Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-9%

Лесно и едноставно испеглајте ги сите ваши ткаенини со помош на оваа извонредно моќна пегла. Со моќност од 2200 W која лесно може да се прилагоди на различни температури во зависност од видот на ткаенина за пеглање. Благодарение на керамичката подлога, без тешкотии ќе ги испеглате и најгрубите ткаенини или пак меките кошули или постелнини.

Пегла

Редовна цена: 2.190,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Од 1.890,50 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Лесно и едноставно испеглајте ги сите ваши ткаенини со помош на оваа извонредно моќна пегла. Со моќност од 2200 W која лесно може да се прилагоди на различни температури во зависност од видот на ткаенина за пеглање. Благодарение на керамичката подлога, без тешкотии ќе ги испеглате и најгрубите ткаенини или пак меките кошули или постелнини.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Лесно и едноставно испеглајте ги сите ткаенини

Со моќност од 2200 W која лесно може да се прилагоди на различни температури во зависност од видот на ткаенина за пеглање.

Благодарение на керамичката подлога, без тешкотии ќе ги испеглате и најгрубите ткаенини или пак меките кошули или постелнини.

Пегла

Моќта на пареата за поефикасно пеглање

Променливото ниво на пареа ви нуди можност за вертикално пеглање за поголеми површини на ткаенина. Максимално ниво на пареа која може да се произведе, изнесува 25 грама во минута. Дополнително има прскалка која ќе ви помогне да ја навлажните облеката за полесно пеглање. Садот за вода има капацитет од 300 мл. со систем кој спречува создавање бигор и протекување. Има и систем за само-чистење, со што се продолжува животниот век на пеглата.

Пегла

Технички карактеристики

 • Прилагодлива температура
 • Контрола за променливо ниво на пареа
 • Заштита од прегревање
 • Светло индикатор
 • Напон: 220-240V, 50/60Hz
 • Моќност: 2200 W
 • Функции: Суво пеглање / Пареа / Комбинирано / Прскање / Само-чистење
 • Капацитет на садот за вода: 300 мл.
 • Димензии на подлогата за пеглање: 22.9 x 12.1 см.
 • Должина на кабелот: 1.9 м.
 • Керамичка подлога
 • Дополнителни функции: против бигор и против протекување
 • Боја: сива/розева-златна
Пегла
Дополнителни информации

Технички карактеристики

 • Прилагодлива температура
 • Контрола за променливо ниво на пареа
 • Заштита од прегревање
 • Светло индикатор
 • Напон: 220-240V, 50/60Hz
 • Моќност: 2200 W
 • Функции: Суво пеглање / Пареа / Комбинирано / Прскање / Само-чистење
 • Капацитет на садот за вода: 300 мл.
 • Димензии на подлогата за пеглање: 22.9 x 12.1 см.
 • Должина на кабелот: 1.9 м.
 • Керамичка подлога
 • Дополнителни функции: против бигор и против протекување
 • Боја: сива/розева-златна

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star