Нема производи во вашата кошничка.

Top Shop Градинарско столче

Photo
Video

Ако посветувате многу време на градинарството, сигурно веќе имате искуство со болки во грбот или зглобовите. Сега, можете да продолжите со уживањето во вашето омилено хоби и да произведувате здрава храна со помош на 2во1 Градинарското столче. Без разлика во каква активност ќе се впуштите, неговата трајна и цврста конструкција ќе остане стабилна.

Top Shop Градинарско столче
1.790,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Ако посветувате многу време на градинарството, сигурно веќе имате искуство со болки во грбот или зглобовите. Сега, можете да продолжите со уживањето во вашето омилено хоби и да произведувате здрава храна со помош на 2во1 Градинарското столче. Без разлика во каква активност ќе се впуштите, неговата трајна и цврста конструкција ќе остане стабилна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

За сите љубители на природата и градинарството, ова е за вас

Што може да биде поубаво од тоа да јадеш храна која самите сте ја одгледале? Без разлика колку уживате во градинарството, работата во градината не е лесна работа. Болката која следи потоа, може да биде навистина непријатна.

Градинарското столче ќе ви помогне да се грижите за вашите растенија и да продолжите со извршување на сите градинарски задачи, колку што е можно поудобно. Поради COVID ситуацијата, поминуваме голем дел од времето дома и време е да се посветиме на корисно хоби - градинарство.

Зошто се препорачува градинарството?

Градинарството не е само хоби. Многу истражувања покажуваат дека времето поминато во градината има позитивен ефект на нашето здравје. Обезбедување здрава и органска храна за семејството, која сами сте ја огледале е непроценливо.

Delimano препорачува здрава исхрана и градинарството е вистинскиот начин за тоа. Градинарството е инвестиција во нашето здравје, но и во околината и природата.

Gardening Chair

Нема повеќе трошење пари и купување зеленчук од продавница

Наберете го овошјето и зеленчукот од градина, толку колку што ви е потребно. Зошто да трошите пари во продавница или на пазар, кога храната одгледана од вашите раце не може да се спореди на вкус со зеленчукот купен во продавница.

Понекогаш, градинарството бара многу труди, па поради тоа, и поради наведнувањето и држењето на телото во погрешна положба, се појавува болка во грбот и колената.

Поради тоа, Delimano го препорачува градинарското столчеко кое ќе ја олесни работата во градината и ќе ја направи многу поудобна.

Gardening Chair

Зошто ова столче му е потребно на секој кој се занимава со градинарство

Сите сакаме салати со домати и други зеленчуци, особено, ако се набрани од нашата градина. Но, копањето не е толку лесно. Сега, благодарение на градинарското столче, вашите колена нема да ве болат, поради тоа што можете да го користите како практична клупа, која ќе го намали притисокот на колената..

Погледнете ги некои од неговите карактерстики:

 • Gardening Chair

  Спречува болки во грбот, вратот и зглобовите

 • Gardening Chair

  Лесен е и се склопува, па можете да го носите насекаде

 • Gardening Chair

  Практични рачки кои ќе ви помогнат лесно да станете

 • Gardening Chair

  2-во-1 дизајн: свртете го за да го претворите во удобна клупа

Заштитете го грбот и колената од болки и истегнување

 Благодарение на удобното поставено и трајно седиште на Градинарското столче, вашите колена нема да ја допираат земјата додека работите во градината. Совршен е за секоја работа во градина, вклучувајќи и одморање. Кога ќе завршите со работата, фатете се за страничните рачки и станете со леснотија. Претворете го вашето Градинарско столче во удобна мала клупа со едноставно вртење.

Gardening Chair Gardening Chair Gardening Chair Gardening Chair Gardening Chair Gardening Chair

Грижете се за вашето здравје

Градинарското столче ви помага да се грижите за вашето здравје, додека вие се грижите за вашата градина и растенија. Дури и постарите и децата можат да уживаат во активностите во градината, благодарение на иновативниот дизајн кој спречува сериозни болки во колената. Со димензии 42 x 54 x 27 см и максимална тежина од 110 кг. Градинарското столче е напрацено да издржи долготрајна употреба и временски неприлики. Време е да се посветите на градината!

Дополнителни информации

8 Steps to start your own Garden

Gardening Chair
 1. Choose the correct location
  Choose a location that has plenty of sun, space and close a water source.
 2. Decide on the vegetables
  Decide what to plant based on your space and the dimension of the grown plant. If you have an urban terrace garden you may want to restrict yourself to the base vegetables like carrots, cucumbers, peppers or beans.
 3. Prepare the soil
  Mix the soil with natural fertilizers. For the small gardens you can purchase in bulk from different suppliers.
 4. Check planting dates
  Each veggie has different growing conditions and ripening cycles, so you may want to check the dates on the package so you can plant them each depending on their season cycle.
 5. Plant the seeds
  Plant the seeds to the depth and spacing directions you can find on the package.
 6. Add water
  After planting, carefully water them to keep the soil moist.
 7. Keep the weeds out
  Watering the soil constantly may activate the growing of other herbs that can suffocate your veggie. Thus, it’s recommended you verify the growing weeds and extract them from the soil in order for your veggie to grow healthy.
 8. Harvest what you have planted
  Your harvest is ready to pick when the veggies are tender. Pick them only for using immediately afterwards. Enjoy your meal with natural and delicious veggies made by you!

Gardening on the terrace

Gardening Chair

The question that bothers many of us these days is how useful it is to spend the free time that, by force of circumstances, we have in abundance. People who live in houses spend a lot of time arranging yards and gardens, which is very useful.

The concept of the garden on the terrace has largely come to life in urban areas. Just imagine drinking coffee on your balcony surrounded by flowers, basil, oregano, arugula, cherry tomatoes. The biggest advantage of growing vegetables on the terrace or balcony is that the garden is at your fingertips and it is easy to set aside at least half an hour for plants every day.

In addition to having great fun, it is important to note that using organic seeds and soil directly affects the quality of your diet, in addition, the taste of food produced with your own hands cannot be compared with the taste of vegetables bought in the supermarket.

That is why Delimano recommends that you use part of your free time for gardening, and in addition, he recommends a Gardening chair that will allow you to do the job without pain in your knees and back.

How to make homemade fertilizer?

Eliminate kitchen waste from your kitchen. Better said - recycle it & prepare kitchen compost out if it! Quickly prepare nutrition – full shake for your soil and get the best out of your garden! How? Just finely chop your kitchen waste in the chopper and the ˝shake˝ is done!

Use in kitchen compost:

 • Fruit & veggie scraps
 • Leaves
 • Eggshells
 • Corn cobs
 • Chicken manure
 • Coffee grounds

Never use in kitchen compost:

 • Meat
 • Bones
 • Fish scraps
 • Diseased plants
 • Fruit peels
Gardening Chair

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.