Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Top Shop Magic Pad Сет за цртање

Photo
Video

Top Shop Magic Pad е сјаен комплет за цртање за развивање на креативноста на вашето дете, кој ќе внесе магија во детското секојдневие. Со 8 различни светлосни ефекти, 30 уникатни модули и 3 двострани неонски пенкала, тие ќе се забавуваат додека учат во исто време. Тие можат да учат како да цртаат, пишуваат, да учат математика или да играат забавни игри.

Top Shop Magic Pad Сет за цртање
1.290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Top Shop Magic Pad е сјаен комплет за цртање за развивање на креативноста на вашето дете, кој ќе внесе магија во детското секојдневие. Со 8 различни светлосни ефекти, 30 уникатни модули и 3 двострани неонски пенкала, тие ќе се забавуваат додека учат во исто време. Тие можат да учат како да цртаат, пишуваат, да учат математика или да играат забавни игри.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Цртањето и учењето не биле никогаш толку забавни

Сите знаеме дека уметноста може да биде одлично средство за учење на децата. Таа може да им помогне да ги развијат своите моторни вештини, да инспирира креативност и инвентивност, да го засили нивниот процес на носење одлуки и исто така да им овозможи да се изразат себе си полесно. Но користењето на едноставните молив и хартија знаат да бидат досадни, а да не го споменуваме нередот кој го прават боиците! Дајте им на вашите деца весели и нови креативни начини да цртаат, скицираат и да се изразуваат себе си со Magic Pad.

Овој уметнички прибор кој сјае внесува магија кај цртањето на вашите деца со помош на ЛЕД светло. Со него тие можат да цртаат било што - од вонземјани па до прекрасен подводен свет. И со помош на крпа вие можете да го исчистите екранот и да почнете одново.

Magic Pad

8 светлечки ефекти за најинтересните игри

Уникатниот екран на Magic Pad е чист, но штом нешто се нацрта или се напише врз него, тој почнува да свети супер сјајно! Со едноставно стискање вашите деца можат да ги вклучат ЛЕД светлата и да направат нивните цртежи да бидат јасни и сјајни.

Кога ќе ги вклучат ЛЕД светлата тие ќе можат да бираат помеѓу 6 убави и сјајни бои и да ги зачинат своите уметнички потфати. И за да им биде уште поинтересни, тие можат да ги засилат со пресекување или бришење на боите. Заедно тие имаат 8 различни светлосни ефекти кои можат да ги користат кај оваа играчка.

Magic Pad Magic Pad Magic Pad Magic Pad

30 уникатни модули за учење, цртање и забавување

Со помош на Magic Pad, вие можете да му помогнете на детето да се забавува колку што е можно повеќе и во исто време да може да учи. Со 30 модули кои се вклучени во комплетот учењето ќе стане забавно и интересно.

Тоа ќе му помогне на вашето дете лесно да учи математика или да пишува букви. Само треба да вметнат една од нив од горниот дел на Magic Pad и ќе можат да цртаат животни па дури и измислени животни како еднорози. За да биде уште позабавно, има модели за игрите кои радоста ќе ја однесат на ново ниво.

 • Magic Pad

  Решаваат задачи по математика

 • Magic Pad

  Учат како да пишуваат

 • Magic Pad

  Цртаат интересни слики

 • Magic Pad

  Учат забавни игри

3 двострани неонски пенкала за по јасни и пошарени уметнички цртежи

Со Magic Pad, цртањето може да биде уште пошарено! Со 3 специјални, нетоксични двострани неонски пенкала, вашите деца сега можат да цртаат шарени скици со сјаен неонски знак кој ќе го задржи вниманието на сите.

Кога ќе завршат со цртање, тие можат едноставно да ги стават назад од задната страна и секогаш да знаат каде се тие. Повеќе нема да се губат пенкала да се кршат боици или да мора да се чисти неред. И кога сакаат да цртаат или пишуваат нешто ново, едноставно ќе го избришат екранот со крпа и ќе имаат повторно чист екран!

Magic Pad

Совршено за патување или за користење каде и да се децата

Дали на вашите деца често им е досадно за време на долгите патувања? Дали би сакале да ги забавувате додека стоите во место заглавени во сообраќаен метеж или кон училиштето? Со Magic Pad можете да поминете часови полни со забава.

Magic Pad работи со 3 AAA батерии и е многу лесен и пренослив. Децата можат да го користат во автомобил, во автобус, за време на долги патувања и каде и да одат.

Magic Pad
Дополнителни информации

Комплетот вклучува:

 • 1x Magic Pad
 • 3 двострани неонски пенкала
 • 30 забавни модули за скицирање
 • 1 крпа за чистење
 • Упатство
Magic Pad

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star