Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Top Shop Sofa Saver Заштитна прекривка

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-77%

Заштитете ја вашата софа или фотелја од дамки, течност, па дури и влакна од животни со Top Shop Sofa Saver. Оваа заштитна прекривка 100% ги одбива сите нечистотии и течности и се пере во машина за перење. Оваа прекривка е достапна во 2+2 комбинации на бои и 3 различни димензии. Едноставно ставете ја врз софата и прицврстете ја со ластиците.

Top Shop Sofa Saver Заштитна прекривка

Од Редовна цена: 1.290,00 ден. До


Специјална цена: 299,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Заштитете ја вашата софа или фотелја од дамки, течност, па дури и влакна од животни со Top Shop Sofa Saver. Оваа заштитна прекривка 100% ги одбива сите нечистотии и течности и се пере во машина за перење. Оваа прекривка е достапна во 2+2 комбинации на бои и 3 различни димензии. Едноставно ставете ја врз софата и прицврстете ја со ластиците.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заштитете ги вашите двосед, тросед и фотелја со двостраната заштитна прекривка Sofa Saver

Тргнете ги на страна сите средства за чистење и заштедете време. Ви ја претставуваме заштитната прекривка Top Shop Sofa Saver, мека прекривка со две страни која 100% ја одбива водата, нечистотиите, влакната како и други дамки кои можат да ја уништат вашата гарнитура.

Истурената течност исчезнува со само еден потег

Sofa Saver има специјална облога која ја одбива течноста и не апсорбира. Течноста едноставно се лизга од меката ткаенина. Едноставно пребришете ја прекривката со крпа и таа е чиста.

 • Заштита од трошки

 • Пребришете ја течноста

 • Одбива дамки

Заштитете ја софата од влакна од миленичиња

Со Sofa Saver заштитната прекривка не мора да се грижите за тоа дека вашите миленици ќе остават нечистотии на софата.

Едноставно отстранете ги влакната со ролер и уживајте со вашето милениче додека вашата софа е заштитена од:

 • Острите нокти на милениците
 • Влакна
 • Непријатни мириси

Нов изглед на вашата стара софа

Дали вашата софа изгледа старо? Не мора да купувате нова, само прекријте ја со Sofa Saver и добивате сосема поинаков изглед за миг.

 • Пред

 • Потоа

Двострана прекривка достапна во 2 комбинации на бои

Sofa saver заштитната прекривка е двострана и е достапна во 2 комбинации на бои:

 • Беж/Кафена

 • Црна/Сива

Цврста еластична лента која ја фиксира прекривката

Sofa Saver е навистина едноставна за местење. Префрлете ја врз софата, наместете ја и прицврстете ја со ластиците. 

 • Наместете ги лентите на задниот дел

 • Лентата ја фиксира прекривката

 • Чувајте ја прекривката во фиока

Одберете помеѓу три достапни димензии

Sofa Saver прекривката е достапна во 3 димензии, и тоа:

 • Фотелја: 57смx 177см

 • Двосед: 115см x 177см

 • Тросед: 170см x 177см

Дополнителни информации

Технички карактеристики

 • 2 комбинации на бои:
  • Беж/Кафена
  • Сива/Црна
 • 3 димензии:
  • Фотелја: 57см x 177см
  • Двосед: 115см x 177см
  • Тросед: 170см x 177см
 • Димензија на страничните делови:
  • 53см x 61см
Технички карактеристики
Димензија За фотелја: 57см. x 177см., за двосед: 115см. x 177см., за тросед: 170см. x 177см. Димензија на страничните делови: 53см. x 61см.
Се пере во машина 30°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома