Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-27%

Се препорачува филтерот на Rovus Arctic Cooler да се менува на секои 6 месеци, доколку сакате апаратот да работи беспрекорно. Ние ви нудиме резервни филтри препорачани токму за овој апарат.

Rovus Arctic Cooler Филтер

Редовна цена: 590,00 ден.


Специјална цена: 429,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Се препорачува филтерот на Rovus Arctic Cooler да се менува на секои 6 месеци, доколку сакате апаратот да работи беспрекорно. Ние ви нудиме резервни филтри препорачани токму за овој апарат.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Свеж и чист воздух во секоја соба

Веќе знаете дека Rovus Arctic Cooler е едноставно решение со супер тивок вентилатор кој го освежува и чисти воздухот во секоја соба од домот. Со ниската потрошувачка на електрична енергија, тој штеди пари и ја заштитува околината. Само со едно полнење на чиста вода, можете да уживате во разладен воздух до 8 часа.

Грижа за вашиот Arctic Cooler

Rovus Arctic Cooler филтерот се наоѓа внатре во вашиот Rovus Arctic Cooler апарат. Тој е комбинација од технологија која лади со помош на испарување и со тоа создава лична оладена зона со ефикасно прочистување и навлажнување на топлиот воздух.

Поради тоа што со редовна употреба на апратот, филтерот се троши, важно е да го замените на секои 5 месеци или кога ќе почувствувате дека вашиот Arctic Cooler не произведува доволно свеж воздух. Филтерот совршено одговара на вашиот Rovus Arctic Cooler и ќе овозможи апаратот да биде секогаш подготвен за употреба.

Промена на филтерот

Овој филтер треба да се заменува најмалку на секои 6 месеци или кога апаратот Rovus Arctic Cooler не функционира правилно. Садот за вода ќе свети ЖОЛТО додека не го смените филтерот. За да го ресетирате откако ќе го смените држете на копчињата  и  3 секунди или додека жолтото светло не се исклучи.

  1. Исклучете го апаратот Rovus Arctic Cooler од струја.
  2. Внимателно извадете го стариот филтер.
  3. Ставете го новиот филтер во Rovus Arctic Cooler апаратот како што е прикажано на филтерот.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star