Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 

Schildkröt Vinyl Сет тегови

Photo
Video
-20%

6 фиксни тегови со јадро од челик и винилна облога. Сетот вклучува: 2 х 0,5кг (антрацит), 2 х 1кг (зелени), 2 х 1,5кг (црни). Ги добивате заедно со кутија за едноставен транспорт.

Schildkröt Vinyl Сет тегови

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

6 фиксни тегови со јадро од челик и винилна облога. Сетот вклучува: 2 х 0,5кг (антрацит), 2 х 1кг (зелени), 2 х 1,5кг (црни). Ги добивате заедно со кутија за едноставен транспорт.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Доколку уживате во вежбањето со тегови, тогаш овој сет е идеален за вас.

Неверојатно издржлив сет кој го менува вашето фитнес секојдневие.

Најдобро од се е што сетот го добивате заедно со куферче кое го олеснува складирањето и транспортот.

 • За зајакнување на мускулите на горниот дел од телото, на рацете, рамената и грбот.
 • За побрзо согорување на калориите.
 • Благодарение на облогата од неопрен, овие тегови се едноставни за употреба и безбедни.

Нивниот дизајн ќе ве одржи мотивирани подолг временски период и вежбањето ќе биде позабавно и подинамично.

Идеално решение за оние кои уживаат во фитнесот дома или во фитнес центрите.

 • Schildkröt теговите се направени од железно јадро и неопренска облога.
 • Облогата од неопрен е отпорна на гребаници и е едноставна за чистење.
 • Сетото го добивате во куферче за полесен транспорт.
 • Сетот вклучува 3 сета тегови со вкупно 6 тега: 2 х 0,5кг (антрацит), 2 х 1кг (зелени), 2 х 1,5кг (црни).
 • За тонирање и обликување на рацете, рамената и грбот.
 • За согорување на масните наслаги.
 • Железно јадро со винилна облога.
 • Спакувани во кутија за поедноставен транспорт.
Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики практично спакувано во куфер
Достапни бои зелена, сива, црна
Материјал АБС, железо
Тежина 6,75 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star