Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 

Dormeo Подлога за монитор и лаптоп со UV светлина

Photo
Video
-54%

Поголема удобност додека работите, благодарение на оваа ергономски дизајнирана подлога за монитор или лаптоп, која спречува болки, со држење на компјутерот на правилна висина. Дизајнот на склопување ја прави подлогата лесна за преместување, додека вградената UV светлина ќе ги уништи бактериите на тастатурата. USB полначот ја прави уште попрактична и неопходна за во канцеларија.

Dormeo Подлога за монитор и лаптоп со UV светлина

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.390,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Поголема удобност додека работите, благодарение на оваа ергономски дизајнирана подлога за монитор или лаптоп, која спречува болки, со држење на компјутерот на правилна висина. Дизајнот на склопување ја прави подлогата лесна за преместување, додека вградената UV светлина ќе ги уништи бактериите на тастатурата. USB полначот ја прави уште попрактична и неопходна за во канцеларија.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Едноставно решение за болката при работа на компјутер

Многумина од нас поминуваат многу часови во денот на компјутер, за работа или за забава, но, погрешната поставеност може да ви предизвика болка, дури и трајно оштетување. Сега, можете брзо и лесно да го наместите вашиот монитор или лаптоп да биде поергономичен со Dormeo Подлогата за монитор и лаптоп со UV светлина. Едноставна, повеќенаменска алатка која можете да ја склопите и да ја понесете со вас.

Dormeo UV Light Monitor&Laptop Stand

Гледајте исправено и чувствувајте се подобро

Доколку екранот на компјутерот ви е премногу ниско поставено, без разлика дали станува збор за десктоп или лаптоп, тоа значи дека вие ќе го виткате вратот и ‘рбетот за да работите, предизвикувајќи болка, истегнување и долгорочно оштетувања на грбот. Тастатура која е поставена премногу ниско, исто така може да доведе до болки во зглобовите и да го отежни пишувањето. Брзо и едноставно решение е да го подигнете вашиот монитор или лаптоп на соодветна висина и да спречите истегнување на грбот и зглобовите. .

UV светлина за стерилизирање на тастатурата

Подлогата за монитор или лаптоп е повеќенаменска алатка која ќе го направи работното место побезбедно, на повеќе начини. Покрај ергономските предности, вградената UV светлина, која се вклучува при допир на копче, може моментално да ги уништи микробите и бактериите. Ова е важно, бидејќи истражувањата покажуваат дека тастатурите на компјутерите можат да бидат 100 пати понечисти од масата во кујната, со слој од нечистотија која е идеално место за штетните микроби кои доведуваат до болести. Сега, можете да ја ставите тастатурата под светлината, да го притиснете копчето и потоа да работите безбедно.

Лесна, трајна подлога која се склопува

Оваа подлога има лесен дизајн на склопување, за лесно преместување и складирање. Може да издржи до 10кг и екрани со големина од 17 до 30”. Просторот под подлогата, со UV светлината е доволно голема за тастатура со димензии 520 мм во ширина и 50 мм во висина.

Dormeo UV Light Monitor&Laptop Stand

Напојување преку USB или директно во адаптер за струја

Подлогата можете да ја вклучите со помош на USB кабел, директно во компјутерот или во адаптер за струја DC 5V 2A 220V (не е вклучен). Кога е вклучена, таа може да се користи и за полнење на USB уреди.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики UPSUV светло 3x, USB отвор за полнење 1x, DC отвор 1x
Дормео програма дневна соба
Материјал АБС

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.