Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Rovus Апарат за затоплување

Photo
Video

Пренослив, моќен и компактен апарат за затоплување кој ќе сакате да го имате во близина, кога температурите ќе паднат. Со висина од само 20см, идеален е за на биро, под биро или дома, со осцилациски движеања кои го издувуваат топлиот воздух поефикасно. Паметниот систем за контрола на температурата автоматски го прекинува загревањето и спречува прегревање. Заштитата при паѓање го прави производот уште побезбеден.

Rovus Апарат за затоплување
1.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Пренослив, моќен и компактен апарат за затоплување кој ќе сакате да го имате во близина, кога температурите ќе паднат. Со висина од само 20см, идеален е за на биро, под биро или дома, со осцилациски движеања кои го издувуваат топлиот воздух поефикасно. Паметниот систем за контрола на температурата автоматски го прекинува загревањето и спречува прегревање. Заштитата при паѓање го прави производот уште побезбеден.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дополнителна топлина, каде и да ви е потребна

Како што паѓаат температурите, имате потреба да сте затоплени и додека големите греалки и радијатори се ефикасни, тие често зафаќаат премногу простор. Сега, можете да уживате во брза, ефикасна топлина каде и да посакате, со овој компактер и пренослив апарат за загревање со вентилатор, соодветен за користење на маса или на подот.

Rovus Desktop Heater

Идеален за употреба дома и на работа

Овој стилски апарат за загревање е совршено решение за студените простории низ домот или на работа, брзо обезбедувајќи ви топлина за да можете да работите или да се опуштите со поголема удобност. Има големина од само 20см, појас за носење и тежина од само 500гр па ќе можете лесно да го преместивуате и носите секаде со вас.

Rovus Desktop Heater
 • Rovus Desktop Heater

  Практичен

 • Rovus Desktop Heater

  Безбеден

 • Rovus Desktop Heater

  Пренослив

 • Rovus Desktop Heater

  Лесен за употреба

 • Rovus Desktop Heater

  Ставете го на или под бирото за повеќе топлина додека работите.

 • Rovus Desktop Heater

  Ставете го на масичка или на подот во спалната соба додека гледате телевизија или читате книга.

 • Rovus Desktop Heater

  Користете го во гаражата за да се стоплите додека работите.

 • Rovus Desktop Heater

  Понесете го надвор на тераста за да уживате во зимските ноќи без да замрзнете.

Едноставно управување, паметно загревање и безбедност

Моќниот елемент на загревање брзо се загрева со допир на копче, додека грејачот осицилира до 40° за да ја рашири топлината, додека вентилаторот дува топоп воздух/ За да избегнете прегревање, апаратот автоматски го исклучува а потоа повторно го вклучува греењето за да ја одржи вистинската температура. Стилскиот, модерен дизајн вклучува заштита од превртување за дополнителна безбедност

Rovus Desktop Heater

Совршен за подарок

Привлечниот дизајн, лесното користење и вградениот безбедносен систем, го прават Rovus Апаратот за затоплување совршен подарок за студенти или роднини на кои им е потребно повеќе топлина во текот на зимата, но, не се чувствуаат удобно да користат сложени и тешки радијатори или греалки. Одличен начин да покажете дека се грижите и да ги затоплите саканите оваа сезона.

Rovus Desktop Heater

Добивате:

 • 1x апарат за загревање
 • 1x упатство за употреба
Rovus Desktop Heater
Технички карактеристики
Дополнителни информации Напон: AC 220 - 240 V
Фреквенција 50/60 Hz
Моќност 300-350 W
Димензии на производот: 115 x 115 x 207 мм
Должина на кабелот 100см
Тежина на производот: 580 гр.
Јачина на звук 45,3 db
Проток на воздух 41,6 m3/h
Ниво на заштита Class II и IPX4

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star