Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx Adaptive Високи женски чизми

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-94%

Високите женски Adaptive чизми се идеални за да бидете активни цело зимо. Уживајте во придобивките од заоблениот и флексибилен ѓон кој се прилагодува на формата на стапалото, обезбедувајќи ви удобност и поддршка во текот на целиот ден.    

Walkmaxx Adaptive Високи женски чизми

Редовна цена: 4.980,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Високите женски Adaptive чизми се идеални за да бидете активни цело зимо. Уживајте во придобивките од заоблениот и флексибилен ѓон кој се прилагодува на формата на стапалото, обезбедувајќи ви удобност и поддршка во текот на целиот ден.    

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во удобноста и останете активни во текот на целата зима

Високите женски Adaptive чизми се идеални за да бидете активни цело зимо. Уживајте во придобивките од заоблениот и флексибилен ѓон кој се прилагодува на формата на стапалото, обезбедувајќи ви удобност и поддршка во текот на целиот ден.   

 • Водоотпорен слој.
 • Поддршка и стабилност.
 • Вештачко крзно.

Уживајте во најадаптибилните и најудобни обувки

Одморете ги стапалата и откријте го идеалниот крој

Новите Аdaptive обувки од Вокмакс се дизајнирани првенствено за оние кои имаат проблеми да ги најдат идеалните обувки. Нивните стапала се или премногу високи, или премногу широки, па стандардните чевли им се неудобни и тесни, но, на подолг рок можат да бидат причина и за посериозни проблеми.  

Време е да ги одморите стапалата. Обувките од Вокмакс Adaptive линијата се прилагодуваат на индивидуалната форма и ширина на стапалото, додека пак заоблениот ѓон ја намалува болката и заморот

Несоодветните обувки се нјаголем причинител на проблемите со стапалата

Експертите се согласни дека обувките (сами по себе или во комбинација со други фактори) се главна причина за проблемите со стапалата. Стандардните обувки се или премногу мали, ниски, тесни или со премногу високи штикли. Ова се навистина незначителни работи, меѓутоа на подолг рок, можат да предизвикаат болка и деформитети.  

Новиот флексибилен ѓон се шири и се враќа во оригиналната форма. 

Без болка и отоци

Вокмакс Adaptive линијата е првенствено развиена за задоволување на потребите на оние кои имаат помали проблеми со стапалата. Сепак, дополнителната удобност која ја нуди заоблениот ѓон, ги прави соодветни и за оние кои поминуваат поголем временски период од денот на нозе.

Голем притисок

Стандарден рамен ѓон

Мал притисок

Вокмакс заоблен ѓон

Како функционира

Иновативниот дизајн на новиот модел го спречува отокот на стапалата. 

 • 1 Ја намалува болката во долниот дел од грбот
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот на колената
 • 4 Го намалува чувството на тешки нозе
 • 5 Го намалува отокот
1 2 3 4 5

Придружете им се на милиони задоволни корисници насекаде низ светот

90% од оние кои ја тестираа новата Вокмакс Adaptive линија кажале дека се задоволни од обувките, додека 77% се изјасниле дека овие обувки ги намалиле проблемите кои претходно ги имале со стапалата. 

Придобивки од Вокмакс Adaptive обувките

 • Заоблениот ѓон ја зголемува активноста на мускулите

 • Ќе се чувствувате како да чекорите боси

 • Подеднакво се дистрибуира телесната тежина, со што се намалуваат болките во грбот и зглобовите.

 • Флексибилниот ѓон се шири со што се прилагодува на формата на секое стапало.

 • Ви овозможува да останете активни подолг временски период.

 • Материјалот е отпорен на ветер и е обложен со MAXX-Resist облога

   

 • Водоотпорниот слој ги одржува вашите стапала суви.

 • Внатрешноста од вештачко крзно ви нуди дополнителна удобност.

Соодветни за

Вокмакс Adaptive виоките женски чизми се удобни, топли и со привлечен дизај. Тие се одличен избор за секаков вид на пригоди во студените зимски месеци. 

Овие обувки се соодветни за:

 • оние кои сакаат топли зимски обувки
 • оние кои сакаат да бидат активни во текот на годината
 • оние кои не можат да најдат обувки соодветни на формата на нивното стапало
Технички карактеристики
Вокмакс линија Adaptive
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, ЕВА гума
Материјал: Влошка ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома