Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Само вечерва 18:00-24:00

-10% на целата сума во кошничката

-10% на целата сума во кошничката

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-61%

Walkmaxx Comfort Домашните папучи ќе ви овозможат максимална удобност на вашето стапало после напорниот работен ден. Со веќе познатиот заоблен ѓон и прекрасниот внатрешен материјал, ќе се чувствувате како да лебдите. Достапни во димензии од 36 до 42 и во сива, розева и беж боја.

Walkmaxx Comfort Домашни папучи

Редовна цена: 1.790,00 ден.


Специјална цена: 690,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Walkmaxx Comfort Домашните папучи ќе ви овозможат максимална удобност на вашето стапало после напорниот работен ден. Со веќе познатиот заоблен ѓон и прекрасниот внатрешен материјал, ќе се чувствувате како да лебдите. Достапни во димензии од 36 до 42 и во сива, розева и беж боја.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најудобните папучи на пазарот

Walkmaxx Comfort папучите се она што ви е потребно за да ги освежите вашите болни стапала. Со меките влошки кој обезбедуваат удобен чекор и со заоблените ѓонови за намалување на притисокот вие нема да најдете поудобни папучи на пазарот. Овие папучи имаат:

 • Стабилен ѓон за посигурен чекор
 • Подобрена конструкција на ѓонот која овозможува подобра дистрибуција на притисокот
 • Нов, подобрен материјал за зголемена удобност
 • Поубав дизајн

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

Walkmaxx Comfort Slippers 4.0 Walkmaxx Comfort Slippers 4.0 Walkmaxx Comfort Slippers 4.0

Удобност за стапалата

Кога ве болат стапалата тогаш се ве боли – но тоа не мора да биде така. Носењето на удобни Walkmaxx обувки со заоблен ѓон ќе обезбеди вашите стапала да ја добијат поддршката која им е потребна во текот на денот.

Погледнете ги предностите на Comfort линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне да се зголеми мускулната активација за да се чуствувате подобро.

 • Рамномерна распределба на тежината на телото

  Рамномерната распределба на тежината на телото може да го поправи држењето на телото со олеснување на притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да чекорите боси

  Чувство дека чекорите боси ви овозможува здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Малата тежина ви овозможува лесен чекор што прави да останете активни и на нозе подолг временски периоди.

Поминете преку сликатаTap on за деталите.

Новиот тип на конструкција на ѓонот за подобра удобност

Новиот модел на Walkmaxx Comfort папучите имаат подобрувања кај ѓонот и имаат поубав изглед. Меката пена кај влошката ќе овозможи подобро амортизирање со што дополнително ќе го намали притисокот од стапалата и зглобовите.

Walkmaxx Comfort Slippers 4.0

Заоблениот ѓон ќе ви помогне во правилното држење на телото

Се разбира, тоа што е најважно е што познатиот заоблен ѓон ги намалува точките под притисок кај нашите стапала за да го овозможи чувството дека чекориме боси и ни го нуди најздравиот и најудобен чекор. Благодарение на заоблениот ѓон, мускулите ќе бидат дополнително активирани, а вие ќе се чувствувате подобро и во подобра форма без отоци на стапалата.

Walkmaxx Comfort Slippers 4.0
 

Големина

Должина на стапалото

(см.)

Comfort Домашни папучи

36 23,6
37 24,2
38 24,9
39 25,6
40 26,2
41 27,1
42 27,8

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои беж, розева, сива
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон polyester
Материјал: Влошка polyester
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star