Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 

Rovus Arctic Air Ultra Пренослив апарат за ладење

Photo
Video

Rovus Arctic Air Ultra е апарат кој го лади, навлажнува и го прочистува воздухот. Благодарение на напредната технологија за хидро-ладење, неверојатно тивкиот вентилатор со 3 брзини и комплетно прилагодливата предна решетка, вие добивате ваш личен климатизер каде и да сте. Тој е еколошки и може да го користите насекаде а истовремено да заштедите електрична енергија.

Rovus Arctic Air Ultra Пренослив апарат за ладење
1.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Rovus Arctic Air Ultra е апарат кој го лади, навлажнува и го прочистува воздухот. Благодарение на напредната технологија за хидро-ладење, неверојатно тивкиот вентилатор со 3 брзини и комплетно прилагодливата предна решетка, вие добивате ваш личен климатизер каде и да сте. Тој е еколошки и може да го користите насекаде а истовремено да заштедите електрична енергија.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во свежиот, студен и чист воздух секаде!

Дали имате проблем со топлиот воздух во текот на летото? Климатизерите можат да ви помогнат да се оладите, но доколку работат во текот на целиот ден ќе ве чинат многу. Со Rovus Arctic Air Ultra, подобрениот, компактен и еколошки апарат за разладување на воздухот околу вас, со кој добивате два пати поголема моќ на ладење отколку со претходниот, вие ќе го разладите вашиот личен простор за само неколку денари дневно!

Rovus Arctic Air Ultra е неоходен за спалната соба, канцеларијата, студентската соба, приколките итн. Едноставно истурете вода во резервоарот, вклучете го во струја, притиснете го копчето за вклучување и уживајте во освежувачкиот воздух во наредните 12 часа со само едно полнење на резервоарот..

Rovus Arctic Air Ultra

Неговата тајна: напредната технологија на хидро-ладење

Rovus Arctic Air Ultra е апарат за разладување на просторот околу вас создавајќи ваше лично свежо опкружување. Неговата тајна е во иновативната технологија на хидро-ладење, која користи само вода, вентилатор и магијата на студена пареа без употреба на фреон и други штетни состојки за разладување.

Разладувањето со помош на студена пареа е еден од најефикасните начини за природно ладење на воздухот. Arctic Air Ultra го вовлекува топлиот воздух во филтерот за разладување и напредната комора за студена пареа, и потоа инстантно го трансформира во влажен и освежувачки студен воздух.

Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra

Разладувач, навлажнувач и прочистувач на воздухот во еден уред

Системот за хидро-ладење на Rovus Arctic Air работи согласно принципот на вентилатор и системот за испарување на водата. Дополнително на разладувањето на воздухот, филтерот симултано го навлажнува и прочистува воздухот од алергени и непријатни мириси, создавајќи поздрава средина за живеење за вас и вашето семејство.

Влагодарение на компактниот дизајн кој не зафаќа воопшто простор, овој производ можете да го поставите во секој дел од вашиот дом. Тој е одличен и за на работното место, во гаражата или работилницата.

 • Rovus Arctic Air Ultra

  Користете го и за разладување и прочистување на воздухот во канцеларијата.

 • Rovus Arctic Air Ultra

  Или за навлажнување и прочистување на воздухот во вашиот дом.

Филтер кој се пере, прилагодлива предна решетка и 3 брзини на работа

Rovus Arctic Air Ultra има подобрен филтер кој се пере и се менува, за едноставно одржување, како и прилагодлива предна решетка. Едноставно извадете ја предната решетка, извадете го филтерот, измијте го под проточна вода и користете го повторно.

И за уште поперсонализирана контрола на апаратот, Rovus Arctic Air Ultra има неверојатно тивок вентилатор кој работи на 3 брзини. Во комбинација со прилагодливата предна решетка, вие имате комплетна контрола врз протокот на воздух.

Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra Rovus Arctic Air Ultra

Прилагодливо ноќно светло за дополнителна удобност

Rovus Arctic Air Ultra исто така има и прилагодливо ноќно светло. Тој е идеален за секоја спална соба затоа што ви дава смирувачка светлина. Оваа карактеристика го прави одличен и за во детската соба, затоа што обезбедува доволно светлина која нема да им пречи на децата додека спијат, но истовремено ќе им даде свежина и пријатно чувство.

Rovus Arctic Air Ultra

Сетот вклучува:

 • 1x Rovus Arctic Air Ultra апарат за ладење
 • 1x полнач
 • 1x упатство за употреба
Rovus Arctic Air Ultra
Дополнителни информации
Потрошувачка: употреба 24 часа - троши 1728 W/дневно. За 8 часа работа - троши 576 W.

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,75

11 рецензии

1-10 of 11

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Добре

www.topshop.com.mk

Одлична е сакам да а купам
Може ли да се настине од воа ЧУДО ногу сум чувствителен на промаа

Раде

www.topshop.com.mk

За во канцеларија или дома
Супер ладилниче да си го ставиш на маса

Милa

www.topshop.com.mk

Супер апарат
Супер ладилник за директно да си го поставите на маса додека работите на компјутер, во кујна или спална. Најсреќна сум што го имам.

Јана В.

www.topshop.com.mk

Задоволен, топ работи
Одличен е за летната сезона, не можам да се пожалам. Го препорачувам од срце!

Vaska

www.topshop.com.mk

Spas!
top e! ne go trgam od biro! fala vi <3

Славица

www.topshop.com.mk

Топло
Одлично, мало, ефикасно

Владимир

www.topshop.com.mk

задоволен
Производот е супер особено кога во канистерот за вода ќе додадете патрон со амонијак или коцки лед ефектот е уште поголем

Филип

www.topshop.com.mk

Топ
Апаратчево е партали, мислев дега глупост некоја ама стварно си брка работа. Лади топ поготово вака во канцеларија си го пуштиш до тебе и си кулираш.

Мартина Л.

www.topshop.com.mk

Лади
Супер гаџетче за топлото време, препорачувам!

Борјан

www.topshop.com.mk

Одлично ладење
Нов модел, филтерот се чисти, не мора да го менувате

1-10 of 11

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.