Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Nutribullet White - Екстрактор на хранливи состојки

Photo
Video

Добијте ги сите хранливи состојки од вашата храна и ефективно нахранете го вашето тело со  хранливи состојки!

Прави екстракција на хранливите состојки кои се наоѓаат во сировото овошје и зеленчук. Тој ги разложува семките, ги крши дршките и ја дроби тврдата лушпа за да добие пристап до сите хранливи состојки. Тој пијалок изобилува со витамини, минерали, протеини и масни киселини, а со нивно консумирање се подобрува работата на дигестивниот систем.

NutriBullet има моќ да ги отклучи скриените хранливи состојки во храната која ја јадеме:

Delimano Nutribullet White - Екстрактор на хранливи состојки
4.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Добијте ги сите хранливи состојки од вашата храна и ефективно нахранете го вашето тело со  хранливи состојки!

Прави екстракција на хранливите состојки кои се наоѓаат во сировото овошје и зеленчук. Тој ги разложува семките, ги крши дршките и ја дроби тврдата лушпа за да добие пристап до сите хранливи состојки. Тој пијалок изобилува со витамини, минерали, протеини и масни киселини, а со нивно консумирање се подобрува работата на дигестивниот систем.

NutriBullet има моќ да ги отклучи скриените хранливи состојки во храната која ја јадеме:

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зошто ќе го сакате NutriBullet

 • Ја дроби и разложува храната за да ги ослободи хранливите состојки
 • Ги крши семките, ги разложува дршките и тврдата лушпа за да ги извлече нивните скриени хранливи придобивки
 • Меле, сецка и дроби
 • Ве мотивира да живеете поздраво
 • Го намалува времето кое го поминувате во кујна
 • Моќен мотор од 600 W
 • Циклонска акција и патентирани сечила за екстракција
 • Пластика која не содржи BPA
 • Без неред
 • Едноставен за чистење
 • Мал и компактен
 • Совршен за секого
 • Ви помага подобро да спиете
 • Помага при заштита од акутни болки како што е мигрената
 • Ве ослободува и намалува од симптомите на менопауза
 • Ублажува различни симптоми

За да го подобрите начинот на кој живеете, треба да го извлечете најдоброто од вашата храна. За да се чувствувате поздраво и помладо од кога и да е NutriBullet нека биде дел од вашето секојдневие.

NutriBullet екстрактор на храна: Време е да му го дадете на вашето тело она што му е потребно

Ви го претставуваме NutriBullet - првиот екстрактор на хранливи состојки во светот. Тој не е блендер, не е соковник, тој е сосема поинаков од било кој друг производ. Овој апарат е направен да ја разградува храната ослободувајќи ги хранливите состојки скриени внатре.

Многу од важните состојки на храната не можат да се ослободат со џвакање, преработка во соковник или во блендер. За да дојдеме до хранливите состојки во семките и кората од храната која ја јадеме, тие мора да бидат разградени до микро ниво. Со NutriBullet, може да подготвите пијалок кој ќе биде полн до хранливи состојки кои организмот многу лесно ги апсорбира.

NutriBullet со помош на моторот од 600 W целосно ги разградува состојкитена овошјето и зеленчукот кои ги јадеме на најситни честички во форма на сок, ослободувајќи ги сите хранливи материи кои тие ги содржат.

Резултат: освежувачки пијалок кој ќе ви даде енергија и ќе го снабди вашиот организам со потребните хранливи состојки. Nutribullet целосно ги разложува замрзнатото овошје, јаткастите плодови и семките за вашето тело да може да ги апсорбира и искористи.

Отклучете ги скриените хранливи состојки од храната која ја јадете!

Многу често немаме доволно време да се храниме здраво или правилно да ја џвакаме храната. Па така, дури и тогаш кога се храниме здраво, нашиот дигестивен систем не може доволно да ја разгради храната за да дојде до сите вистински хранливи состојки како што се витамините, минералите и фитонутриентите и да ги искористи. Најдобар начин на кој ќе бидеме сигурни дека нашето тело добива сè што му е потребно е преку екстракцијата на хранливите состојки. Nutribullet сетот од содржи сè што ви е потребно:

 • Основа со мотор од 600 W: олеснете си го патот до подобро здравје.
 • Сечило за екстракција од не'рѓосувачки челик: ги крши семките, дебелите дршки и тврдата лушпа.
 • Висока чаша 0,7 Л: вашите утра ќе бидат поедноставни.
 • Прирачник со рецепти: подмладете се со вкусните рецепти и зачинете го вашиот живот.
 • Џебен прирачник со совети за подобра исхрана

Отклучете ги скриените хранливи состојки од храната која ја јадете:

 • 1/8 шолја

  ленено семе во ХРАНЛИВ ШЕЈК

 • 60

  шолји брокула

 • 100

  парчиња интегрален леб

Резултатот е кремаст, пенлив, ревитализирачки шејк кој ќе ви ја даде дневната доза на хранливи состојки

Дали постои разлика помеѓу шејкот направен во обичен блендер и оној направен во NutriBullet? Вие го користите истото овошје и зеленчук - но со NutriBullet ќе добиете прекрасни шејкови, покремасти и попенести за разлика од тоа што ќе го добиете со обичниот блендер.

Nutribullet целосно ги дроби и меле смрзнатите овошки, јаткасти плодови и семиња за да добиете кремаст шејк, со извлекување на сите хранливи состојки кои се скриени во храната за вашето тело да може полесно да ги апсорбира.

Неверојатни придобивки за вашето здравје и убавина

NutriBullet овозможува пристапот до хранливите состојки да биде едноставен и достапен за телото да ги апсорбира на едноставен начин. Со NutriBullet вие можете да ги апсорбирате:

 • цинкот и магнезиумот од семките на лубеницата,
 • омега 3, протеините и антиоксидансите во семето од капините,
 • состојките кои се борат против ракот од брокулата, зелката и кељот.

Сите состојки кои не можете да ги внесувате одделно.
Сите овие состојки кои му даваат елан на Вашето тело.

Вашите деца ќе го обожаваат

Nutribullet екстракторот овозможува подготовка на здрави пијалоци кои се озобено здрави за Вашите деца.

Nutribullet исто така е одлично решение за деца кои не сакаат баш да јадат зеленчук. Така што тие нема ни да забележат и ќе уживаат во овие вкусни оброци.

Создадете им здрави навики уште во рана возраст на Вашите деца.

Наздравје - со чаша полна здравје!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star