Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace Ниски чизми

Photo
Video
Outlet

Овие прекрасни чизми до глужд се задолжителни за оваа сезона. Тие ќе го дополнат вашиот стил со својот изглед со вештачкото крзно и врвките во друга боја. Имаат нежни бои и сладок дизајн заради кои ќе станат вашиот омилен пар чизми. Горниот дел е со антилоп додека во внатрешноста има мемори пена. Достапни во 4 бои и броеви 36-42.

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace Ниски чизми
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Овие прекрасни чизми до глужд се задолжителни за оваа сезона. Тие ќе го дополнат вашиот стил со својот изглед со вештачкото крзно и врвките во друга боја. Имаат нежни бои и сладок дизајн заради кои ќе станат вашиот омилен пар чизми. Горниот дел е со антилоп додека во внатрешноста има мемори пена. Достапни во 4 бои и броеви 36-42.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зачекорете во постудени сезони со вашиот таен спасител на стилот

лезете во најудобните чевли оваа сезона - Walkmaxx Comfort Lace Ниски чизми. Овие особено слатки чизми до глужд прават совршен избор при промена на сезони, бидејќи комбинираат врвна удобност, топлина и трендовски дизајн што одговара на скоро секоја облека во вашиот плакар. Направени во најразлични бои, од посмели до класични, овој модел ќе ги задржи вашите нозе топли, а вашиот стил беспрекорен.

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

Чуствувајте се пријатно и во студените денови.

Независно дали сте на прошетка во парк, во целодневен шопинг или ги носите вашите малечки на уметничко лизгање – можете цел ден да го поминете во овие чизми до глужд без да ги напрегате стапалата. Мекото вештачко крзно внатре, ќе ги задржи вашите нозе топли, што е специјално ценето од жените кои имаат постојано студени нозе. Можете да изберете од трите бои.

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

Подигнете го стилот на вашите обувки на повисоко ниво

Овде во Walkmaxx знаеме дека добрите материјали се јадро на секој добар чевел. Причината зошто комбиниравме одлични материјали што ги прават чизмите до глужд дополнително удобни и сигурни е и можноста да ги направите најдобрите комбинации со вашата гардероба.

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

  Заоблен ѓон

  За време на прошетките, заоблениот ѓон ги држи вашите мускули ангажирани, бидејќи имитира одење боси на песок додека произведува природно амортизирање. Вашите нозе ќе се чувствуваат уште полесни, ветуваме!

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

  Супер мека влошка

  Влошката е направена од кадифе за да ве топли во студени сезони додека латексот со мемори пена, со мекост ги разгалува вашите стапала.

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Lace

  Горен дел од мек велур

  Толку лесно се одржува. Само нежно измијте ја нечистотијата и чизмите се чисти и мазни.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Comfort Ankle Boots Lace ниски чизми

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,7 7,4
37 24,4 7,6
38 25,1 7,8
39 25,7 7,9
40 26,4 8,1
41 27,1 8,3
42 27,7 8,4
Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои кафеава, розева, сива
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, ЕВА гума
Материјал: Влошка faux fur, latex, velvet, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Suede

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ