Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Rovus Supreme Безжична пегла

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-50%

Вашата облека ќе биде беспрекорно испеглана за половина од времето кое обично ви треба за пеглање со моќната Rovus Supreme пегла без кабел. Со моќ од 2200W таа е дизајнирана за да направи пеглањето да биде побрзо, побезбедно и поефикасно. Таа има нелеплива керамичка плоча со врв за постигнување прецизност, за подобар пристап до сите делови од ткаенината.

Rovus Supreme Безжична пегла

Редовна цена: 4.780,00 ден.


Специјална цена: 2.390,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Вашата облека ќе биде беспрекорно испеглана за половина од времето кое обично ви треба за пеглање со моќната Rovus Supreme пегла без кабел. Со моќ од 2200W таа е дизајнирана за да направи пеглањето да биде побрзо, побезбедно и поефикасно. Таа има нелеплива керамичка плоча со врв за постигнување прецизност, за подобар пристап до сите делови од ткаенината.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Пегла која ви ја олеснува работата

Rovus Supreme пеглата можете да ја користите со или без жица за максимална удобност при пеглањето. Дополнително таа има и нелеплива керамичка плоча и врв соодветен за сите потешко достапни делови од вашата гардероба.

Плочата има отвори во кои се заробува воздухот помеѓу ткаенината и пеглата за полесно движење на пеглата, еднаква дистрибуција на топлината и неверојатни резултати.

Потребно е минимално одржување

Оваа пегла има систем кој ги отстранува нечистотиите од водата и го спречува создавањето на бигор, како и функција за само-чистење на минералните наслаги.

Идеална за секаков начин на пеглање

Rovus Supreme пеглата може да се користи на секој вид на материјал затоа што има контрола на пареата со 4 неверојатни опции:

  • Постојана пареа
  • Моќно испуштање на пареа
  • Сува пареа
  • Прскање

И сето ова и во вертикална положба за едноставно пеглање на алишта на закачалка и со систем против капење кој ја заштитува вашата гардероба од капки вода.

Пегла со која нема можност да го запалите вашиот дом

Со Rovus Supreme безжичната пегла нема веќе грижи затоа што таа ви нуди автоматска функција за исклучување на пеглата.

Технички карактеристики
Димензија 33 x 16 x 11,2 cm
Дополнителни карактеристики Капацитет за вода: 220 мл.; Напон/Фрекфенција/Моќност: 220-240 V~; 50/60 Hz; 2200 W
Тежина 1,3 кг.

Рецензии од купувачи 2 рецензии

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Ubavka

www.topshop.com.mk

Recenzija
super proizvod, ja olesnuva rabotata na sekoja domakjinka, mnogu lesen za upotreba.

Марина Х

www.topshop.com.mk

Одлична!
Пеглањето ми беше најнеомилената работа, но од кога ја купив пеглава воопшто не ми претставува незадоволство. Лесна за работа, а доволно тешка за да ги испегла совршено алиштата. Голем плус е што ми го намали времето за пеглање на половина.

2 производ(и)

Нашите продавници работат до 19 ч.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома