Нема производи во вашата кошничка.

Магија околу нас

Магија околу нас - Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

 
[banner_timer]
 

Top Shop Tornadica Рачен култиватор

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Ослободете се од тревата и раскопајте ја градината со Tornadica, 4во1 рачен култиватор кој заменува неколку градинарски алатки. Неговите спирални запци, ефикасно ја раскопуваат земјата, ја вадат тревата и ја подготвуваат градината за садење. Благодарение на ергоносмкиот дизајн и 3-те прилагодливи висини, работата во градината ќе стане многу полесна, побрза и без болки.

Top Shop Tornadica Рачен култиватор
2.490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ослободете се од тревата и раскопајте ја градината со Tornadica, 4во1 рачен култиватор кој заменува неколку градинарски алатки. Неговите спирални запци, ефикасно ја раскопуваат земјата, ја вадат тревата и ја подготвуваат градината за садење. Благодарение на ергоносмкиот дизајн и 3-те прилагодливи висини, работата во градината ќе стане многу полесна, побрза и без болки.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Олеснете си ја работата во градината со овој иновативен рачен култиватор Tornadica

Вадењето трева, постојаното наведнување или клекнување додека ја копате градината со класична лопата може да биде напорно.

Со Top Shop Tornadica, иновативен рачен култиватор можете да ја копате градината исправени. Поради тоа што не треба да се наведнувате или да клекнувате додека работите, ќе се чувствувате помалку изморен, ќе работите побрзо и поефикасно.

Ергономски дизајн кој ќе го направи копањето безболно

Top Shop Tornadica е дизајнирана со цел работата во градината да помине без болки во грбот и зголобовите.

1
2
3
4
 1. Ергономскиот дизајн подеднакво ја распределува тежината на рацете, грбот, рамената и нозете
 2. Прилагодливата телескопска рачка може да се прилагоди на 3 различни позиции според вашата висинаи вашите потреби
 3. Закривената рачка ќе ви помогнеда ја завршите работата со само едно завртување
 4. Спиралните запци/шепи можат да навлезат во секој вид земја:
  • тврда
  • сува
  • каменеста
  • песочна

Искорнете ја тревата или раскопајте ја земјата со 3 лесни движења

Тајната на Tornadica е во спиралните запци-шепи кои можат да продупчат до 20см во земјата и да ја извадат тревата или земјата, без да го уништи родот, во 3 лесни чекори:

 • 1

  Поставете го култиваторот вертикално кон земјата

 • 2

  Поставете го култиваторот вертикално кон земјата

 • 3

  Извадете ја тревата или земјата

Заменете ги класичните алатки со 4во1 алатка

Дали се збунувате кога треба да ја изберете вистинската алатка за работа во градината? Со Tornadica, 4во1 рачен култиватор можете да ги замените класичните алатки за работа. Користете го наместо:

 • 1

  Мотика, кога треба да ја раскопате земјата

 • 2

  Лопата, кога треба да направите дупка за да посадите нешто

 • 3

  Алатка за корнење трева

 • 4

  Гребло за подместување на тревата

Наградуван дизајн и квалитет на рачна изработка

Top Shop Tornadica тежи само 2,4кг. Изберете од трите нивоа на висина од 85 до 103см. Ќе ве служи долги години. Изработен е од долготраен и рачно кован челик. Благодарение на неговиот наградуван дизајн на склопување, можете да го чувате дури и во најмалите градинарски бараки.

 • Долготраен и висококвалитетен

 • Лесно се склопува и транспортира

Технички карактеристики
Димензија должина 60см., висина од 85см. до 103см.

Рецензии од купувачи 5 рецензии

5

5 рецензии

5 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Velko

www.topshop.com.mk

Top Proizvod za sekoja gradina
Prakticen alat potreben za sekoja domasna gradina. Brzo i lesno go sreduvate sekoj dvor. Cenata i povekje od prifatliva za vakvo nesto.

Zlatko

www.topshop.com.mk

Tornadica
Dobar proizvod ama cenata e kako na pomal elektro ili moto kultivator

Марина

www.topshop.com.mk

Одличен
Прва година лесно да ја обработам земјата и да немам ниту една плускавица на рацете.

Симона

www.topshop.com.mk

Супер производ
Најлесно и најбрзо завршена работа во бавчата моите родители се импресионирани , им ја поклонив бидејќи се занимаваат со земјоделие

Зорица

www.topshop.com.mk

...
Брзо и лесно обработена земја, плус без плускавци на дланките.

5 производ(и)

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ