Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 

Dr. Levine's Сет магнетни појаси

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Levine's појасите ќе ви помогнат да се ослободите од болките во половината, колената и зглобовите. Помагаат да ги намалите болките, ве ослободуваат од напнатоста и ја зголемуваат подвижноста.

Dr. Levine's Сет магнетни појаси
2.470,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Levine's појасите ќе ви помогнат да се ослободите од болките во половината, колената и зглобовите. Помагаат да ги намалите болките, ве ослободуваат од напнатоста и ја зголемуваат подвижноста.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Што сè би направиле за да се ослободите од болките?

Сте се обиделе со разни препарати и лекови?

Дали сте размислувале за ортопедско помагало?

Магнетен појас за половина

Магнетниот појас за половина, изум на американскиот ортопед Др. Левин, содржи медицински магнети кои:

 • ја подобруваат циркулацијата на крвта во половината
 • ги олеснуваат болките кои се појавуваат од ревматоиден артритис, исчашување или спортска повреда.

Магнетните копчиња се вшиени во појасот и не се штетни по здравјето. Од хигиенски причини, се препорачува носење на појасот врз долна облека.

Должината на појасот одговара за сечиј обем на половина.

Магнетен појас за колено

 • Направен е од мек и квалитетен материјал
 • Се приспособува на сечиј обем
 • Може дискретно да се носи под облеката

Како дејствува?

 1. Кога ќе го наместите околу коленото, појасот ја потпира чашката на коленото и го елиминира притисокот во зглобот (затоа е посебно погоден кај воспаленија на зглобовите)
 2. Магнетните бранови продираат длабоко во коленото и му ја враќаат подвижноста

Магнетен дел за рака

Магнетен дел за зглоб на рака – вистинска терапија против тегоби и воспаленија во рачните зглобови.

 • Ја подобруваат циркулацијата на крвта
 • Ги олеснуваат болките кои се појавуваат од ревматоиден артритис, исчашување или спортска повреда

Во комплетот добивате:

 • појаси за колено
 • појас за рака
 • појас за половина

Како дејствува?

Магнетен појас за колено

 1. Кога ќе го наместите околу коленото, појасот ја потпира чашката на коленото и го елиминира притисокот во зглобот (затоа е посебно погоден кај воспаленија на зглобовите)
 2. Магнетните бранови продираат длабоко во коленото и му ја враќаат подвижноста
 3. Немојте премногу да затегнувате.
 4. Извадете го појасот додека одмарате или додека спиете.

Магнетен дел за рака

 1. Наместете го појасот и обвиткајте го околу зглобот.
 2. Внимание: појасот треба да биде цврсто затегнат, но сепак доволно слободен да може крвта да циркулира.

Магнетен појас за половина

Магнетните копчиња се вшиени во појасот и не се штетни по здравјето. Од хигиенски причини, се препорачува носење на појасот врз долна облека.

За кого е наменет?

 • за сите оние кои се активни во спортови како кошарка, тенис, фудбал, трчање...,
 • за сите оние кои сакаат да пешачат,
 • за сите кои имаат проблеми со зглобовите.

ЗАБЕЛЕШКА: Магнетните делови треба да се носат кога се движите, седите или работите ( пред спиење треба да се извадат). Не се препорачуваат за лица што имаат вградени апарати на срце (пејсмејкер и слични апарати).

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.