Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx Comfort Leisure Shoes 2.0 Старки

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-87%
Walkmaxx Comfort Leisure Shoes 2.0 се модерни старки во весели бои и со добро познатата удобност. Заоблениот ѓон ќе ги заштити вашите стапала дури и кога поминувате многу време на нозе. Мекото перниче во делот кај петата го апсорбира притисокот и ги заштитува стапалата и зглобовите од болка.
Walkmaxx Comfort Leisure Shoes 2.0 Старки

Од Редовна цена: 2.990,00 ден. До


Специјална цена: 390,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Walkmaxx Comfort Leisure Shoes 2.0 се модерни старки во весели бои и со добро познатата удобност. Заоблениот ѓон ќе ги заштити вашите стапала дури и кога поминувате многу време на нозе. Мекото перниче во делот кај петата го апсорбира притисокот и ги заштитува стапалата и зглобовите од болка.
Дознајте повеќе
Детали за производот
 

Величини

Должина на стапалото

(см.)

Comfort Leisure Shoes 2.0 Старки 36 24,1
37 24,7
38 25,4
39 26,1
40 26,7
41 27,4
42 28,1
43 28,7
44 29,4
45 30,0
46 30,7
 

Најмодерните обувки кои некогаш сте ги поседувале

Walkmaxx Comfort Leisure Shoes 2.0 се модерни старки кои се соодветни и за мажи и за жени. Заоблениот ѓон на Walkmaxx им дава поддршка на вашите стапала и обезбедува еднаква дистрибуција на телесната тежина, отстранувајќи го притисокот од колената и зглобовите.

 • Walkmaxx заоблениот ѓон дава потпора на Вашето стапало и ослободува од дополнителен притисок на колената и зглобовите.
 • Мекото перниче на делот кај петата го апсорбира ударот и ви дава удобност во одењето.
 • Новите, модерни бои ви даваат енергија и ви ја зголемуваат самодовербата додека чекорите.
 Walkmaxx Comfort Leisure Shoes 2.0 се одлични за сите генерации и со нив вие секогаш ќе бидете во тренд со модата. Идеални се за секој ден, на забави или концерти, затоа што ја комбинираат удобноста со сите придобивки на заоблениот ѓон.

Овие обувки се соодветни за:

 • оние кои сакаат истовремено да бидат модерни и да се чувствуваат удобно
 • сите оние кои поминуваат долго време на нозе
 • оние кои сакаат да бидат поинакви од другите и со свој изграден стил.

Придобивки од Walkmaxx обувките:

 • Еднаква распределба на телесната тежина

  Еднаквото распоредување на телесната тежина може да го подобри вашето држење со тоа што ќе ве ослободи од притисокот во зглобовите.

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ја зголемува активноста на мускулите.

 • Се чувствувате како да чекорите боси

  Чекорењето боси е најздраво за вашите стапала и секако најудобно.

 • Лесни

  Обувките се многу лесни, па затоа вие ќе можете да бидете активни подолг временски период.

 • Влошка со мемори пена

  Влошката со мемори пена ви нуди дополнителна удобност и топлина за студените зимски денови.

 • Идеално се вклопуваат

  Дизајнирани за идеално да одговараат на вашето стапало.

Удобност на стапалата за да се чувствувате убаво

Кога ве болат стапалата, се ве боли. Со удобните Walkmaxx обувки вашите стапала ќе ја добијат потребната удобност во текот на целиот ден.

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои жолта, маслинеста, морнарско сина, розева, светло зелена, сива, тиркизна, црна
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка гумена лента, ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) платно (памук), полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 8 рецензии

4,9

8 рецензии

8 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Ali

www.walkmaxx.sk

Walkmaxx
Premyslam ze si kupim este jedny. Su naozaj super. Najprv zvláštny pocit ale ked si zvykne človek... Su naozaj suprove

Zuzu

www.walkmaxx.sk

Pohodlie nadovšetko
Odporúčam obuv tejto značky všetkým, ktorí majú potrebu pohodlnej chôdze. Som po ťažkej nehode, naučila som sa opäť chodiť a toto je tá pravá obuv. Je úžasné vychutnávať si prechádzky v nej. Objednávam si aj túto.Verím, že budem spokojná, ako doteraz. Ďakujem.

Tina

www.walkmaxx.sk

Odporucam :)
Kúpila som vychadzkovu obuv. Zo zaciatku je v nich chodza zvlatna, ale potom sa velmi príjemne nosia. Kupovala som velkost 39, ktoru aj bezne nosím a sedia perfektne. Dakujem

REMO

www.walkmaxx.sk

Super obuv
Ja osbne si kupujem už len obuv Walkmaxx a som veľmi spokojný

Vladimír Zán

www.walkmaxx.sk

Vyborne, ale nie pre mňa
Mňa tlačily prsty, je to asi mojimi nohami, tovar som vrátilk. Vypadali dobre a isto sa v nich i dobre chodí.

hela

www.walkmaxx.sk

hela
topánky sú výborné a dobre sa v nich chodí.sú veľmi pohodlné.odporúčam aj d´alším čo by si to chceli kúpiť.

Tanchy

www.walkmaxx.si

Odlicnoo
Jaz sem zelo zadovolnja s obutvijo walkmax prej se me bolele noge nikakor nism mogla dalec hoditi sedaj pa je to res brez bolecin imam namrec ze vse vrste obutve od balerink do supergov in te sopergi so pa najboljsi

Tanchy

www.walkmaxx.si

Odlicnoo
Jaz sem zelo zadovolnja s obutvijo walkmax prej se me bolele noge nikakor nism mogla dalec hoditi sedaj pa je to res brez bolecin imam namrec ze vse vrste obutve od balerink do supergov in te sopergi so pa najboljsi

8 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома