Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Rovus Nano Навлажнувач на воздух

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Rovus Nano Навлажнувачот на воздух не е обичен навлажнувач. Неговата специјалност е комбинацијата на 2 моќни филтрации: Nano Silver керамички топчиња елиминираат повеќе од 99% од бактериите во воздухот, додека УВ сијаличката ја стерилизра водата и спречува развивање на бактерии.

Специјална понуда за нашите Клуб 5* купувачи со 15% дополнителен попуст во кошничка.
Rovus Nano Навлажнувач на воздух
9.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Rovus Nano Навлажнувачот на воздух не е обичен навлажнувач. Неговата специјалност е комбинацијата на 2 моќни филтрации: Nano Silver керамички топчиња елиминираат повеќе од 99% од бактериите во воздухот, додека УВ сијаличката ја стерилизра водата и спречува развивање на бактерии.

Дознајте повеќе
Детали за производот
Rovus Nano Humidifier Rovus Nano Humidifier
 • Rovus Nano Humidifier

  Nano технологија

 • Rovus Nano Humidifier

  UV-C ламба

 • Rovus Nano Humidifier

  360° испуштање на воздух

 • Rovus Nano Humidifier

  Ладна пареа

Почист, поздрав воздух кој е помалку сув и не предизвикува иритации

Rovus Nano Навлажнувачот на воздух додава влажност во воздухот со цел да спречи негово сушење кој може да ја иритира и остари кожата, белите дробови, грлото и усните.

Навлажнувачот е со 3-во-1 дизајн, со безбедноста на ум и паметна комбинација на технологии кои го обезбедуваат најчистиот и најсвежиот воздух за вас и вашето семејство.

Поради тоа што навлажнвувачот користи ладна пареа, тој е одличен за користење во собата на бебето како и во спалната соба и исто така, може да помогне во намалување на симптомите на кашлање и затнатост поради настинка.

Rovus Nano Humidifier

Комбиниран систем за филтрација

Напредниот систем за филтрација комбинира три технологии со цел да обезбеди оптимални услови за дишење, за ваш и вашите сакани.

Nano Silver систем на филтрација

Nano silver во керамичките топчиња

 • Ја филтрираат пареата и уништуваат до 600 видови на бактерии и го дезинфицираат воздухот со 99.9% ефикасност.
 • Ги елиминира бактериите и другите штетни супстанци од воздухот, кои стандардните ХЕПА филтри не можат.
 • Ги отстранува другите загадувачи, како полен и прашина.
Rovus Nano Humidifier

360° подлога која испарува

Подлога која испарува 360° овозможува навлажнетиот воздух рамномерно да се распредели во собата. Со тоа спречува формирање на влажни точки на подот и на другите површини.

Nano silver системот уништува 99% од бактериите и спречува таложење на бигор.

Rovus Nano Humidifier

UV-C ламба за стерилизација

UV-C ламбата која се наоѓа внатре во навлажнувачот може да ја уништи клеточната ДНК на бактериите, вирусите и микробите.

Rovus Nano Humidifier

Лесен за употреба и целосно прилагодлив

 • Rovus Nano Humidifier

  ЛЕД екран

  Навлажнувачот има ЛЕД екрани и копчиња кои го прават лесен за употреба.

 • Rovus Nano Humidifier

  Сензор за влажност

  Сензорот за влажност ви ги нуди потребните информации. Тој детектира ниво на влажност од 30 до 80%. Ви оцозможува постојано ниво на влажност низ цела соба.

 • Rovus Nano Humidifier

  Ниво на влажност

  Прилагодете го нивото на влажност од 40 до 80 %, изберете висока или слаба брзина. 

 • Rovus Nano Humidifier

  Временска работа

  Користете го тајмерот до 12 часа за да го вклучите навлажнувачот да работи и кога не сте во собата. Тајмерот автоматски ќе го исклучи.

Доволно голем за повеќето соби

Навлажнувачот е идеален за користење во соби без вентилација, во домот или во канцеларија. Има голем сад за вода од 3,5л за да можете да го користите долги часови со едно полнење. Овој моќен апарат користи 280мл на час и е соодветен за простории до 70м2.

Rovus Nano Humidifier

Дали знаевте?

 • Rovus Nano Humidifier

  Вируси

  Зголемувањето на влажноста до најмалку 43% има големо негативно влијание на околу 85% од вирусите кои се пренесуваат преку воздухот.

 • Rovus Nano Humidifier

  Ја претвора кашлицата во продуктивна

  Зголемувањето на влажноста во воздухот може да ја зголеми влажноста во дишните патишта и со тоа да ја направи кашлицата попродуктивна.

 • Rovus Nano Humidifier

  Ја одржува влажноста на кожата и косата

  Некои луѓе забележуваат дека кожата, усните и косата се посуви во зима. Зголемувањето на влажноста внатре може да помогне во намалување на овие симптоми.

 • Rovus Nano Humidifier

  Го намалува ‘рчењето

  Доколку воздухот е сув, дишните патишта на човекот се помалку влажни што го влошува ‘рчењето. Зголемувањето на влажноста во воздухот може да ги намали овие симптоми.

 • Rovus Nano Humidifier

  Му годи на домот

  Цвеќињата кои сакаат влажност ќе станат посвежи, дрвените подови и мебелот можат да траат подолго а влажниот воздух се чувствува потопол, што пак ќе ги намали сметките за греење.

Сет со резервни додатоци за Навлажнувачот

Специјално дизајниран сет филтри кои лесно се местат, ќе го одржат вашиот навлажнувач во одлична состојба. Се препорачува да ги замените филтрите на секои 6 месеци.

Дознајте повеќe

Rovus Nano Humidifier

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star