Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Тешко антистрес ќебе II

Photo
Video

Тешкото антистрес ќебе ќе ви помогне да спиете подобро, подлабоко и подолго во текот на ноќта. Многу е потрешко од класично ќебе и поради тоа обезбедува притисок кој имитира прегратка со цел да ве опушти, ослободи од стресот, да ја намали анксиозноста и да ви овозможи да спиете подобро. Идеален за подарок. Достапен во 3 димензии: 4.5 кг (100x150см), 5.4 кг (120x180см), 6.8кг (140x200см).

Dormeo Тешко антистрес ќебе II
2.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Тешкото антистрес ќебе ќе ви помогне да спиете подобро, подлабоко и подолго во текот на ноќта. Многу е потрешко од класично ќебе и поради тоа обезбедува притисок кој имитира прегратка со цел да ве опушти, ослободи од стресот, да ја намали анксиозноста и да ви овозможи да спиете подобро. Идеален за подарок. Достапен во 3 димензии: 4.5 кг (100x150см), 5.4 кг (120x180см), 6.8кг (140x200см).

Дознајте повеќе
Детали за производот

Чувство како некој да ве прегрнува. Како функционира?

Ова тешко ќебе е дизајнирано да тежи отприлика 10% од вашата вкупна тежина, со цел природно да се опуштите со тоа што ќе го симулирате чувството на прегратка.

Ќебето не треба да се поврзува со дебелите јоргани или јорганите со пердуви поради тоа што тие се направени со специјална технологија која распредува рамномерен притисок на целото тело.

Dormeo Weighted Blanket II

Намалена анксиозност и стрес

Тешкото ќебе обезбедува притисок врз телото, што го забавува нервниот систем и прави да се чувствувате приземјено и сигурно. Овој ефект му помага на телото да ослободува сератонин (хормон на среќа), што ќе го намали крвниот притисок, пулсот, анксиозноста и ќе го регулира расположението.

Dormeo Weighted Blanket II

Полесно заспивање

Ова чувство на тежина природно ги активира рецепторите на телото кои го зголемуваат нивото на мелатонин и сератонин во мозокот, кои се многу важни за опуштање на телото.

Dormeo Weighted Blanket II

Помага против инсомнија

Тешкото ќебе буди чувство на смиреност и безбедност. Користењето на тешко антистрес ќебе прави да се чувствувате како некој да ве прегрнува. Нежниот допир може да стимулира мозокот да се справи со емоциите на страв, обезбедувајќи ви чувство на смиреност и опуштање.

Dormeo Weighted Blanket II

Намалување на симптомите на немирна нога

Трнењето е најизразено преку вечер, што негативно влијае на спиењето. Додека чорапите за компреси можат да ви ги олеснат симптомите, тие можат да станат многу неудобни. Со тешкото ќебе, ќе го имате притисокот без стегање на нозете.

Dormeo Weighted Blanket II

Што мислат нашите задоволно купувачи?

 • Барбора Јежкова, Чешка

 • Ивана Вострелова, Чешка

Науката позади ќебето

Тешкото ќебе ја користи моќта на симулација на длабок притисок при допир за да го симулира чувството на прегрнување. Ова го зголемува сератонинот (хормонот за среќа) и мелатонинот (хормонот за спиење). Овие два хормони се одговорни за опуштање и намалување на кортизолот, хормонот кој е одговорен за стресот.

Dormeo Weighted Blanket II
 • Dormeo Weighted Blanket II

  Трајна изработка

  Шиењето со висока густина спречува внатрешно протекување. Благодарение на прерамките на аглите, можете да го прицврстите ќебето со навлаката за спречите лизгање.

  Dormeo Weighted Blanket II
 • Dormeo Weighted Blanket II

  Полнење со минијатурни стаклени топчиња

  Малите стаклени топчиња ќе останат рамномерно распредели дури и кога се вртите.

  Dormeo Weighted Blanket II
 • Dormeo Weighted Blanket II

  Мрежест дизајн

  Густиот мрежест дизајн ги држи стаклените топчиња на место со цел да спречи собирање на едно место и бучава додека одмарате.

  Dormeo Weighted Blanket II

Навалака за тешкото ќебе

Како дополнување, сега можете да бидете сигурни дека вашето тешко ќебе секогаш е во одлична состојба, со специјално дизајнираната навлака која е луксузна и кадифена од едната страна, а памучна од другата страна. Во внатрешните агли има специјално место на кои можете да го прицврстите вашето ќебе, за тој секогаш да остане на место

Погледнете ја Навлаката за тешкото ќебе тука 

Dormeo Weighted Blanket II

Совети:

 1. *Не се препорачува да го користат деца кои имат тежина помала од 38,5 кг.
 2. Не го користете влажно ниту пак во близина на вода.
 3. Во случај на трајно оштетување, осигурете се дека производот е фрлен во согласност со локалните закони.
 4. Иако производот е тестиран, неговата употреба и последиците се во целост одговорност на корисникот.

1. *Не се препорачува за деца чија тежина е помала од 38,5 кг

Технички карактеристики
Димензија 100x150cm, 120x180cm, 140x200cm
Дормео линија Essence
Дормео програма дневна соба
Навлака Velvet plush
Полнење Spray bonded wadding + glass beads
Се пере во машина не

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

@arko

www.topshop.com.mk

linus van pelt
I love it, I love it...I LOVE IT!!!

1 производ(и)

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ