Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-22%

Донесете ја свежината на летните цвеќиња во вашата спална соба и наспијте се квалитетно во прекрасно опкружување. Изработена од 100% природен памук со сатенско ткаење, за поголема проветреност и удобност. Вклучува навлака за јорган 140x200см. и една навлака за перница 50x70см. или 200x200см. и две навлаки за перница 50x70см. Достапна во бела, црвена, сина и зелена боја.

Dormeo Summerflowers Постелнина

Од Редовна цена: 2.290,00 ден. До


Специјална цена: 1.790,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Донесете ја свежината на летните цвеќиња во вашата спална соба и наспијте се квалитетно во прекрасно опкружување. Изработена од 100% природен памук со сатенско ткаење, за поголема проветреност и удобност. Вклучува навлака за јорган 140x200см. и една навлака за перница 50x70см. или 200x200см. и две навлаки за перница 50x70см. Достапна во бела, црвена, сина и зелена боја.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Претворете ја вашата спална соба во храм на удобноста

Меката, нежна топлина и природната убавина на летната градина во вашата спална соба, со оваа прекрасна триделна постелнина. Изработена од 100% природен памук со сатенско ткаење за најдоброто чувство на вашата кожа.

Дозволете им на убавите цвеќињата да ги инспирираат вашите соништа

Елегантната убавина на цвеќињата инспирирала генерации уметници и дизајнери, кои создале дела за украсување на домовите и дела кои ќе го смират умот и телото. Сега, вие можете да уживате во убавината на летната градина во вашата спална соба со оваа прекрасна постелнина, со дизајн кој ќе ви помогне да заспиете и да уживате во пријатни соништа. 

 • Dormeo Summerflowers Bedding Set
 • Dormeo Summerflowers Bedding Set
 • Dormeo Summerflowers Bedding Set

Четири прекрасни изгледи за да одговараат на вашиот стил

Секоја навлака за перница како и навлаката за јорганот имаат две страни. Од едната страна прекрасниот цветен принт кој ќе ја освежи спалната соба. Од другата страна постелнината е еднобојна. Комбинирајте ги двете страни за да создадете ваш уникатен изглед, со четири различни изгледи со една постелнина. Достапа е во бела, црвена, сина и зелена боја.

 • Dormeo Summerflowers Bedding Set
 • Dormeo Summerflowers Bedding Set
 • Dormeo Summerflowers Bedding Set
 • Dormeo Summerflowers Bedding Set

Изработена е од памук за максимална удобност при спиењето

Овој сет е изработен од 100% памук, идеалниот материјал чии неверојатни карактеристики се познати уште од дамнешни времиња.

 • Памукот е лесен но екстремно јак и траен
 • Има одлични карактеристики за впивање и проветрување, а исто така е и одличен проводник за топлина, овозможувајќи ви да ви е топло во текот на зимата и ладно во текот на летото.
 • Мек и нежен на допир, без статичен елетрицитет.
 • Памукот е 100% природни влакна. За разлика од синтетичките материјали и материјалите базирани на масла, не е алерген и не содржи штетни хемикалии.
 • Лесен за перење, сушење и одржување
Dormeo Summerflowers Bedding Set

Сатенско ткаење за најмек допир

Квалитетот на памучниот материјал зависи од техниката на ткаење која се користи при изработката. Неквалитетниот памук има еднаков број на вертикални и хоризонтални конци што резултира со грубо чувство при допир. Во изработката на оваа постелнина се користи сатенско ткаење со повеќе вертикални конци, овозможувајќи пријатно чувство и подобар сон.

 • Dormeo Summerflowers Bedding Set
 • Dormeo Summerflowers Bedding Set
 • Dormeo Summerflowers Bedding Set
Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики навлака за јорган 140x200см. и една навлака за перница 50x70см. или 200x200см. и две навлаки за перница 50x70см.
Дормео програма дневна соба
Достапни бои бела, зелена, сина, црвена
Материјал памучен сатен

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома