Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Shark Navigator Lift-Away Вакуумска правосмукалка

Photo
Video

Shark Navigator Lift-Away е моќна, повеќенаменска вакуумска правосмукалка. Единствената 2 во 1 вакуумска правосмукалка во светот.

Ние ви нудиме дури 90 дена тест период за да се уверите во квалитетот на Shark Navigator. Доколку не сте задоволни, ние ќе го вратиме целиот изност кој сте го платиле.

Shark Navigator Lift-Away Вакуумска правосмукалка
11.990,00 ден.
Цена на рати: 6 x 1998.34 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Shark Navigator Lift-Away е моќна, повеќенаменска вакуумска правосмукалка. Единствената 2 во 1 вакуумска правосмукалка во светот.

Ние ви нудиме дури 90 дена тест период за да се уверите во квалитетот на Shark Navigator. Доколку не сте задоволни, ние ќе го вратиме целиот изност кој сте го платиле.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подовите и ќилимите почисти од кога било порано

Shark Navigator Lift-Away е: најсестраната, најмоќната, најдостапната и најдобро преносната исправена правосмукалка што некогаш ќе ја поседувате. Чистете побрзо, полесно и подобро од кога било порано, со технологиjата на Shark Navigator Lift-Away.

Систем кој е одличен за луѓето кои страдаат од алергии, затоа што ниту една честичка прав не се враќа во воздухот.

Поголема моќност за подлабоко чистење, поголем капацитет за собирање прав во чашката, полесна и потивка – за помалку од половина од цената на другите водечки марки! Со технологијата која оневозможува намалување на моќноста, воздухот струи со висока брзина, држејќи ги нечистотијата и правта настрана од филтрите, насочувајќи ги кон чашката со зголемен капацитет.

Со текот на времето, филтрите остануваат чисти подолго време, што резултира со постојаност во всмукувањето и протокот на воздух. Тоа значи дека правосмукалката ја задржува својата моќ на всмукување и никогаш не доаѓа до пад на моќта за чистење и не постои потреба за замена на скапи филтри.

Најпосле, збогувајте се со алергените

Shark Navigator Lift-Away е сертифицирана од Британската фондација за алергии за уникатната Антиалергенска технологија со потполно запечатување (Anti-Allergen Complete Seal Technology™).

Оваа технологија е научно тестирана, со што е докажано дека ја намалува изложеноста на алергени, заробувајќи преку 99,99% од правта и алергените во правосмукалката и оневозможувајќи го нивното враќање во воздухот што го дишете. Без разлика дали се работи за мртва кожа од миленичињата или обична собна прашина, тоа е добра вест за сите што страдаат од алергии.

2 степена на подесувања за поголема ефикасност

Користете го подесувањето за чистење подови кога сакате да чистите дрвени подови или деликатни ќилими. Со истото подесување се чисти и над подот.

Користете го подесувањето со четка кога сакате подлабоко да ги исчистите ќилимите, но и кога собирате влакна, крзно од животни и други остатоци.

Предности:

 • 2 правосмукалки во 1 – исправена и преносна правосмукалка
 • Постојаното вшмукување на Infinity технологијата значи дека секогаш максимално го чистите подот, без нешто да остане, како што е случајот со другите правосмукалки
 • Антиалергиски и заштедува енергија
 • Исправена правосмукалка – лесна за маневрирање
 • Одлична цена во склад со перформансите
 • Делот за вшмукување има ергономска рачка, со четка која може да се вклучи или исклучи (по потреба), за чистење на голи подови или ќилими
 • Лесна
 • Без ќеси
 • Моторизирано вртење на четката
 • Тркалца што го олеснуваат движењето при чистење на различни површини
 • Ви заштедува време и пари

Технички карактеристики:

 • Волтажа: 220-240V~, 50/60Hz
 • Моќност: 1200 W

Во комплетот добивате:

 • Shark Navigator NV350SL Lift-Away со HEPA филтер
 • Турбо четка
 • 14см. приклучок за тесен простор
 • 61см. приклучок за тесен простор
 • Приклучок со груба четка
 • Торба за складирање
 • 7м. кабел (флексибилен)

90 дена тест период

Ние ви нудиме дури 90 дена тест период за да се уверите во квалитетот на Shark Navigator. Доколку не сте задоволни, ние ќе го вратиме целиот изност кој сте го платиле.

Систем кој е одличен за луѓето кои страдаат од алергии, затоа што ниту една честичка прав не се враќа во воздухот.

Поголема моќност за подлабоко чистење, поголем капацитет за собирање прав во чашката, полесна и потивка – за помалку од половина од цената на другите водечки марки! Со технологијата која оневозможува намалување на моќноста, воздухот струи со висока брзина, држејќи ги нечистотијата и правта настрана од филтрите, насочувајќи ги кон чашката со зголемен капацитет.

Со текот на времето, филтрите остануваат чисти подолго време, што резултира со постојаност во всмукувањето и протокот на воздух. Тоа значи дека правосмукалката ја задржува својата моќ на всмукување и никогаш не доаѓа до пад на моќта за чистење и не постои потреба за замена на скапи филтри.

Наменет е за:

 • сите кои сакаат да имаат блескаво чист дом
 • безбеден за употреба на сите заштитени подови (паркет, ламинат, линолеум, плочки... )

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,85

34 рецензии

11-20 of 34

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Nate

www.topshop.com.mk

Sovrsenstvo
So dve kucinja sme doma i ova mi e bukvalno spas za cistenje.
BRAVOOO!!

S

www.topshop.com.mk

Shark
Prezadovolna sum od nachinot na koj shto chisti detalno i lesen e za odrzhuvanje. Preporachuvam.

Dragana

www.topshop.com.mk

Dragana
definitivno najdobra pravosmukalka ja dobiv na podarok i sum prezadovolna alal parite domot sovrseno cist

Korisnik

www.topshop.com.mk

Comentar
Има голема моќност што е добро за рамни површини и теписони но воопшто не е лесно на густи кончани теписи, се прави вакум се лепи за тепихот и движењата се многу тешки, сепак има долга рачка со која може да се чисти полесно но во тој случај мора правосмукалката да ја кревате..но тогаш би била како и секоја друга правосмукалка а сите ја купуваме заради висината и можноста да се чисти без кревање

Марија

www.topshop.com.mk

Топ производ
Презадоволна сум. Одлично чисти и лесна е за одржување. Препорачувам

Maksim

www.topshop.com.mk

SharkNavigator
Ja imam pravosmukalkata shark, ne e neshto posebna, normalna pravosmukalka moderna vo tek so vremeto ...

Andrej

www.topshop.com.mk

Секој мора да ја има !!!
Sharkot ja imam 7 godini i sme prezadovli isto kako kirbi

Валентина

www.topshop.com.mk

Shark Navigator мора да ја има во секој дома
Ја имам правосмукалката Shark Navigator и сум пре задоволна од начинот на кој што чисти детално , со повеќе намени универзална моќна , антибактериски, длабински , безбедно од бактерии и на секој му ја препорачувам да ја има во својот дома

Весна

www.topshop.com.mk

Она што го ветува - го исполнува!
Еднаш ја купив, втор пат не би се мислела дали да купам друга правосмукалка. Чао за сите алергии и прашини. Топ производ, она што го ветува - го исполнува!

Наташа

www.topshop.com.mk

Незаменлив
Шарк Навигатор е незаменлива правосмукалка за сите што сакаат беспрекорен дом. Јас сум дезинфекциски фанатик и за мене чист дом е императив. Ако нешто ми помага во тоа - ете, тоа е Шаркот. Пред некој ден читав дека е втора рангирана правосмукалка од страна на магазинот Мирор за 2019 година :-) Браво за Шарк!

11-20 of 34

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.