Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - Жешко е, затоа нашите цени се топат!

Жешко е, затоа нашите цени се топат!

-75%
 
 
[banner_timer]
 

Rovus Ultra Правосмукалка

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Rovus Ultra Правосмукалката е практична и моќна безжична правосмукалка со ХЕПА филтер која може да се користи како вертикална или рачна правосмукалка. Има ротирачка четка и ЛЕД ламби со кои лесно ќе ги исчистите сите површини во домот. Ако ја користите како рачна правосмукалка ќе можете да ги исчистите сите недостапни места под мебелот. Вградената батерија ви овозможува 30 минути постојана работа.

Rovus Ultra Правосмукалка
12.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Rovus Ultra Правосмукалката е практична и моќна безжична правосмукалка со ХЕПА филтер која може да се користи како вертикална или рачна правосмукалка. Има ротирачка четка и ЛЕД ламби со кои лесно ќе ги исчистите сите површини во домот. Ако ја користите како рачна правосмукалка ќе можете да ги исчистите сите недостапни места под мебелот. Вградената батерија ви овозможува 30 минути постојана работа.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Моќна правосмукалка, совршена за брзо секојдневно чистење

Ако сте во потрага по практична правосмукалка која можете да ја користите како вертикална но и како рачна правосмукалка, тогаш оваа Rovus Ultra безжична правосмукалка е совршеното решение за вас.

Има моќен циклонски систем на всмукување, кој во комбинација со трајната батерија која овозожува 30 минути постојана работа, всмукувачката моќ од 7 kPa, вградениот ХЕПА филтер кој ефикасно ги филтрира честичките прашина од воздухот, овозможуваат ефикасно чистење на сите видови подови.

Rovus Ultra DailyVac

Користете ја како вертикална правосмукалка за брзо чистење на подовите

Rovus Ultra Правосмукалката користи циклонска технологија која ја всмукува прашината и нечистотијате и со висока брзина ги врти околу ХЕПА филтерот. Ги одвојува тешките честички прашина и ги заробува во садот, додека чистиот воздух се враќа назад во собата, прво поминувајќи низ дополнителен микро филтер.

Кога ја користите ротирачката четка со ЛЕД ламбите, оваа правосмукалка ефикасно ќе ги исчисти подовите во домот. 

 • Rovus Ultra DailyVac

  Користете ја како вертикална правосмукалка за класично чистење.

 • Rovus Ultra DailyVac

  Лесно исчистете под мебелот 

Користете ја како рачна правосмукалка

Rovus Ultra Правосмукалката доаѓа со вградена четка во основниот дел. Одлична е за чистење прашина, трошки или било кој друг неред околу трпезариската маса или околу кујната.

Можете и лесно да ја прилагодите благодарение на двете дополнителни цевки и со нив лесно да достигнете до повисоките места. Со додатокот со тесен отвор кој е закачен на правосмукалката, лесно ќе ги исчистите сите тесни места кој претходно не сте можеле.

 • Rovus Ultra DailyVac

  Исчистете ги влакната од милениците од софата

 • Rovus Ultra DailyVac

  Брзо и лесно соберете ги трошките од леб од работната површина во кујната

 • Rovus Ultra DailyVac

  Користете го додатокот со тесен отвор за да ги исчистите тешко достапните места во автомобилот

 • Rovus Ultra DailyVac

  Извадете ја ротирачката четка и исчистете ги сите ќошиња и високите недостапни места

Проѕирен сад за уште поедноставно чистење

За да ви го олесниме чистењето уште повеќе, оваа правосмукалка има проѕирен сад од 600мл па така, лесно ќе видите кога е потребно празнење. Само притиснете на копчето и ќе го испразните без да ги извалкате рацете. Овој дизајн без ќеси ви штеди време и пари.

Rovus Ultra DailyVac

Сетот вклучува: 

 • Rovus Ultra Правосмукалка
 • 2x додатни цевки
 • 1x ротирачка четка со ЛЕД ламби
 • 1x додаток со тесен отвор
 • Сад за прашина од 600мл
 • Полнач
Rovus Ultra DailyVac
Дополнителни информации
Напон: 22,2 V DC / 130 W Подна четка: 22,2 V DC / 15 W Модел на полнач бр: YLJXA-E260050 Влез: 100-240 V~ 50/60 Hz 0,5 A Излез: 26 V--- 500 mA

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.