Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Tornadica Рачен култиватор

Photo
Video

Ослободете се од тревата и раскопајте ја градината со Tornadica препорачано од Delimano grow, 4во1 лесен и траен рачен култиватор кој заменува неколку градинарски алатки. Неговите спирални запци, ефикасно ја раскопуваат земјата, ја вадат тревата и ја подготвуваат градината за садење. Благодарение на ергоносмкиот дизајн и 3-те прилагодливи висини, работата во градината ќе стане многу полесна, побрза и без болки.

Delimano Tornadica Рачен култиватор
1.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 9
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Ослободете се од тревата и раскопајте ја градината со Tornadica препорачано од Delimano grow, 4во1 лесен и траен рачен култиватор кој заменува неколку градинарски алатки. Неговите спирални запци, ефикасно ја раскопуваат земјата, ја вадат тревата и ја подготвуваат градината за садење. Благодарение на ергоносмкиот дизајн и 3-те прилагодливи висини, работата во градината ќе стане многу полесна, побрза и без болки.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Искусете ја магијата на градинарството и одгледувањето на здрава, органска храна

Последната деценија стана многу индустријализирана и урбана. Сега, повеќе од секогаш, потребна ни е здрава храна, одгледана од нашите раце.

Одгледуваје зеленчук во вашата градина, за вас и вашето семејество со Tornadica 4во1 рачниот култиватор!

Tornadica 4во1 заменува мотика, лопата, гребло и алатка за вадење на трева. Таа е рачен култиватор и алатка за вадење корења, има ергономска рачка која се прилагодува и може да се мести во 3 различни позиции, според вашите потреби.

Благодарение на нејзиниот ергономски дизајн, работата во градината ќе стане полесна, побрза и без многу напор.

Tornadica

Уживајте во храната која ја одгледувате

Подготовката на здрав и вкусен оброк за целото семејство може да биде стресно и скапо кога треба да се купат сите состојки од продавница. Но, поскапото не значи поздраво!

Уживајте додека опуштено работите во градината со овој иновативен повеќенаменски култиватор Tornadica, препорачано од Delimano!

Обезбедете му на вашето семејество здрав оброк кој доаѓа директно од вашата градина. Градинарството ќе стане ваша омилена активност и многу корисно хоби. Постојаното наведнување и клекнување додека копата во градината може да биде напорно.

Delimano ја препорачува Tornadica, иновативен рачен култиватор, со кој можете да орате, копате или да ја чистите тревата од градината додека стоите.

Tornadica

Ергономскиот дизајн ќе спречи појава на болки додека работите во градината

Tornadica препорачано од Delimano е дизајнирана да ја олесни работата во градината и да ги намали болките во грбот и зглобовите.

 1. Нејзиниот ергономски дизајн рамномерно ја респределува тежината помеѓу рацете, грбот, рамената и нозете
 2. Прилагодлива телескопска рачка која се прилагодува на 3 различни позиции според вашата висина и потреби
 3. Its curved handle gets the job done in just one single twist
 4. Спирални шепи кои можат да ја ископаат секој вид на почва
  • тврда
  • сува
  • каменеста
  • песочна
1
2
3
4
Tornadica

Искорнете ја тревата или раскопајте ја земјата со 3 лесни движења

Тајната на Tornadica е во спиралните запци-шепи кои можат да продупчат до 20см во земјата и да ја извадат тревата или земјата, без да го уништи родот, во 3 лесни чекори:

 • Tornadica

  Поставете го култиваторот вертикално кон земјата

 • Tornadica

  Притиснете надолу и завртете

 • Tornadica

  Извадете ја тревата или земјата

Заменете ги класичните алатки со 4во1 алатка

Дали се збунувате кога треба да ја изберете вистинската алатка за работа во градината? Со Tornadica, 4во1 рачен култиватор можете да ги замените класичните алатки за работа. Користете ја наместо:

 • Tornadica

  Мотика кога треба да ја раскопате земјата

 • Tornadica

  Лопата кога треба да направите дупка за да посадите нешто

 • Tornadica

  Алатка за корнење трева

 • Tornadica

  Гребло за подместување на тревата

Наградуван дизајн и квалитет на рачна изработка

Tornadica препорачано Delimano тежи само 2,4кг. Изберете од трите нивоа на висина од 85 до 103см. Ќе ве служи долги години. Изработен е од долготраен и рачно кован челик. Благодарение на неговиот наградуван дизајн на склопување, можете да го чувате дури и во најмалите градинарски бараки.

 • Tornadica

  Долготрајна и висококвалитетна

 • Tornadica

  Лесно се склопува и транспортира

Дополнителни информации

8 чекори за да ја започнете вашата градина

Tornadica
 1. Изберете правилна локација
  Каде што ќе има доволно сонце, простор и близу до извор на вода.
 2. Одлучете што ќе посадите
  Според просторот и големината. Ако имате урбана тераса можеби нема да сакате да одгледуваш моркови, краставици, пиперки или грав.
 3. Подгответе ја почвата
  Измешајте ја почвата со природно ѓубриво. За поголемите градини можете да набавите на големо.
 4. Проверете го периодот за садењеs
  Секој зеленчук има различни услови за садење и циклус на зреење, затоа, проверете ги датите пред да посадите и направете го тоа според соодветната сезона.
 5. Посадете семе
  Посадете го семето според насоките за длабочина и растојание помеѓу нив, кое може да се најде на пакувањето.
 6. Ставете вода
  По садењето, внимателно полејте ги со вода за почвата да биде влажна.
 7. Чистете ја тревата
  Постојаното наводнување со вода може да активира растење на други треви кои можат да му наштетат на зеленчукот.
 8. Наберете го тоа што сте го посадиле
  Продуктите се подготвени за берба кога ќе бидат меки. Наберете ги само ако ги користите веднаш. Уживајте во оброкот со природни и вкусни зеленчуци одгледани од вас!

Градинарство на тераса

Tornadica

Прашањето ко нѐ мачи сите е колку е корисно да го потрошиме сето слободно време, кои според околностите го имаме во изобилие. Луѓето кои живеат во куќи поминуваат многу време во средување на дворовите и градините, што е многу корисно.

Концептот на градина на тераса, на големо се проширува во урбаните средини. Само замислете си како пиете кафе на терасата, опкружени со цвеќиња, босилек, оригано, рукола, чери домати. Најголемате предност на одгледувањето зеленчук на тераса, е што градината ви е на дофат и лесно е да одвоите половина час секој ден за вашите растенија.

Покрај тоа што многу ќе се забавувате, важно е да знаете дека користењето на органско семе и почва директно влијае на квалитетот на вашата исхрана и вкусот на храната одгледана од ваши раце не може да се спореди со вкусот на зеленчукот купен во супермаркет.

Токму поради тоа, Delimano препорачува да искористите дел од вашето слободно време за градинарство, и препорачува Градинарско столче кое ќе ви овозможи да ја завршите работата без болки во колената и грбот.

Ергономски дизајн

Tornadica препорачана од Delimano е дизајнирана за да ја направи работата во градината безболна

Користете остатоци од храна од кујната:

 • Остатоци од овошје и зеленчук
 • Лисја
 • Лушпи од јајца
 • Кочан од мченка
 • Ѓубриво од пилиња
 • Остатоци од зрна кафе

Никогаш не користете како ѓубриво:

 • Месо
 • Коски
 • Остатоци од риба
 • Исушени растенија
 • Лушпи од овошје
Tornadica

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ