Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-40%

Модерен и урбан детал во вашата спална соба за квалитетен сон во прекрасно опкружување. Изработена од 100% природен памук со сатенско ткаење за поголема проветреност и удобност. Вклучува навлака за јорган 140x200см. и една навлака за перница 50x70см. или 200x200см. и две навлаки за перница 50x70см. Достапна во праска, тиркизна, сива и сина боја.

Dormeo Urban Постелнина

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 1.190,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Модерен и урбан детал во вашата спална соба за квалитетен сон во прекрасно опкружување. Изработена од 100% природен памук со сатенско ткаење за поголема проветреност и удобност. Вклучува навлака за јорган 140x200см. и една навлака за перница 50x70см. или 200x200см. и две навлаки за перница 50x70см. Достапна во праска, тиркизна, сива и сина боја.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Модерен стил и луксузна удобност

Освежете ја спалната соба со оваа триделна постелнина која има урбан дизајн и изгледа стилски. Достапна е во четири прекрасни бои: праска, тиркизна, сива и сина. Изработена е од 100% памук со сатенско ткаење за најдоброто чувство на вашата кожа.

Храбар дизајн за квалитетен одмор и големи соништа

Овој дизајн ќе го направи креветот да биде фокусот на спалната соба, каде ќе можете да се одморите, опуштите и заспиете со лесностија, а и да се разбудите наспани, освежени и подготвени за следната авантура.

 • Dormeo Urban Bedding Set
 • Dormeo Urban Bedding Set
 • Dormeo Urban Bedding Set

Два изгледи со една постленина

Секоја навлака има две страни. И двете страни го имаат истио стилски дизајн но едната страна бојата е посветла а од другата потемна. Со ова, со едно вртење на перницата можете да создадете нов изглед на вашата спална соба. Достапа е во праска, тиркизна, сива и сина боја.

 • Dormeo Urban Bedding Set
 • Dormeo Urban Bedding Set
 • Dormeo Urban Bedding Set
 • Dormeo Urban Bedding Set

Изработена е од памук за максимална удобност при спиењето

Овој сет е изработен од 100% памук, идеалниот материјал чии неверојатни карактеристики се познати уште од дамнешни времиња.

 • Памукот е лесен но екстремно јак и траен
 • Има одлични карактеристики за впивање и проветрување, а исто така е и одличен проводник за топлина, овозможувајќи ви да ви е топло во текот на зимата и ладно во текот на летото
 • Мек и нежен на допир, без статичен елетрицитет.
 • Памукот е 100% природни влакна. За разлика од синтетичките материјали и материјалите базирани на масла, не е алерген и не содржи штетни хемикалии.
 • Лесен за перење, сушење и одржување.
Dormeo Urban Bedding Set

Сатенско ткаење за најмек допир

Квалитетот на памучниот материјал зависи од техниката на ткаење која се користи при изработката. Неквалитетниот памук има еднаков број на вертикални и хоризонтални конци што резултира со грубо чувство при допир. Во изработката на оваа постелнина се користи сатенско ткаење со повеќе вертикални конци, овозможувајќи пријатно чувство и подобар сон.

 • Dormeo Urban Bedding Set
 • Dormeo Urban Bedding Set
Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики навлака за јорган 140x200см. и една навлака за перница 50x70см. или 200x200см. и две навлаки за перница 50x70см.
Дормео програма дневна соба
Достапни бои праска боја, сива, сина, тиркизна
Материјал памучен сатен

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ