Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

ОТКРИЈТЕ ЈА ВАШАТА СПАЛНА СОБА СО ДОРМЕО И КЛУБ 5*

Корисни трикови како да бидете поздрави

Спалната соба... место на мир и одмор, место каде се опуштате и очекувате да се разбудите освежени и полни енергија. Земајќи в предвид колку многу време поминуваме во спалната соба (иако можеби и не сме свесни за овој факт), таа е веројатно најважната соба во нашиот дом. Се прашувате зошто? Одговорот е лесен: спиењето е основа за добро здравје и квалитетен живот. Одморот и релаксацијата имаат позитивно физичко и психичко влијание. Го сакам домот и ја сакам спалната соба како никогаш до сега.

СРЕЌАТА Е ВО ЧИСТАТА ПОСТЕЛНИНА

Знаете колку е важна хигиената. Но не заборавајте на креветот! Чистиот кревет подразбира и секогаш чиста постелнина. Со новите Дормео постелнини, вие можете да уживате во допирот на природни материјали, 100% памук и максимална нежност. Да не забораваме и дека токму овие материјали комплетно дишат, благодарение на природните влакна од кои се изработени, а и многу лесно се перат во машина за перење алишта.

DORMEO ПОСТЕЛНИНИ

Вашата спална ќе стане оаза на разнобојни постелнини, удобни чаршафи и други декоративни прекривки и ќебиња. Одберете некоја од нашата разновидна колекција на бои и модели кои ќе го освежат изгледот на вашата спална соба за совршен сон.

од 1.290 ден. од 1.096 ден. Club5*
       
Погледнете ја понудата

Совет:

Секое утро не заборавајте да го наместите креветот! Ова е добра превенција од прашински грини.

ПРВИОТ ЧЕКОР КОН ЗДРАВ СОН СЕ ДОБРАТА ПЕРНИЦА И ЈОРГАН

Како да го унапредите вашиот сон? Само со нова перница и јорган. Перницата е број еден фактор за поддршка на главата, вратот и ‘рбетот. Одберете перница која можете да ја прилагодите на вашите потреби, изработена од природни материјали и која лесно се пере во машина за алишта. Топлиот јорган е клучно да биде изработен од природни материјали, бидејќи тие се термо-регулторни, а воедно и полесни за одржување.

DORMEO ONEZIP ЈОРГАН И ПЕРНИЦА

Onezip јорганот со патент е прилагодлив јорган кој ви овозможува да ја промените порозноста и како резултат на тоа се менува топлината и нивото на удобност кај вашиот јроган за најдобриот сон ноќе колку е тоа можно. Onezip перницата можете да ја прилагодите на вашето сакано ниво на удобност.

  • Прилагодете ја висината и цврстината на перницата
  • Патент на пократката страна на јорганот со кој можете да регулирате колку јорганот дише
  • Одлични термо-регулативни својства
  • Air-x Систем, со кој секогаш имате свежи и суви јорган и перница
  • Се перат во машина на 60 °C
од 6.270 ден. од 3.135 ден. Club5*
       
Погледнете ја понудата

Проверете:

Следете ги овие здрави навики на спиење и секогаш ќе го извлечете најдоброто од вашиот сон: заспивајте и будете се секој ден во исто време, спијте барем 7-8 часа, затемнете ја просторијата во која спиете, не јадете пред спиење, вежбајте редовно и хранете се здраво.

ЧИСТА СОБА – ЧИСТ УМ

Нередот во вашата спална соба може да биде причина за проблеми со сонот. Добро организиран плакар ќе ви помогне да не ја пренатрупувате собата со облека насекаде. Средената соба може да влијае на намалување на вашата анксиозност и да ви помогне да имате подобар сон. Има повеќе опции за складирање на облеката, но дефинитивно ќесите за вакумирање се економичен и практичен избор.

DORMEO SIENA ЈОРГАН И КЕСИ ЗА ВАКУМИРАЊЕ

Siena двојниот јорган е прекрасен јорган кој е направен од мек материјал и е исполнет со Wellsleep® напредни микрофибер влакна. Со паметниот дизајн кој ви овозможува да споите заедно два јоргани, вие можете да го користите преку целата година.

  • Siena Двоен јорган - Удобно спиење во текот на целата година
  • Сет Кеси за вакумирање - Добијте и до 80% повеќе слободен простор благодарение на овие кеси за вакумирање.
од 5.370 ден. од 2.685 ден. Club5*
       
Погледнете ја понудата

Совет!

Немојте да јадете во кревет, редовно перете го вашиот чаршаф, од време на време поминувајте го душекот со правосмукалка и проветрувајте ја често спалната соба.

ЈАС  ДА БИДАМ ФИТ

Добриот сон и добрата рутина на вежбање наутро прават одлична комбинација која ќе ве наполни со енергија во текот на целиот ден.