Нема производи во вашата кошничка.

Walkmaxx Fit Signature Патики

Photo
Video

Популарни поради нивната удобност, Walkmaxx Fit Патиките ви нудат стабилност и топлина за време на свежите пролетни денови. Со познатиот заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче што го имаат најнапредните атлетски патики, овие патики ќе ви помогнат да водите поактивен животен стил. Достапни во големина од 36 до 46 во црна и сива боја.

Walkmaxx Fit Signature Патики
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Популарни поради нивната удобност, Walkmaxx Fit Патиките ви нудат стабилност и топлина за време на свежите пролетни денови. Со познатиот заоблен ѓон, влошка од мемори пена и пета со ЕВА перниче што го имаат најнапредните атлетски патики, овие патики ќе ви помогнат да водите поактивен животен стил. Достапни во големина од 36 до 46 во црна и сива боја.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Секојдневна удобност без компромиси

Удобност во секој чекор со новите Walkmaxx Fit Патики. Нивниот уникатен дизајн овозможува тежината на телото да биде рамномерно распределела. Исто така, го подобруваат ставот, го намалуваат притисокот на зглобовите и можат да помогнат во намалување на проблемите како отекувања и болки во нозете. 

Walkmaxx Fit Shoes Signature

Нови и подобрени Fit патики

Fit Патиките се едни од најпопуларните обувки помеѓу нашите купувачи, благодарение на нивните уникатни карактеристики, тие дишат и можат да се носат во најразновидни прилики, лесни се и удобни и нудат правилно позиционирање на стапалата.
Прочитајте повеќе за предностите на Fit линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на телото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • лесни

  Лесен чекор кој би обезбедува да останете активни подолг временски период.

Поминете преку сликата за предностите.

Најдобриот придружник за активен животен стил

Нема повеќе уморни, потечени стапала кои ве спречуваат да уживате во секојдневните активности. Широкиот ѓон на Walkmaxx Fit Патиките не само што ќе ви обезбедат удобност додека одите, туку и ќе ви овозможат совршена стабилност на сите површини. Тие се стилски, совршен додадок за секој аутфит, без разлика дали е елегантен, опуштен или спортски. Овие патики ќе ви помогнат да водите поздрав животен стил и да останете активни низ годините!

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature

  Градски авантури

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature

  Опуштен изглед

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature

  Спортски активности

Магијата позади удобноста

Еве во што е тајната - Walkmaxx обувките имаат закосен ѓон кај петите и кај прстите. Овој тип на ѓон го намалува притисокот на стапалата на неколку начини. Заоблениот ѓон ги тера стапалата постојано да движат напред, олеснувајќи го природното движење од петата кон прстите. Дополнително, ЕВА со гумениот ѓон ја подобрува апсорпцијата на удари, па така, можете да останете активни подолго време без да имате болни стапала.

Walkmaxx Fit Shoes Signature

Откријте ја радоста заедно

Без разлика на вашата возраст или физичка активност,  Walkmaxx Fit Патиките го прават секој чекор здрав и пријатен. Со нивниот дизајн кој е фокусиран на максимална удобност, тие се подготвени за секојдневно носење, без разлика на вашиот пол.

Walkmaxx Fit Shoes Signature

Што ги прави Walkmaxx Fit Патиките посебни:

 • Материјали кои се растегаат и дишат
 • Заоблен ѓон кој помага во зголемување на мускулната активност
 • Топли материјали кои нудат поголема удобност за време на студените денови
 • Влошка од мемори пена за мек чекор и зголемено чувство на удобност
 

 Димензија 

 Должина на стапало 

(см)

Fit Патики  36 23,6
37 24,2
38 24,8
39 25,5
40 26,2
41 26,9
42 27,5
43 28,1
44 28,8
45 29,5
46 30,2
 

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Fit Shoes Signature

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

37 24,2 7,9
38 24,9 8,1
39 25,6 8,4
40 26,2 8,6
41 26,9 8,8
42 27,6 9,0
43 28,2 9,2
44 28,9 9,5
45 29,6 9,7
46 30,2 9,9
Технички карактеристики
Shoe Model sneakers
Shoe Sole Line rounded
Вокмакс линија Fit
Достапни бои signature black, signature grey, signature mint, signature white
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон EVA with rubber
Материјал: Влошка fabric with EVA
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) PU/fabric

Рецензии од купувачи 4 рецензии

5

4 рецензии

4 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Зоран

www.topshop.com.mk

Одличен производ
Патики од соништата за сите кои водат активен живот. Одлично е што ги има со поголем број, за кој во обични продавници е проблем. Препорачувам за луѓе во средни години, кои сакаат да, се активираат физички. Испробано и повеќе од одлични

Marica

www.topshop.com.mk

Topla preporaka
Prezadovolna! Kolenata mi se prerodija.. Inaku ne mozev da chekoram zaradi bolka vo zglobovite.

Mima

www.topshop.com.mk

walkmaxx
Sovrsenstvo bez mana! Mnogu go olesnuvaat dvizenjeto.

Ангела

www.topshop.com.mk

Прекрасни!
Многу удобни и модерни!

4 производ(и)

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.