Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 

Rovus UV Преносен прочистувач на воздух

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Одржувајте го воздухот околу вас без штетна прашина, алергени, загадување и други штетници со овој личен прочистувач на воздух. Само вклучете го и опуштете се. Со користење на UV-C технологија, овој апарат брзо и безбедно го чисти воздухот од бактерии, вируси и габи и спречува нивно размножување овозможувајќи ви свеж, здрав воздух каде и да посаате, дома или додека патувате.

Rovus UV Преносен прочистувач на воздух
1.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Одржувајте го воздухот околу вас без штетна прашина, алергени, загадување и други штетници со овој личен прочистувач на воздух. Само вклучете го и опуштете се. Со користење на UV-C технологија, овој апарат брзо и безбедно го чисти воздухот од бактерии, вируси и габи и спречува нивно размножување овозможувајќи ви свеж, здрав воздух каде и да посаате, дома или додека патувате.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ослободете го вашиот личен простор од бактерии, вируси, мириси и други загадувачи

Доколку не го третирате, воздухот во домот или други затворени простори може брзо да стане непријатен и иритирачки. Бактерии, вируси, габи, прашина, чад и другите загадувачи можат да произведат лоши мириси и уште полошо, да ја направат околината помалку здрава за вас и вашите сакани, предизвикувајќи проблеми со здравјето како и влошување на постоечките состојби.

Заштитете се себеси и вашите сакани од вируси, бактерии, алергени и ужижвајте во почист воздух во вашиот личен простор, благодарение на Rovus УВ Преносниот прочистувач на воздух.

 • Rovus Plug In Purifier

  Обезбедува почист воздух

 • Rovus Plug In Purifier

  Убива повеќе од 95% од бактериите

 • Rovus Plug In Purifier

  Ги отстранува мирисите

Вклучете го и дишете почист и посвеж воздух

Овој компактен личен прочистувач на воздух е лесен за употреба и брзо се справува со микроскропските честички во воздухот кои предизвикуваат иритации и проблеми со здравјето.

Пренослив е, се вклучува директно во штекер на ѕид или ставен на маса или друга површини, секаде каде што е потребно моќно чистење. Ќе ви понуди почист, поздрав воздух во сите делови на домот.

Rovus Plug In Purifier

UV-C технологија која го спречува ширењето на микробите

Специјалната состојка во овој неверојатно ефикасен прочистувач на воздух е користењето на UV-C технологија, која спречува ширење и размножување на микроорганизмите како бактерии, вируси, габи и мувла.

UV енергијата пенетрира во надворешната мембрана на клетките на микробите, поминува преку клетката и ја прекинува нејзината ДНК, и со тоа ја елиминира  способноста за размножување и ги уништува.

Користете го секаде

Идеален е за користење во помали простори како кујни, бањи, домашни канцеларии, овој УВ преносен прочистувач на воздух ќе се ослободи о дмирисот на готвење, пушење или миленици. Имајте еден во спалната соба за да си овозможите чист воздух додека спиете и разбудете се освежени секое утро, подготвени да го започнете денот.

Исто така, создава ноќна светилка со светло благодарение на кое, овој прочистувач ќе биде идеален за користење и во детската соба. Неговата компактна големина го прави лесен за носење, во канцеларија, додека патувања, па така постојано ќе имате чист воздух за дишење.

 • Rovus Plug In Purifier

  Во околината на милениците

 • Rovus Plug In Purifier

  Во кујната

 • Rovus Plug In Purifier

  Каде што се пуши

Дел од решение за целосно чист воздух

За уште поголема ефикаснот и чист воздух во домот за вашето здравје и здравјето на вашето семејство, препорачуваме да го користите овој УВ Преносен прочистуач во комбинација со Rovus Astrea Прочистувачот на воздух кој е соодветен за поголеми простори.

Дополнителни информации

Дополнителни информации

 • Волтажа: 90 – 240 V
 • Моќност: < 4 W
 • Бучава: < 30 dBA
 • Фрекфенција: 50-60 Hz

Сетот вклучува:

 • Rovus УВ Преносен прочистувач
 • Упатство за употреба
Rovus Plug In Purifier

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star