Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - Жешко е, затоа нашите цени се топат!

Жешко е, затоа нашите цени се топат!

-75%
 
 
[banner_timer]
 

Shark Navigator Lift-Away Вакуумска правосмукалка

Photo
Video
-17%

Shark Navigator Lift-Away е моќна, повеќенаменска вакуумска правосмукалка. Единствената 2 во 1 вакуумска правосмукалка во светот.

Ние ви нудиме дури 90 дена тест период за да се уверите во квалитетот на Shark Navigator. Доколку не сте задоволни, ние ќе го вратиме целиот изност кој сте го платиле.

Shark Navigator Lift-Away Вакуумска правосмукалка

Редовна цена: 11.990,00 ден.


Специјална цена: 9.990,00 ден.

Цена на рати: 6 x 1665 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Shark Navigator Lift-Away е моќна, повеќенаменска вакуумска правосмукалка. Единствената 2 во 1 вакуумска правосмукалка во светот.

Ние ви нудиме дури 90 дена тест период за да се уверите во квалитетот на Shark Navigator. Доколку не сте задоволни, ние ќе го вратиме целиот изност кој сте го платиле.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подовите и ќилимите почисти од кога било порано

Shark Navigator Lift-Away е: најсестраната, најмоќната, најдостапната и најдобро преносната исправена правосмукалка што некогаш ќе ја поседувате. Чистете побрзо, полесно и подобро од кога било порано, со технологиjата на Shark Navigator Lift-Away.

Систем кој е одличен за луѓето кои страдаат од алергии, затоа што ниту една честичка прав не се враќа во воздухот.

Поголема моќност за подлабоко чистење, поголем капацитет за собирање прав во чашката, полесна и потивка – за помалку од половина од цената на другите водечки марки! Со технологијата која оневозможува намалување на моќноста, воздухот струи со висока брзина, држејќи ги нечистотијата и правта настрана од филтрите, насочувајќи ги кон чашката со зголемен капацитет.

Со текот на времето, филтрите остануваат чисти подолго време, што резултира со постојаност во всмукувањето и протокот на воздух. Тоа значи дека правосмукалката ја задржува својата моќ на всмукување и никогаш не доаѓа до пад на моќта за чистење и не постои потреба за замена на скапи филтри.

Најпосле, збогувајте се со алергените

Shark Navigator Lift-Away е сертифицирана од Британската фондација за алергии за уникатната Антиалергенска технологија со потполно запечатување (Anti-Allergen Complete Seal Technology™).

Оваа технологија е научно тестирана, со што е докажано дека ја намалува изложеноста на алергени, заробувајќи преку 99,99% од правта и алергените во правосмукалката и оневозможувајќи го нивното враќање во воздухот што го дишете. Без разлика дали се работи за мртва кожа од миленичињата или обична собна прашина, тоа е добра вест за сите што страдаат од алергии.

2 степена на подесувања за поголема ефикасност

Користете го подесувањето за чистење подови кога сакате да чистите дрвени подови или деликатни ќилими. Со истото подесување се чисти и над подот.

Користете го подесувањето со четка кога сакате подлабоко да ги исчистите ќилимите, но и кога собирате влакна, крзно од животни и други остатоци.

Предности:

 • 2 правосмукалки во 1 – исправена и преносна правосмукалка
 • Постојаното вшмукување на Infinity технологијата значи дека секогаш максимално го чистите подот, без нешто да остане, како што е случајот со другите правосмукалки
 • Антиалергиски и заштедува енергија
 • Исправена правосмукалка – лесна за маневрирање
 • Одлична цена во склад со перформансите
 • Делот за вшмукување има ергономска рачка, со четка која може да се вклучи или исклучи (по потреба), за чистење на голи подови или ќилими
 • Лесна
 • Без ќеси
 • Моторизирано вртење на четката
 • Тркалца што го олеснуваат движењето при чистење на различни површини
 • Ви заштедува време и пари

Технички карактеристики:

 • Волтажа: 220-240V~, 50/60Hz
 • Моќност: 1200 W

Во комплетот добивате:

 • Shark Navigator NV350SL Lift-Away со HEPA филтер
 • Турбо четка
 • 14см. приклучок за тесен простор
 • 61см. приклучок за тесен простор
 • Приклучок со груба четка
 • Торба за складирање
 • 7м. кабел (флексибилен)

90 дена тест период

Ние ви нудиме дури 90 дена тест период за да се уверите во квалитетот на Shark Navigator. Доколку не сте задоволни, ние ќе го вратиме целиот изност кој сте го платиле.

Систем кој е одличен за луѓето кои страдаат од алергии, затоа што ниту една честичка прав не се враќа во воздухот.

Поголема моќност за подлабоко чистење, поголем капацитет за собирање прав во чашката, полесна и потивка – за помалку од половина од цената на другите водечки марки! Со технологијата која оневозможува намалување на моќноста, воздухот струи со висока брзина, држејќи ги нечистотијата и правта настрана од филтрите, насочувајќи ги кон чашката со зголемен капацитет.

Со текот на времето, филтрите остануваат чисти подолго време, што резултира со постојаност во всмукувањето и протокот на воздух. Тоа значи дека правосмукалката ја задржува својата моќ на всмукување и никогаш не доаѓа до пад на моќта за чистење и не постои потреба за замена на скапи филтри.

Наменет е за:

 • сите кои сакаат да имаат блескаво чист дом
 • безбеден за употреба на сите заштитени подови (паркет, ламинат, линолеум, плочки... )

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,85

34 рецензии

1-10 of 34

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Симона

www.topshop.com.mk

За чист дом!
Доколку сакате чист дом, шаркот е правиот избор за Вас! Топло го препорачувам на секое домаќинство. Правосмукалката нуди квалитет,практичност и чистота со многу мала звучност. Со оглед на тоа што имам теписи со ресички и тешко се чистат му доделувам чиста 10 ка. Единствена мана е што нема автоматско собирање на кабелот и е многу мек при што можи да доведи до спој и кинење на кабелот, но со голема внимателност тој проблем е безначителен во целокупност.

Марија Тасевска Џонлага

www.topshop.com.mk

Шарк
Шаркот е ТОП и вреди за секој потрошен денар.

Александар

www.topshop.com.mk

мек кабел
Правосмукалката е одлична со моќност и одлично не служи но како проблем што настанува е мекиот кабел на самата правосмукалка и може да направи спој доколку случајно се нагази со нога а тоа се случува бидејки самиот кабел е премногу долг и нема механизам за автоматско собирање. Таков проблем мене ми се случи случајно го нагазив кабелот и настана спој. Го однесов на мајстор кој е брендиран за top shop производи кој се наоѓа во Кисела Вода. Искрено од мајсторот не бев задоволен бидејќи ми наплати за услуга која требаше да го промени кабелот со нов наместо тоа јас го добив стариот прикрпен кабел. Порака до Топ Shop: мајсторите со кој соработувате или го користат вашиот бренд за сервисирање на производите не секогаш се професионални и чесни.

Дарко

www.topshop.com.mk

Вреде за парите
Одлична !!!

Весна

www.topshop.com.mk

бр.1
Најдобрата правосмукалка , ја препорачувам

Јасмина Сарагинова

www.topshop.com.mk

ФЕНОМЕНАЛНА
Најдобрата правосмукалка ја имам 8 години и сум презадоволна топло ја препорачувам во секој дом. Најдобрата инвестиција.

Angelina

www.topshop.com.mk

Vlozete vo zdravjeto na Vaseto semejstvo
Si mislite deka vasiot dom e sovrseno cist? E Shark navigator ke vi dokaze deka ne e taka

Ана

www.topshop.com.mk

Најдобра
Дома сум со куче и верувајте дека чистењето никогаш не ми било полесно и побрзо.

Лиле

www.topshop.com.mk

шарк
Најдобра правосмукалка...беспрекорна е...она што најмногу ме воодушевува е длабинското чистење на теписи...ја препорачувам на сите

Мила

www.topshop.com.mk

Бр 1 производ
Шаркот е еден и единствен, за мене незаменлив :)) лесен за употреба и за беспрекорен чист дом. Им балгодарам на топ шоп што ми овозможија веќе 8години чистењето по дома да ми е најлесно ! :))

1-10 of 34

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.