Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx Comfort 3.0 Женски домашни папучи

Photo
Video
-34%

Ослободете ја болката во стапалата со удобните Walkmaxx Comfort домашни папучи. Тие имаат модерен дизајн, топло вештачко крзно и мека мемори пена.

Walkmaxx Comfort 3.0 Женски домашни папучи

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ослободете ја болката во стапалата со удобните Walkmaxx Comfort домашни папучи. Тие имаат модерен дизајн, топло вештачко крзно и мека мемори пена.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Негувајте ги изморените стапала

По работниот ден, вашите стапала се многу изморени, понекогаш дури и потечени. Со новите домашни папучи, ќе се чувствувате удобно благодарение на:  

  • заоблениот Walkmaxx ѓон,
  • распределбата на телесната тежина и редистрибуција на притисокот од зглобовите на мускулите,
  • влошката од мемори пена.

Предности на заоблениот ѓон

Walkmaxx Comfort Slippers Women 3.0

Удобноста на стапалото влијае на вашето здравје

Кога имате болки во стапалата се чувствувате како се да ве боли. Удобните Walkmaxx обувки со заоблениот ѓон ви ја даваат потребната поддршка во текот на целиот ден. 

Прочитајте повеќе за придобивките на Comfort линијата

Придобивки од заоблениот ѓон

  • Зголемување на активацијата на мускулите.

  • Еднаква дистрибуција на телесната тежина.

  • Чувство како да одите боси.

  • Лесни

Hover overTap on image for benefit details.

Топли и меки домашни папучи

Горниот дел е направен од вештачко крзно и ви дава топлина, додека пак меката пена го елиминира притисокот од стапалата и зглобовите. 

Walkmaxx Comfort Slippers Women 3.0
 

Величина

Должина на стапалото

(см)

Comfort Slippers Women 3.0 36 23,6
37 24,2
38 24,9
39 25,6
40 26,2
41 27,1
42 27,8
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои морнарско сина
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон PU
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star