Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 

Rovus Steam’n’Go Рачна пегла на пареа

Photo
Video

Компактна и лесно пренослива, Steam’n’Go пеглата од Ровус може да ја користите дома и на патување. Таа има 2 функции: пеглање и третирање со пареа за идеално исправување на наборите на ткаенините и нивно освежување.

Rovus Steam’n’Go Рачна пегла на пареа
1.290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Компактна и лесно пренослива, Steam’n’Go пеглата од Ровус може да ја користите дома и на патување. Таа има 2 функции: пеглање и третирање со пареа за идеално исправување на наборите на ткаенините и нивно освежување.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Идеална пегла со компактна големина

Изморени ли сте од носење на тешки, големи пегли секој пат кога ќе одите на деловно патување? Сакате да изгледате елегантно? Rovus Steam’n’Go пеглата е одлично решение за вас, затоа што е компактна и лесна, па вие можете да ја носите секаде со вас.

Мала и ефикасна

Само затоа што е помала и поедноставна за употреба од најголем дел од традициоалните пегли, тоа не знали дека е помалку моќна. Напротив, така е исто толку ефикасна како и големите пегли затоа што има нелеплива плоча за измазнување на наборите како и можност за пареа. Таа е многу едноставна за маневрирање со цел да ги поминете и оние делови околу копчињата.

Работи на електрична енергија и има моќност од 1000 W.

Забавно пеглање

Steam’n’Go пеглата од Ровус е многу поедноставна за употреба од останатите традиционални пегли, рачката е покриена со гумена облога и може да ротира што значи дека многу лесно ќе ги испеглате сите хоризонтални и вертикални површини.

Одлична за постелнина, кревети и тапацир

Оваа пегла можете да ја користите и за измазнување на постелнината како и за прекривките и површините на тапацираниот мебел.

2 дополнителни четки

Заедно со пеглата добивате и четка за ткаенина и четка за отстранување на влакна.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики Капацитет за вода: 45мл. ; Моќност: 1000 W

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star