Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 

Walkmaxx Comfort 3.0 Домашни папучи

Photo
Video

Ослободете ги стапалата со удобните Walkmaxx Comfort папучи. Тие имаат модерен дизајн, вештачко крзно и мека мемори пена.

Walkmaxx Comfort 3.0 Домашни папучи
Од 1.490,00 ден. До
990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ослободете ги стапалата со удобните Walkmaxx Comfort папучи. Тие имаат модерен дизајн, вештачко крзно и мека мемори пена.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ослободете ги изморените стапала

По работниот ден нашите стапала се изморени, многу често и потечени. Со новите папучи, ќе се чувствувате удобно затоа што: 

 • заоблениот ѓон ви обезбедува природно движење,
 • влијае на распределбата на притисокот од зглобовите на мускулите,
 • истовремено, влошката со мемори пена ви дава чувство како да чекорите боси.  

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

Walkmaxx Comfort Slippers 3.0

Удобност на стапалото 

Кога ве болат стапалата се чувствувате како целото тело да ве боли. Удобните обувки се многу важни за вашето здравје. Walkmaxx обувките со заоблен ѓон ви ја нудат потребната поддршка во текот на денот.  

Прочитајте повеќе за придобивките на Comfort линијата

Придобивки од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ја зголемува мускулната активност. 

 • Еднаква распределба на телесната тежина

  Еднаквата дистробуција на телесната тежина го подобрува држењето ослободувајќи го притисокот од зглобовите. 

 • Чувство како да чекорите боси

   

 • Лесни

Hover overTap on image for benefit details.

Топли и меки стапала

Вештачкото крзно на горниот дел од папучите ве затоплува, додека пак меката пена во влошката ги прави неверојатно удобни.

Walkmaxx Comfort Slippers 3.0
 

Големина

Должина на стапалото

(см)

Comfort Slippers 3.0 36 23,6
37 24,2
38 24,9
39 25,6
40 26,2
41 27,1
42 27,8
43 28,5
44 29,1
45 29,8
46 30,4
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои црна
Достапни големини 36-46
Материјал: Ѓон PU
Материјал: Влошка Други материјали, полиуретан (ПУ)
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star