Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Wedge Перница за поддршка

Photo
Video

Без разлика дали спиете во кревет или гледате телевизија, Dormeo Wedge Перницата за поддршка е дизајнирана да обезбеди поголема поддршка и може да помогне со бројни здравствени проблеми и болки во вратот и грбот. Изработена е од Ecocell® пена за прилагодлива и персонализирана поддршка, со навлака која се пере.

Dormeo Wedge Перница за поддршка
2.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 3
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Без разлика дали спиете во кревет или гледате телевизија, Dormeo Wedge Перницата за поддршка е дизајнирана да обезбеди поголема поддршка и може да помогне со бројни здравствени проблеми и болки во вратот и грбот. Изработена е од Ecocell® пена за прилагодлива и персонализирана поддршка, со навлака која се пере.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Поткренете го горниот дел на телото за удобност

Многу од болките се предизвикани или се влошуваат со погрешно држење или со ставање на преголем притисок на одредени делови од телото. Сега, можете брзо, лесно и безбедно да го намалите стресот врз горниот дел на телото, кога спиете, читате или дури работите од дома, со специјално дизајнирана перница, изработена од Ecocell® пена и мемори пена.

Проблемите со лежење на рамно

Секој е различен и додека некои луѓе сакаат да спијат на рамно, на други им е неудобно, со лоши ефекти кои можат да го уништат следниот ден. Токму поради тоа, Dormeo ја дизајнираше новата Wedge Перница за поддршка, која ќе донесе олеснување на болките и ќе придонесе за подобар сон. Користењето на перницата може да ви помогне да ги третирате или да ги спречите:

  • Болките во вратот и грбот со одржување на ‘рбетот во правилна положба и олеснување на точките на притисок
  • Киселините во желудникот со тоа што ќе спречи нивно протекување во душникот
  • Апнеа и ‘рчење со држење на дишните патишта отворени
  • Проблеми со душењето со поддршката на главата и рамената, што може да помогне во прочистување на синусите

Изработена од прилагодлива Ecocell® пена и мемори пена

Јадрото на Wedge Перницата е изработено од 23см долготрајна Ecocell® пена со флексибилна структура која се прилагодува на телото и ја обезбедува потребната поддршка и удобност за вратот, рамената и горниот дел на грбот, за да немате болки. Горниот дел е изработен од 2см мемори пена за дополнителна удобност. Дизајнот кој обезбедува проток на воздух овозможува одржување на сува и хигиенска средина за спиење. Навлаката лесно се вади и се пере, за дополнителна хигиена.

Не само за спиење!

Се разбира дека правиме многу повеќе работи во кревет од спиење, а Wedge Перницата ќе донесе повеќе удобност за најразлични активности. Уживајте во читањето на крајот од денот, во гледањето филм во кревет или работењето. Перницата може да се користи на каучот или на подот, каде и да ви е потребна дополнителна поддршка.

Технички карактеристики
Јадро 2cm memory foam and 23cm Polyurethane foam (Ecocell®)
Димензија 60x25x45
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% polyester; Inner cover: Air mesh, 100% polyester

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star