Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Подарете го чувството на удобност на најмалите членови на семејството со Dormeo Warm Hug Детскиот сет. Меко ќебенце кое децата ќе го обожаваат во комбинација со уште помека перница. Совршен сет за спиење, играње и попладневна дремка. Достапен во зелена и розева боја, со прекрасен дизајн со пингвини и балони. Ќебето има елементи кои светат во темница за дополнителна магија секоја ноќ.

Dormeo Warm Hug Детски сет 2021
2.980,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подарете го чувството на удобност на најмалите членови на семејството со Dormeo Warm Hug Детскиот сет. Меко ќебенце кое децата ќе го обожаваат во комбинација со уште помека перница. Совршен сет за спиење, играње и попладневна дремка. Достапен во зелена и розева боја, со прекрасен дизајн со пингвини и балони. Ќебето има елементи кои светат во темница за дополнителна магија секоја ноќ.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Позабавно спиење со Dormeo

Новиот Dormeo Warm Hug Детски сет е верзија од нашиот популарен Warm Hug сет, специјално дизајниран за удобност на најмалите членови на семејството.

Сет од ќебе и перница кои ја нудат совршена удобност и топлина за да им помогнат на дечињата да заспијат и да се одморт, за здрав развој и среќни денови.

Dormeo Warm Hug Kids Set 2021

Прекрасен дезен со екстра магија навечер!

Сетот е достапен во две бои, розева и зелена, со прекрасен дезен со пингивини, облаци и балони, кој ќе му помогне на секое дете да заспие и да ги инспирира сите радости и авантури. Ќебето има елементи кои светат во темница, за дополнителна магија, со цел времето за заспивање да биде период на кој децата ќе се радуваат и за да им помогне на тие кои се плашат од темницата да ги надминат нивните стравови.

 • Dormeo Warm Hug Kids Set 2021
 • Dormeo Warm Hug Kids Set 2021

Неверојатно меко и топло ќебе

 • Ќебето е со димензија 130x190см. и е изработено од супер мек материјал за нежна топлина која вашето дете ќе ја обожава, особено за време на деновите и ноќите кои стануваат сè постудени.
 • Совршен за користење на софата, за дополнителна топлина додека детете одмора или пак додека патувате.
 • Двете копчиња ви овозможуваат да создадете џеб за стапалата или за да го носите ќебето како наметка или шал.
Dormeo Warm Hug Kids Set 2021

Најпрекрасната перница

Тајната на оваа прекрасна перница е полнењето од Wellsleep® напредни микровлакна, истиот материјал кој се користи во најпродаваните Dormeo® перници.

 • Лесна и топла.
 • Со уникатна структура која создава воздушни џебови за зголемен волумен и чувство на мекост.
 • Хигиенска.

Димензија 40x40см и исто како ќебето, перницата може да се пере во машина на 30°C.

Dormeo Warm Hug Kids Set 2021
Технички карактеристики
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star