Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Rovus Nano Air Прочистувач на воздух

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-48%

Прашината во воздухот, бактериите, вирусите, поленот и спорите се невидлива закана која предизвикува иритации, алергии и болести. Сега, имајте чист воздух со новиот Rovus Nano Прочистувач на воздух. HEPA H13 филтерот, во комбинација со јонизатор, ги отстранува и најситните честички со 99.95% ефикасност, додека UV сијалицата ги уништува микроорганизмите при контакт. Одличен за простории до 60 м2.

Rovus Nano Air Прочистувач на воздух

Редовна цена: 24.990,00 ден.


Специјална цена: 12.990,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Прашината во воздухот, бактериите, вирусите, поленот и спорите се невидлива закана која предизвикува иритации, алергии и болести. Сега, имајте чист воздух со новиот Rovus Nano Прочистувач на воздух. HEPA H13 филтерот, во комбинација со јонизатор, ги отстранува и најситните честички со 99.95% ефикасност, додека UV сијалицата ги уништува микроорганизмите при контакт. Одличен за простории до 60 м2.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Исчистете го воздухот кој го дишете, дома или во канцеларија

Дури иако воздухот изгледа чист, тој содржи невидливи честички кои можат да предизвикаат иритации, алергии или болести. Сега, можете брзо и лесно да ги отстраните прашината, бактериите, вирусите, поленот, спорите и повеќе, од воздухот кој го дишете, со новиот неверојатен Rovus Nano Прочистувач на воздух.

Rovus Nano Air Purifier

Со четири начини до почист воздух

Прочистувачот на воздух користи четири различни технологии за да ви ја овозможи најдобрата моќ на чистењето во ефикасно, привлечно и достапно пакување. Овие четири системи работат заедно за да го исчистат воздухот и да ви обезбедат поздрава, побезбедна и попријатна средина во домот.

1. HEPA филтер

Висококвалитетен HEPA H13 филтер кој ги заробува дури и најситните нано честички, дури и PM 2.5 честички и го чисти воздухот до 99.95% ефикасност. Филтерот има специјален антибактериски третман кој го одржува свеж и безбеден од микроби.

Rovus Nano Air Purifier

2. Јонизатор

Јонизаторот создава негативни јони со помош на електрицитет и ги испушта во воздухот. Овие негативни јони се спојуваат со позитивни честички во собата, како прашина, бактерии, полен, чад и други алергени и ги отстрануваат од воздухот.

Rovus Nano Air Purifier

3. UV-C сијалица

UV-C сијалицата ги уништува честичките при контакт и особено е ефикасна против микроорганизми како бактерии, вируси и спори на мувла.

Rovus Nano Air Purifier

4. Пред-филтер со јаглен

Пред-филтер со активен јаглен кој има цел да ги елиминира непријатните мириси, да го неутрализира чадот, мирисот од готвење и мириси од миленици. Исто така, апсорбира формалдехид, испарливи органски соединенија и други штетни гасови.

Rovus Nano Air Purifier

Доволно моќен за домот и канцеларијата

Прочистувачот на воздух е еден од најмоќните модели за домот на пазарот. Има CADR (стапка на испорака на чист воздух) од 470м³/час и се препорачува за простории до 60 м2. Ова го прави идеален за користење во канцеларија или во домот, каде и да сакате да поминете подолго време внатре и да уживате во предностите на посвеж и почист воздух.

Rovus Nano Air Purifier
 • Rovus Nano Air Purifier

  Прашина, полен, првут и други честички кои се наоѓаат во воздухот може да предизвикаат долгорочни последици со дишењето. Со овој прочистувач, вие ги заштитувате вашите бели дробови.

 • Rovus Nano Air Purifier

  Комбинацијата на моќна филтрација, UV-C сијалица и јонизатор ги заробува и неутрализира бактериите во воздухот.

 • Rovus Nano Air Purifier

  Имате милениче кои испушта првут, крзно и алергени? Прочистувачот ќе ги зароби пред да се сместат во домот.

 • Rovus Nano Air Purifier

  Ако имате пушач во домот, прочистувачот ќе го неутрализира чадот пред тој да навлезе во мебелот.

Се прилагодува и лесно се користи

Rovus Nano Air Purifier Rovus Nano Air Purifier

4-во-1 моќта на чистење на прочистувачот е лесна за контролирање и прилагодување според вашите лични потреби

 • Rovus Nano Air Purifier
  360 степени циркулација на воздух

  Овој дизајн на кула овозможува да го сместите секаде и тој ефикасно да ја зголеми стапката на размена на воздух кој влегува и излегува од прочистувачот, обезбедувајќи ви свеж и здрав воздух.

 • Rovus Nano Air Purifier
  Сензор за PM 2.5 честички

  Со овој сензор ќе можете да ја измерите загаденоста на воздухот во собата. Контролирајте ја брзината на дување на прочистувачот според тоа колкаво е загадувањето.

 • Rovus Nano Air Purifier
  Различни режими

  Можете да изберете помеѓу 4-те брзини на дување, во зависност од квалитетот на воздухот, и автоматски режим. Уживајте во одморот или сонот додека вашиот прочистувач работи да го одржи воздухот чист и свеж.

 • Rovus Nano Air Purifier
  Екран за квалитет на воздух

  Три различни бои го означуваат квалитетот на воздухот. Сина за добар квалитет, виолетова за зголемено ниво на PM 2.5 честички и црвена за загадена средина.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star