Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
Outlet
Вашите стапала ќе ја цената надградената удобност со новите Walkmaxx Comfort Stripe Балетанки, изработени од внимателно избрани материјали. Нивниот заоблен и поширок ѓон овозможува одлична поддршка и флексибилност, спречува потекување и болки во нозете по долг ден поминат во стоење. Достапни броеви: 36 - 42 и 4 бои: црна, беж, црвена и морнарско сина.

 

Walkmaxx Comfort Stripe Балетанки
2.490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Вашите стапала ќе ја цената надградената удобност со новите Walkmaxx Comfort Stripe Балетанки, изработени од внимателно избрани материјали. Нивниот заоблен и поширок ѓон овозможува одлична поддршка и флексибилност, спречува потекување и болки во нозете по долг ден поминат во стоење. Достапни броеви: 36 - 42 и 4 бои: црна, беж, црвена и морнарско сина.

 

Дознајте повеќе
Детали за производот

Неопходни обувки за опуштено лето

Ниедни чевли не се подамски од пар балетанки. Овој безвременски стандард носи спортски, но, крајно шик финиш на вашата облека. Можете да ги комбинирате со фустан, фармерки или хеланки - Walkmaxx Comfort Stripe Балетанките можат веднаш да ја направат облеката полежерна, додавајќи удобност без многу напор.

Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

Совршени детали

Олицетворение на секојдневна лежерна облека, овие балетанки вклучуваат внимателно изработени цветни мотиви, сјаен врв и скоро невидливи шевови. Почувствувајте ја удобноста и младешкиот дух со овие модерни чевли, направени за во нив да изгледате елегантно каде и да одите.

Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

Толку лесни што ќе заборавите дека ги носите

Неверојатно лесни, овие балетанки имаат широк ѓон и дарежлив слој на мемориска пена, која дише, за одлична амортизација на стапалата. Прилагодливата мемори пена има врвна шок апсорпција, обвиткувајќи ги стапалата во мекост, со што имате чувство како да одите по облаци. Дури и по долг ден на работа, шопинг или трчање, вашите нозе ќе се чувствуваат посреќни од било кога.

 • Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

  Влошка од мемори пена

  Обидете се да одолеете а да не го допрете овој мек и привлечен материјал! Мемори пената е нежна кон вашата кожа и пријатна за вашите нозе и се грижи за вашите стапала, дури и по долги часови носење.

 • Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

  Обликувана ЕВА влошка

  Чувствителни стапала? Вие сте безбедни со Walkmaxx! Влошката е направена од ситни меурчиња што ви овозможува дополнителна мекост и флексибилност. Може да стапнете на камен, а да не го почувствувате. Колку е тоа убаво?

 • Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

  Супер мек горен дел

  Направени да ве истакнат и да ги импресионираат вашите пријатели. Овие балетанки се многу лесни за чистење. Едно бришење со крпа за неколку секунди и веќе сте подготвени да ги импресионирате сите на состанокот или во кафулето.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Comfort Ballerinas Stripe Балетанки

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,7 7,8
37 24,3 8,0
38 25,0 8,1
39 25,7 8,3
40 26,3 8,5
41 27,0 8,6
42 27,7 8,8
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои navy, беж, розева, црвена, црна
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон ЕВА гума, термопластична гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, ликра, полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.