Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - Жешко е, затоа нашите цени се топат!

Жешко е, затоа нашите цени се топат!

-75%
 
 
[banner_timer]
 

Dormeo The Essentials SS Чаршаф со ластик

Photo
Video

Вашиот кревет нека изгледа совршено додека во исто време вашиот душек е заштите и вие спиете во удобност, благодарение на Dormeo The Essentials Чаршафот со ластик. Изработен од 100% памук и сатенско ткаење за неверојатно чувство кон кожата. Има ластик на сите четири агли за цврсто да стои на вашиот душек. Достапен во 7 димензии и 4 бои.

Dormeo The Essentials SS Чаршаф со ластик
Од 890,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Вашиот кревет нека изгледа совршено додека во исто време вашиот душек е заштите и вие спиете во удобност, благодарение на Dormeo The Essentials Чаршафот со ластик. Изработен од 100% памук и сатенско ткаење за неверојатно чувство кон кожата. Има ластик на сите четири агли за цврсто да стои на вашиот душек. Достапен во 7 димензии и 4 бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дизајниран за да направи креветот да изгледа совршено


Лесно променете ја постелнината со Dormeo The Essential Чаршафот со ластик, кој е специјално дизајниран да стои цврсто на креветот додека тој изгледа неверојатно. Нема повеќе набори кои ви предизвикуваат потешкотии додека спиете. Наместо тоа, ќе уживате во удобност и квалитетен сон секоја ноќ.

Цврсто стои на душекот

Со овој класичен чаршаф со ластик, нема повеќе да се грижите дали чаршафот е убаво наместен под душекот и нема повеќе секојдневно местење. Цврстиот ластик кој се наоѓа на сите четири агли, ќе овозможи чаршафот цврсто да стои на душекот, во текот на цела ноќ. Штеди време, изгледа одлично и е преудобен за спиење и го штити вашиот душек од пот.

Изработен од 100% памук

Мек, цврст материјал кој овозможува проток на воздух и има голема апсорпција. Не е изненадувачки што памукот се користи за најквалитетната постелнина. Антиалергиски е и природно антистатичен, памукот е одличен спроводник на топлина кој ќе ви помогне да спиете во свежа средина на лето и топла во зима. Удобен во текот на целата година.

Лесен за одржување

Памукот е лесен за одржување и се пере на 60°C, со карактеристики на задржување на бојата, поради кои тој ќе изгледа неверојатно со години. Сатенското ткаење ќе направи овој чаршаф да биде помек и понежен со тек на годините.

Четири бои, седум димензии

Чаршафот е достапен во четири класични бои: праска, беж, сина и бела. Може да се користи на душеци со висина до 30см и е достапен во 7 димензии: 80x200; 90x200; 120X200; 140x200, 160x200; 180x200; 200x200.

Технички карактеристики
Дормео програма дневна соба
Достапни бои sky, teal, бела, розева
Материјал 100% cotton
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.