Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

Shark Navigator Lift-Away Вакуумска правосмукалка

Photo
Video

Shark Navigator Lift-Away е моќна, повеќенаменска вакуумска правосмукалка. Единствената 2 во 1 вакуумска правосмукалка во светот.

Ние ви нудиме дури 90 дена тест период за да се уверите во квалитетот на Shark Navigator. Доколку не сте задоволни, ние ќе го вратиме целиот изност кој сте го платиле.

САМО СЕГА! Подарок дополнителна гаранција од 1 г. (на веќе стандарната гаранција).
Shark Navigator Lift-Away Вакуумска правосмукалка
11.990,00 ден.
Цена на рати: 12 x 999.17 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Shark Navigator Lift-Away е моќна, повеќенаменска вакуумска правосмукалка. Единствената 2 во 1 вакуумска правосмукалка во светот.

Ние ви нудиме дури 90 дена тест период за да се уверите во квалитетот на Shark Navigator. Доколку не сте задоволни, ние ќе го вратиме целиот изност кој сте го платиле.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подовите и ќилимите почисти од кога било порано

Shark Navigator Lift-Away е: најсестраната, најмоќната, најдостапната и најдобро преносната исправена правосмукалка што некогаш ќе ја поседувате. Чистете побрзо, полесно и подобро од кога било порано, со технологиjата на Shark Navigator Lift-Away.

Систем кој е одличен за луѓето кои страдаат од алергии, затоа што ниту една честичка прав не се враќа во воздухот.

Поголема моќност за подлабоко чистење, поголем капацитет за собирање прав во чашката, полесна и потивка – за помалку од половина од цената на другите водечки марки! Со технологијата која оневозможува намалување на моќноста, воздухот струи со висока брзина, држејќи ги нечистотијата и правта настрана од филтрите, насочувајќи ги кон чашката со зголемен капацитет.

Со текот на времето, филтрите остануваат чисти подолго време, што резултира со постојаност во всмукувањето и протокот на воздух. Тоа значи дека правосмукалката ја задржува својата моќ на всмукување и никогаш не доаѓа до пад на моќта за чистење и не постои потреба за замена на скапи филтри.

Најпосле, збогувајте се со алергените

Shark Navigator Lift-Away е сертифицирана од Британската фондација за алергии за уникатната Антиалергенска технологија со потполно запечатување (Anti-Allergen Complete Seal Technology™).

Оваа технологија е научно тестирана, со што е докажано дека ја намалува изложеноста на алергени, заробувајќи преку 99,99% од правта и алергените во правосмукалката и оневозможувајќи го нивното враќање во воздухот што го дишете. Без разлика дали се работи за мртва кожа од миленичињата или обична собна прашина, тоа е добра вест за сите што страдаат од алергии.

2 степена на подесувања за поголема ефикасност

Користете го подесувањето за чистење подови кога сакате да чистите дрвени подови или деликатни ќилими. Со истото подесување се чисти и над подот.

Користете го подесувањето со четка кога сакате подлабоко да ги исчистите ќилимите, но и кога собирате влакна, крзно од животни и други остатоци.

Предности:

 • 2 правосмукалки во 1 – исправена и преносна правосмукалка
 • Постојаното вшмукување на Infinity технологијата значи дека секогаш максимално го чистите подот, без нешто да остане, како што е случајот со другите правосмукалки
 • Антиалергиски и заштедува енергија
 • Исправена правосмукалка – лесна за маневрирање
 • Одлична цена во склад со перформансите
 • Делот за вшмукување има ергономска рачка, со четка која може да се вклучи или исклучи (по потреба), за чистење на голи подови или ќилими
 • Лесна
 • Без ќеси
 • Моторизирано вртење на четката
 • Тркалца што го олеснуваат движењето при чистење на различни површини
 • Ви заштедува време и пари

Технички карактеристики:

 • Волтажа: 220-240V~, 50/60Hz
 • Моќност: 1200 W

Во комплетот добивате:

 • Shark Navigator NV350SL Lift-Away со HEPA филтер
 • Турбо четка
 • 14см. приклучок за тесен простор
 • 61см. приклучок за тесен простор
 • Приклучок со груба четка
 • Торба за складирање
 • 7м. кабел (флексибилен)

90 дена тест период

Ние ви нудиме дури 90 дена тест период за да се уверите во квалитетот на Shark Navigator. Доколку не сте задоволни, ние ќе го вратиме целиот изност кој сте го платиле.

Систем кој е одличен за луѓето кои страдаат од алергии, затоа што ниту една честичка прав не се враќа во воздухот.

Поголема моќност за подлабоко чистење, поголем капацитет за собирање прав во чашката, полесна и потивка – за помалку од половина од цената на другите водечки марки! Со технологијата која оневозможува намалување на моќноста, воздухот струи со висока брзина, држејќи ги нечистотијата и правта настрана од филтрите, насочувајќи ги кон чашката со зголемен капацитет.

Со текот на времето, филтрите остануваат чисти подолго време, што резултира со постојаност во всмукувањето и протокот на воздух. Тоа значи дека правосмукалката ја задржува својата моќ на всмукување и никогаш не доаѓа до пад на моќта за чистење и не постои потреба за замена на скапи филтри.

Наменет е за:

 • сите кои сакаат да имаат блескаво чист дом
 • безбеден за употреба на сите заштитени подови (паркет, ламинат, линолеум, плочки... )

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,85

20 рецензии

1-10 of 20

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Марија

www.topshop.com.mk

06.10.2019

Топ производ
Презадоволна сум. Одлично чисти и лесна е за одржување. Препорачувам

Maksim

www.topshop.com.mk

08.9.2019

SharkNavigator
Ja imam pravosmukalkata shark, ne e neshto posebna, normalna pravosmukalka moderna vo tek so vremeto ...

Andrej

www.topshop.com.mk

20.8.2019

Секој мора да ја има !!!
Sharkot ja imam 7 godini i sme prezadovli isto kako kirbi

Валентина

www.topshop.com.mk

28.6.2019

Shark Navigator мора да ја има во секој дома
Ја имам правосмукалката Shark Navigator и сум пре задоволна од начинот на кој што чисти детално , со повеќе намени универзална моќна , антибактериски, длабински , безбедно од бактерии и на секој му ја препорачувам да ја има во својот дома

Весна

www.topshop.com.mk

17.6.2019

Она што го ветува - го исполнува!
Еднаш ја купив, втор пат не би се мислела дали да купам друга правосмукалка. Чао за сите алергии и прашини. Топ производ, она што го ветува - го исполнува!

Наташа

www.topshop.com.mk

11.6.2019

Незаменлив
Шарк Навигатор е незаменлива правосмукалка за сите што сакаат беспрекорен дом. Јас сум дезинфекциски фанатик и за мене чист дом е императив. Ако нешто ми помага во тоа - ете, тоа е Шаркот. Пред некој ден читав дека е втора рангирана правосмукалка од страна на магазинот Мирор за 2019 година :-) Браво за Шарк!

Дамјан

www.topshop.com.mk

03.6.2019

Најдобра
Најдобрата правосмукалка што ја имав во изминативе денови ви благодарам многу од се срце за оваа најбарана и најмоќна во светот,ја имам и многу сум задоволен

Toni

www.topshop.com.mk

12.4.2017

TOP
Pravosmukalkata e TOP. Imam kupeno za doma, ja kupiv i za moite roditeli, a i nekoi komsii po nasa preporaka ja kupija, SITE PREZADOVOLNI.
Me interesira kade moze da se kupat delovi za nea, kako npr crevo i filtri za prav?
BLAGODARAM
Резервни делови
Благодариме на убавите зборови. Доколку имате потреба од резервни делови, јавете се на 02 3094-550 и нашите агенти ќе ви помогнат. Поздрав
Топ Шоп

Vesna

www.topshop.com.mk

28.3.2017

Shark
Shark pravosmukalkata e fenomenalna prezadovolna sum i na sekoj preporacuvam da si ja kupi .Ednostavno domot ke Vi bleska :* Eftina i efikasna podobra od kirbi masina a daleku poeftina :) Son za sekoj dom vakumnska pravosmukalka SHARK (Y)

gordana

www.topshop.com.mk

10.2.2017

пубава правосмукалка од ШАРК не сум имала.

1-10 of 20