Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Тешко антистрес ќебе

Photo
Video

Ова ќебе е многу потешко од обичното ќебе поради тоа што е полнето со стаклени топчиња. Го намалува движењето на телото со нанесување тежина врз него. Предизвикува опуштање и намалување на анксиозноста и со тоа ви помага да заспиете побрзо и да спиете подобро. Има и декоративна намена благодарение на прекрасниот дизајн. Достапен е во 2 варијанти: 4,5гр (100x15см) и 5,4 кг (120x180см).

Dormeo Тешко антистрес ќебе
4.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ова ќебе е многу потешко од обичното ќебе поради тоа што е полнето со стаклени топчиња. Го намалува движењето на телото со нанесување тежина врз него. Предизвикува опуштање и намалување на анксиозноста и со тоа ви помага да заспиете побрзо и да спиете подобро. Има и декоративна намена благодарение на прекрасниот дизајн. Достапен е во 2 варијанти: 4,5гр (100x15см) и 5,4 кг (120x180см).

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ќебе кое ќе ве опушти и ќе ви пружи удобност

Истражувањата покажуваа дека користењето на тешко ќебе може да го подобри сонот со создавање на чувство на мир и смиреност со тоа што симулира прегратка.Овие симулирани прегратки го смируваат нервниот систем со стимулирање на парасимпатетичкиот нервен систем и ви помагаат да се опуштите веднаш штом ќе се покриете, овозможувајќи ви го најдобриот сон кој го заслужува вашето тело.

Подеднакво распределните стаклени топчиња кои не содржат BPA во Dormeo тешкото ќебе обезбедува дополнителна тежина и лесен притисок врз целото тело. Ова го охрабрува производството на сератонин и мелатонин, хормони кои помагаат во подобрување на расположението. Предизвикуваат опуштање и ја намалуваат анксиозноста со цел да имате најдобар сон.

Лесен за користење

 • Get Quality sleep
  Dormeo Weighted Blanket

  Имајте квалитетен сон

 • Calming & Secure effect
  Dormeo Weighted Blanket

  Ефект на смиреност и безбедност

 • Gentle to your skin
  Dormeo Weighted Blanket

  Нежен за кожата

 • Reduce tiredness
  Dormeo Weighted Blanket

  Го намалува уморот

10% притисок навачер. 100% енергија наутро

Овој премиум тешко антистрес ќебе е дизајнирано за да тежи отприлика 10% од вашата вкупна тежина, со цел природно да го ве опушти со тоа што ќе симулира чувство на држење или прегрнување. Ќебето е достапно во две димензии и е совршено за лица од сите возрасти.* Дремнете, прегрнувајте се, гледајте телевизија или читајте книга. Dormeo Тешкото антистрес ќебе не е само идеално за ноќно спиење, тоа ќе ви донесе смиреност, удобност во секој дел од денот.

Висококвалитетни материјали за долготрајна удобност и нега

Dormeo Тешкото ќебе покрај неговата функција, може да се користи и како декоративни. Изработено е од прекрасен сив кадифен материјал. Полнењето кое ја дополнува главната функција е со стаклени топчиња кои не содржат BPA..

 • Dormeo Weighted Blanket

  Трајно шиење и висококвалитетни материјали

  Благодарение на висококвалитетните материјали густото шиење се спречува истекување на топчињата. 

 • Dormeo Weighted Blanket

  Полнење со минијатурни квалитетни стаклени топчиња

  Мали стаклени топчиња ја исполнуваат внатрешноста на ќебето.

 • Dormeo Weighted Blanket

  Мрежест дизајн

  Густиот мрежест дизајн ги држи стаклените топчиња на место и спречува нивно движење додека се одморате.

Одржување

Се препорачува професионално хемиско чистење. Се препорачува користење на навлака за јорган за да го заштитите ќебето и полесно да го одржувате.

100% загарантирано задоволство

Ова трајно и стилско антистрес ќебе за проблеми со спиењето е тука да ги направи сите ваши ноќи прекрасни и удобни. Вашето задоволство е загантирано.

Ефектите на тешкото антистрес ќебе

Ваквиот тип на ќебиња им овозможуваат на луѓето да спијат подобро на следните начини:

 • Подлабок сон: - Притисокот на ќебето овозможува чувство на прегрката со цел да го зголеми нивото на мелатонин, што го подобрува квалитетот на сонит
 • Ќе се чувствувате посмирено - Зголеменото ниво на сератонин предизвикува смиреност, и ги намалува активностите на нервниот систем
 • Ќе бидете посреќни - Ја намалува анксиозноста и стресот, обезбедувајќи освежувачко чувство на вашите утра и помага во зголемува на продуктивноста
 • Ќе заспивате побрзо - Нема повеќе вртење, сега ќе спиете во текот на целата ноќ

Совети:

 • *Не се препорачува деца со тежина помала од 38,5кг да го користат ова ќебе.
 • Не го користете додека е влажен, ниту пак во близина на вода.
 • Во случај на трајно оштетување, ќебето фрлете го во согласност со локалните закони.
 • Иако производот е тестиран, неговата уптореба и последиците се во целост одговорност на корисникот.

Др. Изидор Ивановиќ/Физиотерапевт за предностите од Тешкото антистрес ќебе

Ова ќеба има опуштачки ефект на телото бидејќи нуди чувство на сигурна прегратка, исто како во стомакот на мајката. Ова чувство природно ги предизвикува рецепторите во телото кои го зголемуваат нивото на допамин и сератонин во мозокот. Овие се хормоните кои прават да се чувствуваме подобро и тие се многу важни за опуштањето на телото.

 

Dormeo Weighted Blanket
Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики 100x150 см., вкупна тежина 4,5 кг.; 120x180 см., вкупна тежина 5,4 кг.
Дормео програма дневна соба
Навлака 100% Полиестер
Полнење 92% стаклени топчиња; 8% полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star