Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Top Shop Light Zapper Сијалица против инсекти

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-89%

Ослободете се од инсектите со Тop Shop Pest Reject Light Zapper. Овој 2во1 производ ефикасно ги убива летечките инсекти во моментот кога ќе дојдат во допир со него. Тој е едноставен за местење и не содржи штетни хемикалии. Можете да го користите на отворен или во затворен простор и ви нуди до 8000 часа заштита од комарци и други инсекти.

Top Shop Light Zapper Сијалица против инсекти

Редовна цена: 1.690,00 ден.


Специјална цена: 179,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ослободете се од инсектите со Тop Shop Pest Reject Light Zapper. Овој 2во1 производ ефикасно ги убива летечките инсекти во моментот кога ќе дојдат во допир со него. Тој е едноставен за местење и не содржи штетни хемикалии. Можете да го користите на отворен или во затворен простор и ви нуди до 8000 часа заштита од комарци и други инсекти.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ослободете се од летечките инсекти со овој 2во1 апарат

Топлото време е идеално за забави во градината и вечери на отворено. Но, високите температури исто така значат и многу комарци и други летечки инсекти кои ќе ги уништат вашите убави моменти.

Заштитете го вашиот дом со Top Shop Pest Reject Light Zapper. Овој 2во1 апарат ги привлекува инсектите и ги убива веднаш штом ќе дојдат во допир со него. Тој работи на струја и може да се користи на отворен и во затворен простор.

Ослободете се од комарците, мувите и другите здодевни инсекти

Light Zapper ефикасно ве штити од сите летечки инсекти.

 • Комарци
 • Молци
 • Муви

UV светлината ги привлекува инсектите додека пак струјата во апаратот ги убива

За разлика од другите средства кои само ги одалечуваат инсектите од просторот на кој се поставени, Light Zapper ги привлекува со UV светлината, а струјата во него ги убива во моментот кога ќе се допрат до неа. Само наметете го Light Zapper на стандарден држач за сијалица, вклучете го и уживајте во летните ноќи.   

Заштита за вашиот дом до 8000 часа - надвор и внатре

Light Zapper ви нуди ефикасна заштита и до 8000 часа. Тој троши 99% помалку струја - само 10 W. Соодветен е за на отворен и во затворен простор.

 • Тераса
 • Трпезарија
 • Кујна
Со Light Zapper инсектите остануваат внатре во апаратот. Само исчистете го со четката која ја добивате во комплетот и можете повторно да го користите.
Дополнителни информации

Технички информации

 • Димензии на производот: должина 17см, Ø 9см
 • Држач за светилка (фасонка) E27
 • Моќност: 10 W
 • Светлосна моќност: 950 Lm
 • Класа на енергетса ефикасност: A
Технички карактеристики
Димензија должина 17см., Ø 9см.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star