Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 

Gymbit Nordic Stepper 2in1 - Степер

Photo
Video
-33%

Gymbit 2in1 Nordic степерот е дизајниран за да ви биде што е можно поудобно додека вежбате. Рачките се наместени и може да ги прилагодите кон вашите потреби, бидејќи на тој начин ќе имате прецизни движења и контрола во текот на вежбањето.

Gymbit Nordic Stepper 2in1 - Степер

Редовна цена: 5.990,00 ден.


Специјална цена: 3.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Gymbit 2in1 Nordic степерот е дизајниран за да ви биде што е можно поудобно додека вежбате. Рачките се наместени и може да ги прилагодите кон вашите потреби, бидејќи на тој начин ќе имате прецизни движења и контрола во текот на вежбањето.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Оваа неверојатна справа комбинира вежби за долниот и горниот дел од телото за целосна кардио вежба.

Gymbit 2in1 степерот има:

 • Цврста рамка од челик и нелизгачки педали: степерот е дизајниран за да ви биде што е можно поудобно додека вежбате. Рачките се наместени и може да ги прилагодите кон вашите потреби,  бидејќи на тој начин ќе имате прецизни движења и контрола во текот на вежбањето.
 • Платформа на стапала со двојно движење: оваа карактеристика е дизајнирана со која ќе може да се вртите додека вежбате и ќе ги вежбате задникот, долниот дел од грбот, колковите, нозете, бутовите и стомачните мускули. На овој начин вие ќе ја менувате вежбата и ќе го зголемите интензитетот.
 • Двојна акција со рачките: двете рачки работат независно од педалите и со нив може да имате одлична вежба за раце. Отпорот на секоја рачка може да се прилагоди со помош на копчињата за напор која се наоѓа на нивната основа.Тие многу лесно се местат и се менуваат според вашите фитнес потреби и можности.
 • Екран и ЛЦД екран: со оваа карактеристика вие ќе имате точен пристап до рутината на вашите вежби. Тие се поставени на горниот дел од централната основа меѓу двете педали, екранот е доволно голем за да може да читате во него додека стоите или пак вежбате. Екранот ќе го сними времето на вежбање, потрошените калории, бројот на чекори и чекори во минута.
 • Она што би можеле да посакате да знаете.

Производот е наменет за лица до 100 кг.

Тој е мал и компактен и лесно може да го складирате.

 • движење со вртење
 • мултифункционален екран (батерии не се вклучени): време, калории, вкупно чекори, чекори/минута
 • нелизгачки педалa
 • интензитет - со зголемување/намалување на висината на педалите
 • две рачки (со прилагодлива висина) 
 • максимална тежина на корисник: 100 кг.
 • димензии: 40 x 42,5 x 138 см
 • тежина на производот: 9,5 кг
Дополнителни информации
 • Целосна кардио вежба.
 • Двојна акција - вежба за рацете и нозете, за целосна ефективна вежба.
 • Нема голем притисок на зглобовите.
 • Мазен дизајн за тивок начин на работа.
 • Му овозможува на корисникот да го смени нивото на отпор.
 • Кардио вежбите се фокусираа на долниот и горниот дел од телото (2in1)
 • Симулирано планинарење
 • Две рачки (со прилагодлива висина)
 • Целосна и ефективна вежба
 • Хидраулични цилиндри за подесување на отпорот
 • Ширината на движењата може да се прилагоди и со тоа да се прилагоди и интензитетот на вежбата
 • Нелизгачки педали
 • Повеќенаменски екран (батериите не се вклучени): време, калории, вкупно чекори, чекор/минута
 • Лесно складирање и склопување
 • Компактен дизајн
Технички карактеристики
Димензија 40 x 42,5 x 138 cm
Дополнителни карактеристики повеќаменски компјутер: време, калории, вкупно чекори, чекори/минута
Максимална тежина на корисник 100 kg
Тежина 9,5 kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star