Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Air Lux Plus Душек

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Нашиот најлуксузен 5-зонски хибриден душек со висина од 27 см, со наградуваната Octaspring® технологија и традиционалните џебни пружини. Цврстината на душекот може да се прилагоди од средна до цврста. Навлаката се пере. 15 години гаранција.

Dormeo Air Lux Plus Душек
Од 34.990,00 ден. До
Цена на рати: 12 x 2915.84 ден
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Нашиот најлуксузен 5-зонски хибриден душек со висина од 27 см, со наградуваната Octaspring® технологија и традиционалните џебни пружини. Цврстината на душекот може да се прилагоди од средна до цврста. Навлаката се пере. 15 години гаранција.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во мирен и удобен сон со Дормео Air Lux Plus душекот

 • Супериорна проветреност– 8 пати поголема проветреност за разлика од другите душеци со пена.
 • 2 слоја од Октаспринг пружини и 4 см мемори пена, која ви нуди дополнителна удобност.
 • Се прилагодува на телото во 3 димензии и има 5 зони за поддршка на различни делови од телото.
 • Третман за прилагодливост со динамична терморегулација: во зима нема да ви биде ладно, а во лето нема да ви биде топло.
 • Двојното јадро кое се менува ќе ви овозможи да одберете помеѓу поцврстата и помеката страна на душекот.
 • Антибактериска и антиалергиска заштита. Душекот е соодветен за лица кои страдаат од алергии и астма.
 • Навлака која се вади и пере.
 • исклучителна висина на јадрото: 27см – за неверојатно мирен сон.
 • 30 ноќи тест период и 15 години гаранција.
 • Можност за плаќање на рати.

8 пати поголема проветреност – за исклучителна хигиена и мирен сон

Дормео Air Plus душекот има нов систем за проветрување. Направен е од пружини кои се изработени во форма на саќе. Тие ги претставуваат „белите дробови“ на душекот и му овозможуваат на воздухот да циркулира низ душекот и да спречи појава на топлина и влага. Во текот на ноќта вие се превртувате и на тој начин вишокот влага и топол воздух излегуваат од душекот, а истовремено во него влегува свеж воздух.

Револуционерните пружини ги зголемија стандардите за проветреноста на еден душек и докажано е дека имаат 8 пати поголема проветреност за разлика од традиционалните душеци од мемори пена. Ќе имате неверојатно свежа и чиста средина за спиење, што ќе ви овозможи помирен и поздрав сон.

8 пати поголема проветреноство однос на душеците кои се направени од едно парче пена или пак мемори пена

3Д приспособливост и 5 зони на поддршка

Октаспринг пружините се движат тродимензионално, во сите насоки и ќе ви дадат неверојатно флексибилна поддршка независно од тоа во која положба спиете. Душекот целосно ќе се прилагоди на вашата тежина, форма и движење, ќе ги следи контурите на вашето тело и ќе го следи природното држење на телото.

Пружините имаат различно ниво на цврстина и се наместени за да ви обезбедат максимална удобност и динамична поддршка во текот на ноќта. 5те зони на поддршка нудат максимална поддршка на различни делови од телото: главата, рамената, лумбалниот дел, колената и стапалата.

Целосно приспособливи. Динамична поддршка за целото тело, без компромис. Без повратен притисок. Овој душек ќе се прилагоди на вашето тело, како да е создаден специјално за вас.

Ново: Третман за прилагодливост со ефект на терморегулација

Навлаката на душекот се прилагодува на температурата и потењето на вашето тело, па така во текот на зимата ќе ви биде топло, а во текот на летото посвежо.

Двојно јадро кое се менува за максимална удобност без пренесување на движењето

Дормео Air Lux Plus душекот има двојно јадро, па така вие ќе може да одберете помеѓу поцврстата и помеката страна за спиење. Едноставно превртете го јадорото на другата страна и пронајдете ја вашата совршена површина за спиење. Исто како да имате два душека во еден.

Душеците со двојна димензија (160см и повеќе) имаат 2 нивоа на цврстина со 2 одделни јадра. Ова овозможува поголема удобност и мирен сон - секој партнер може да ја одбере цврстината која му одговара, а движењето не се пренесува од едното на другото јадро. 3те зони на поддршка нудат прилагодлива ергономска удобност.

2 нивоа на цврстина

помекоо

и поцврсто

Супериорна висина - за луксузен и мирен сон

Ние ги исполнуваме желбите на нашите потрошувачи и затоа направивме душек со супериорна висина од 27 см. Покрај зголемената лукзузност и удобност, висината на душекот ќе ви овозможи полесно да легнувате и да станувате од креветот.

30 дневен тест период и 15 години гаранција

Ние нудиме 30 дневен тест период. Земете го душекот, пробајте го и доколку не ви се допадне може да го вратите, а ние ќе ви ги вратиме парите. Air Lux Plus душекот има 15 години гаранција.

5 зонско јадро

навлака која се вади и пере

двојно јадро кое се менува

зголемена проветреност

Октаспринг® пружини и џебни пружини - неверојатен луксуз за удобност и поддршка на целото тело

Дормео Air Lux Plus душекот е направен од Октаспринг® пружини и слој од џебни пружини. Патентираната структура на саќе нуди одлична 3Д приспособливост и зголемена проветреност, а дополнителниот слој од џебни пружини нуди зголемена висина, стабилност, циркулација и долготрајност.

Пружините дополнително се завиткани со слој од Екоцел пена, која го обвива јадрото на душекот, нуди одлична приспособливост и дополнителна поддршка и мекост.


Дормео Air Lux Plus душекот се состои од:

 1. Мемори пена во навлаката: 2 см
 2. Мемори пена: 2 см
 3. Октаспринг® пружини од мемори пена: 3 cм
 4. Екоцел® пена: 2 cм
 5. Октаспринг® пружини: 3 cм
 6. Екоцел® пена: 2 cм
 7. Џебни пружини:10 cм
 8. Екоцел® пена: 3 см

Антибактериска и антиалергиска заштита за поздрава средина за спиење

Навлаката на Дормео Air LuxPlus душекот е импрегнирана со CleanEffect® заштита со која го штити душекот од бактерии и прашински грини. Создава хигиенска и здрава средина за спиење и нуди долготрајна ефикасна заштита.

Навлака која лесно се одржува и се пере

Најдобриот начин да го продолжите векот на животот е да ја извадите и исперете навлаката на 40°C.

5 зонско јадро

навлака која се вади и пере

двојно јадро кое се менува

зголемена проветреност

2 нивоа на цврстина

помеко

поцврсто

Соодветен за сите:

 • Кои сакаат душек со супериорен квалитет
 • Кои сакаат да спијат на висок или многу висок душек
 • Кои сакаат одлична поддршка и правилна поставеност на ‘рбетот
 • Парови кои сакаат различна цврстина на душекот или секој кој сака да ја регулира цврстината на душекот
 • Кои често се превртуваат додека спијат и сакаат нивниот душек во секој момент да се прилаоди на нивното движење
 • Кои сакаат исклучителна удобност
 • Кои сакаат стабилен душек, кој не пренесува движење од едната на другата страна на душекот
 • На кои им е премногу ладно или премногу топло и сакаат душек кој има одлична циркулација на воздух и одржува удобна температура за спиење.
 • Луѓе кои се склони на алергии и астма.
Технички карактеристики
Јадро Ecocell®, 2 cm Мемори пена, 2x3cm Октаспринг® пружини:, 10 cm Џебни пружини
Анти-бактериски третман Да
Висина 27 см
Гаранција 15 години
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Зони на јадро 5
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Џебни пружини, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака која се пере Да
Цврстина Прилагодлив, Малку тврд, Средно тврд

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Simbukas

www.dormeo.lt

24.4.2018

Puiku
Turime tik savaitę. Kol kas labai puiku. Patenkinti.

1 производ(и)