Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Top Shop Flex Tape Лента за лепење

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-80%

Дупнати цефки, напукнати садови или поголеми дупки? Без грижи! Поправете ги самите со неверојатната лента за лепење Top Shop Flex Tape. Оваа супер силна, гумирана и водоотпорна лента за лепење ќе ви помогне да поправите и залепите речиси сѐ. Употребувајте ја за итни поправки секогаш кога ќе имате некаков проблем со течности во домот.

Top Shop Flex Tape Лента за лепење

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дупнати цефки, напукнати садови или поголеми дупки? Без грижи! Поправете ги самите со неверојатната лента за лепење Top Shop Flex Tape. Оваа супер силна, гумирана и водоотпорна лента за лепење ќе ви помогне да поправите и залепите речиси сѐ. Употребувајте ја за итни поправки секогаш кога ќе имате некаков проблем со течности во домот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заштедете го трошоците на поправка и бидете сам свој мајстор

Дали додека ја наводнувате Вашата градина, забележувате дека цревото е дупнато? Или пак водоводната цефка почнала да пропушта вода за време на викендот и немате време да повикате водоводџија?

Немате потреба постојано да повикувате мајстори или пак да купувате нови делови за секоја мала незгода. Заштедете време и пари и поправете ги помалите незгоди сами со Top Shop Flex Tape. Тоа е супер силна, гумирана и водоотпорна лента за лепење која може да залепи речиси сѐ.

Идеално решение за итни поправки

Top Shop Flex Tape е 10 см. широка така што може да залепите поголеми или помали дупки многу лесно и едноставно. Таа има и супер дебелина за лесно поравање на:

 • Градинарски црева, распрскувачки ситеми и водовони цефки
 • Бротчиња, кајак, кануа
 • Скршени прозорци или врати, пластични контејнери, кровови и олуци
 • Кади, мали базени
 • Поправки на вашиот чамец или автомобил

 • Поправка на дупнато градинарски црево

 • Поравка на дупки на базени

 • Поправка на садови кои течат

Функционира на температура од -5°C до 50°C и ги лепи и најтешките дупки

Top Shop Flex Tape е изработена од дебел и флексибилен гумиран материјал кој е топлински отпорен, така што функционира и во екстремни услови. Исто така е и UV отпорна и целосно водоотпорна. Лепилото е толку силно што за миг ги запира и најтешките протекувања.

Функционира и на вода и ефикасно ја запира течноста од што ја прави совршена за поправка на крововите.

Функционира на сите површини

Потребно е само минута за нанесување на лентата Flex Tape. Едноставно исечете колкаво парче ви е потребно и залепете на чиста површина. Лесно се нанесува и функционира на различни површини како што се:

 • PVC
 • Метал, челик, бакар, алуминиум
 • Дрво
 • Керамика, порцелан, плочки
 • Стакло
 • Гума, гипс, цемент
 • Суви ѕидови, покриви и на многу повеќе!

Flex Tape може да се нанесе на топло или ладно, на суво или на мокро, дури и под вода. Супер силната водоотпорна лента. Лепи, сврзува, запечатува и поправа за миг!

Дополнителни информации

Технички карактеристики:

 • Димензии: 10 см. ширина, 1,5 м. должина
 • Температура на која функционира: -5°C – 50°C
Технички карактеристики
Димензија 10 см. ширина, 1,5 м. должина
Дополнителни информации Температура на која може да функционира: -5°C – 50°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star