Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Rovus Систем за чистење со пареа

Photo
Video

Rovus Системот со пареа е нов начин на моќно чистење на домот без користење на штетни хемикалии. Со моќта на пареата, овој разновиден систем може да го користите како џогер, пиштол на пареа и пегла на пареа, за отстранување тешки дамки, чистење на тешко достапни места и одржување на текстилот во одлична состојба. Безбеден за користење и лесен за складирање.

Rovus Систем за чистење со пареа
15.990,00 ден.
12.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Rovus Системот со пареа е нов начин на моќно чистење на домот без користење на штетни хемикалии. Со моќта на пареата, овој разновиден систем може да го користите како џогер, пиштол на пареа и пегла на пареа, за отстранување тешки дамки, чистење на тешко достапни места и одржување на текстилот во одлична состојба. Безбеден за користење и лесен за складирање.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Повеќенаменски систем за почист и поздрав дом

Пареата е еден од најдобрите начини за да го исчистите домот, отстранувајќи нечистотии, маснотии и дамки и за чистење на тешко достапни места без штетни хемикалии. Rovus Системот за чистење со пареа ви дава моќност во рацете, бидејќи е лесен за користење а вие ќе имате почист и поздрав дом:

1. Чистач на пареа со специјално 3во1 трбо четка која нуди класично чистење на подови, чистење на теписи и дезинфицирање. Чистењето на тврдокорните дамки е овозможено со додатокот за триење. Брзо и лесно справете со нечистотијата која не се отстранува со класичното всмукување.

2. Рачен пиштол со пареа со додатоци кои ја користата моќта на пареата за чистење и на најмалите и најтешко достапните места. Сите делови од кујната и бањата сега ќе бидат блескаво чисти. Пиштолот со пареа чисти и прозорци и може да се користи и на текстил.

3. Моќна пегла на пареа која отстранува набори и го дезинфицира материјалот, одржувајќи ја облеката, завесите и др. во одлична состојба, подолго време.

1400W моќност за совладување на секој неред

Овој Систем за чистење со пареа има моќност од 1400 W и нуди различно ниво на пареа за да можете да совладувате различни задачи во чистењето на домот.

Од отстранување на тешки, засушени дамки до освежување на деликатни материјали, чистењето со пареа е безбеден и природен начин на чистење, одмастување, дезинфицирање и пеглање на сите видови површини и материјаи без употреба на хемикалии.

До 55 минути постојано и ефикасно чистење

Пиштолот со пареа вклучува безбедносно заклучување за да бидете сигурни дека нема да го користат децата, додека пак садот со голем капацитет ќе ви овозможи употреба до 55 минути со само едно полнење.

Од плочките во кујната, детските играчки, кошулите или скарата во домот, моторот или теписите, Системот за чистењето со пареа може да се справи со сè. Пареата со висока температура која ја произведува овој апарат може да се справи со нечистотија, маснотии, дамки, микроби и бактерии, поради што е корисен низ целиот дом.

Паметно дизајниран за лесна употреба и складирање, Rovus Системот за чистење со пареа може да го подобри изгледот и мирисот на секој дом, со минимален труд и моќта на чистење со пареа.

Дополнителни информации

Tehnical infromation:

 • Voltage: 220-240 V~
 • Frequency: 50-60 Hz
 • Power: 1500 W (steam clean function); Total 2200 W (with steam iron function)
 • Power of iron: 700 W

Set includes:

 • Main unit
 • Steam handle and hose
 • Metal brush
 • Detail nozzle
 • Small plastic brush
 • Large plastic brush
 • Scraper tool
 • Window/upholstery tool
 • Floor head
 • Measuring jug
 • Funnel
 • Extension tubes (2x)
 • Upholstery cloth (2x)
 • Carpet glider
 • Floor head cloth (2x)
 • Iron
Rovus Steam System

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star