Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video
-25%

Уживајте во удобноста на tatami, со над-душек кој ќе го претвори секој душек, софа или под во совршена површина за спиење. Изработен од Ecocell пена и Wellsleep микровлакна за да ви ја обезбеди потребната поддршка на телото. Достапен во 8 димензии, лесно се пакува и складира и со CleanEffect® третманот, тој ќе остане свеж и без мириси.

Искористете дополнителни 10% ПОПУСТ во кошничка, само до 31.03.
Понудата важи уште
Dormeo Tatami Comfort Над-душек

Редовна цена: Од 6.790,00 ден. До


Специјална цена: Од 5.090,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во удобноста на tatami, со над-душек кој ќе го претвори секој душек, софа или под во совршена површина за спиење. Изработен од Ecocell пена и Wellsleep микровлакна за да ви ја обезбеди потребната поддршка на телото. Достапен во 8 димензии, лесно се пакува и складира и со CleanEffect® третманот, тој ќе остане свеж и без мириси.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Јапонската тајна за квалитетен сон

Јапонците се познати по нивното добро здравје и основта за долг, среќен живот без стресови е добриот сон. Токму поради тоа, нашата најнова иновација е tatami над-душек, кој додава удобност и поддршка, каде што ви е потребна во домот.

Додадете удобност на вашиот или било кој кревет

Tatami над-душекот е и дизајниран да додаде удобност на вашиот душек, но, може и да се користи на софа или на подот, во јапонски стил. Лесно се завиткува за транспортирање или складирање и нуди стилско решение за секогаш кога ќе ви биде потребна дополнителна постела за гостите.

Предностите на спиење на подот

Истражувањата покажуваат дека спиењето на подот со соодветна поддршка, како tatami, може да го подобри вашето држење, да ги намали болките во грботи и да направи да се чувствувате поопуштени. Паметниот дизајн на нашиот душек значи дека можете да имате мека, удобна поддршка која дише, каде и да ви е потребна.

Совршен микс на традиција и технологија

Tatami е дрвна јапонска тајна за квалитетен сон, а ние, ја направивме уште подобра со тоа што додадовме 3 слоеви чиста удобност и поддршка за поздрав грб.

  • Јадрото на над-душекот е слој од 3см Ecocell® пена, со флексибилна, 3D клеточна структура која се прилагодува на вашето тело и обезбедува цврста поддршка и удобност која му е потрбна на вашиот 'рбет да биде без болки. Уникатниот дизајн нуди одличен проток на воздух со цел вашиот кревет да биде сув и хигиенски а со тоа, средината во која спиете да биде поздрава.
  • Слој од 3см со Wellsleep® наредни микровлакна кои нудат чувство на леснотија, луксузност како и изолација,па овој над-душек ќе можете да го користите и на најстудените подови. Поради минималната апсорбција на влага, влакната се природно отпорни на дамки.
  • Удобноста на tatami над-душекот е комплетирана со слој од дополнителни 0,5 см Ecocell® пена во навлаката, за одмор и опуштање во кој ќе уживате секоја ноќ.

Дополнителни карактеристики за зголемена практичност и свежина 

Точките против лизгање на дното и третманот за отпорност на вода, го прават овој над-душек идеален за користење на сите подови и додека кампувате. Со CleanEffect® третманот на горниот материјал, тој ќе биде свеж и без мириси а има и заштита од бактерии, прашински грини и мiкроби Над-душекот може да се пере, брзо се суши и не се собира и опушта.

8 димензии за сите кревети

Над-душекот е достапен со навлака во елегантно сива боја која ја надополнува секоја средина и е достапен во 7 димензии за сите ваши потреби: 80x190, 80x200, 90x190, 90x200, 120x200, 140x200, 160x200 и 180x200. 

Технички карактеристики
Јадро полиуретанска пена (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Висина 6 см
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®
Навлака 100% полиестер со дно со нелизгачки точки

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ