Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Poseidon Steam&Vac Повеќенаменски систем за чистење

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-66%

Повеќенаменски систем за чистење. Конечно можете во домот да го поедноставите и олесните чистењето и дезинфекцијата на сите видови подни површини. Апарат кој користи 1.100 W моќност како парочистач и 500 W моќност како правосмукалка.

Poseidon Steam&Vac Повеќенаменски систем за чистење

Редовна цена: 17.990,00 ден.


Специјална цена: 6.190,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Повеќенаменски систем за чистење. Конечно можете во домот да го поедноставите и олесните чистењето и дезинфекцијата на сите видови подни површини. Апарат кој користи 1.100 W моќност како парочистач и 500 W моќност како правосмукалка.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Вакум чистење и чистење со пареа за максимален ефект

Конечно можете во домот да го поедноставите и олесните чистењето и дезинфекцијата на сите видови подни површини. Апарат кој користи 1100 W моќност како парочистач и 500 W моќност како правосмукалка.

Систем со две функции во едно кој ќе ни овозможи да си ја олесниме работата и времето на чистење во домот:

 • Вакумирање и всмукување,
 • Чистач на пареа за освежување и дезинфицирање.

Со овие функции, вие безбедно ќе може да ја исчистите практично секоја површина, вклучувајќи дрво, керамика, линолеум, мермер, гранит...

Rovus Poseidon Steam&Vac

Моќта на природното чистење

Апаратот нуди непрекинато користење во времетраење од 30 минути со само едно полнење на канистерот од 850 мл. без потреба за дополнување на истиот.

Јачината на пареата овозможува лесно и постојано чистење на сите видови подови и нивна дезинфекција што ни овозможува лесно уништување на сите бактерии што е посебно важно за семејства со мали деца, домашни миленичиња, проблеми со домашна прашина или пак алергии.

Rovus Poseidon Steam&Vac

Напреден систем на филтрација, со додатоци за лесно чистење

Опцијата за всмукување ни го скратува времето за секојдневно и постојано претходно поминување на подовите со разни видови правосмукалки пред да можеме да поминеме со џогер или крпа како досегашна секојдневна пракса.

Во канистерот за собирање прав и остатоци се наоѓаат два хепа филтри што не дозволуваат повторно во воздухот да излезат или да се вратат дури ни најмал дел од честичките на прав. Лесен е за употреба и за одржување со само едно кликнување на копчето за ослободување на канистерот, промена на функцијата или пак исклучување.

 • Rovus Poseidon Steam&Vac

  Супер апсорбирачки микрофибер крпи кои можат да се перат во машина за алишта.

 • Rovus Poseidon Steam&Vac

  Крпи кои со ластик се прицврстуваат за подлогата.

 • Rovus Poseidon Steam&Vac

  Додаток лизгач за освежување на теписите.

 • Rovus Poseidon Steam&Vac

  Одделен резервоар за вода кој ги држи настрана нечистотиите подалеку од пареата.

Чувајте ги вашите раце чисти исто како вашиот под

Бидејќи никој не сака рацете да му бидат валкани после чистење, Rovus Poseidon Steam&Vac има практичен додаток кој само со едно притискање на копчето, ги отстранува насобраните нечистотии.

Rovus Poseidon Steam&Vac

Во комплетот добивате:

 • Rovus Poseidon Steam&Vac Повеќенаменски систем за чистење
 • Подлога која се отстранува
 • Подлога за чистење
 • Подлога/лизгач за теписи
Rovus Poseidon Steam&Vac

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star