Нема производи во вашата кошничка.

Photo
Video

Изненадете се и искусете ја неспоредливата удобност на патиките со заоблен ѓон. Удобни, модерни и прекрасни за носење. Бидете опуштени, лесно и балансирано чекорете во денот. Дозволете им на стапалата да се справат со тежината на денот и да ви обезбедат самоуверен чекор кон вашата добросостојба. Зачекорете во совршено скроените обувки и најдете ја удобноста во магичните пастелни бои.

Walkmaxx Comfort Knit Патики
2.190,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Изненадете се и искусете ја неспоредливата удобност на патиките со заоблен ѓон. Удобни, модерни и прекрасни за носење. Бидете опуштени, лесно и балансирано чекорете во денот. Дозволете им на стапалата да се справат со тежината на денот и да ви обезбедат самоуверен чекор кон вашата добросостојба. Зачекорете во совршено скроените обувки и најдете ја удобноста во магичните пастелни бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Градот е нивната џунгла

Внимателно дизајнирани патики кои сигурно ќе го привлечат вниманието без разлика во каква комбинација ќе ги носите. Со нив лесно и софистицирано можете да го надградите вашиот стил од спортски во класичен.

Walkmaxx Comfort Sneaker Knit W

Нема да сакате да ги соблечете

Нивната удобност е од друга димензија. Дури и по долги часови носење на овие супер меки обувки, вие ќе се чувствувате опуштено. Бидејќи патиките се направени од материјали кои дишат, вие ќе ја чувствувате свежината на утрото, во текот на целиот ден.

Walkmaxx Comfort Sneaker Knit W

Слободата на движењето

Лесни... еве како ќе ги чувствувате. Заоблениот ѓон ги прави овие патики совршени. Почувствувајте ја леснотијата која ја нудат и уживајте во секој чекор кој ќе го направите.

Walkmaxx Comfort Sneaker Knit W

Повеќе бои

Достапни се во четири летни бои кои ќе ве инспирираат и ќе ве потсетат на пешачење покрај плажа со вашиот омилен сладолед.

Walkmaxx Comfort Sneaker Knit W

Удобност за стапалата за целокупна добросостојба

Кога стапалата ве болат, сè ве боли, но не мора да биде така. Носењето на удобни Walkmaxx обувки со иновативниот заоблен ѓон ќе ја овозможи потребната поддршка за стапалата која ви е потребна во текот на денот.

Прочитајте повеќе за предностите од Comfort линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне во мускулната активација која ќе направи да се чувствуват подобро и во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината

  Рамномерното распределување на тежината може да го подобри држењето и да го олесни притисокот на зглобовите.

 • Чувствувате како да одите боси

  Чувството како да одите боси ќе ви обезбеди здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Ќе имате лесен чекор за да можете да бидете активни и подолго време да поминувате на нозе

Застанете наДопрете на сликата за повеќе предности.

Конструкција на обувките

 • Влошка: Перниче од мемори пена во патиките кое се обликува на стапалата и обезбедува безтежинско чувство.
 • Среден ѓон: Средниот дел на ѓонот е обликувана ЕВА пена која обезбедува дополнителна удобност и флексибилност со секој чекор.
 • Горен дел: Избран плетен материјал кој дише и ја балансира температурата за максимална удобност.
 • Пета: Со влошка за зголемена удобност.
 • Долен дел на ѓонот: Заоблен ѓон кој го активира балансот на телото и ви дава чувство на леснотија.
Walkmaxx Comfort Sneaker Knit W
 

Број

Должина на стапало

(см)

Comfort Knit Женски патики 36 23,7
37 24,4
38 25,1
39 25,7
40 26,4
41 27,1
41 27,7
 

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Comfort Sneaker Knit W

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,7 8,1
37 24,4 8,3
38 25,1 8,5
39 25,7 8,6
40 26,4 8,8
41 27,1 9,0
42 27,7 9,1
40 26,4 8,1
41 27,0 8,3
42 27,7 8,4
43 28,4 8,6
44 29,0 8,8
45 29,7 8,9
46 30,4 9,1
Технички карактеристики
Shoe Model sneakers
Shoe Sole Line rounded
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои dark blue, беж, бела, пурпурна, розева
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон TPR, ЕВА гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) knitted textile, suede leather imitation

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.