Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Storage Bags XXL Сет ќеси за вакумирање

Photo
Video

Максимално искористете го просторот со овој сет од 4 големи ќеси за вакумирање. Само ставете ја облеката, постелнината или друг материјал во нив, истиснете го воздухот и затворете. Така, ќе заштедите дури до 80% од просторот. Цврсти се, водоотпорни и штитат од влага, прашински грини и мириси. Идеални за складирање, пакување, селење или кампување.

Dormeo Storage Bags XXL Сет ќеси за вакумирање
1.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Максимално искористете го просторот со овој сет од 4 големи ќеси за вакумирање. Само ставете ја облеката, постелнината или друг материјал во нив, истиснете го воздухот и затворете. Така, ќе заштедите дури до 80% од просторот. Цврсти се, водоотпорни и штитат од влага, прашински грини и мириси. Идеални за складирање, пакување, селење или кампување.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Чувајте ги вашите работи во одлична состојба и лесни за складирање

Чување на вонсезонската облека и други материјали може да заземе многу простор и додека стојат, облекат може да собере прашина, мувла, да ја нападнат инсекти или непријатни мириси. Сега, можете да го заштитите текстилот и да го намалите просторот потребен за нивно чување, со овој сет од 4 големи ќеси, специјално дизајнирани за употреба со класична правосмукалка.

Ослободете повеќе простор во вашиот плакар!

Моќта на вакумирањето значи дека вашите предмети може да бидат зачувани во дел од нивната големина и да зафаќаат до 80% помалку простор! Идеалното решение да ја компресирате, заштитите, складирате и организирате вонсезонската облека, јоргани, перници, меки играчки. Одлични се за домашна употреба но и за кога одите на одмор, се селите, кампувате и секогаш кога ќе посакате да имате повеќе простор или да ја одржите облеката во топ состојба.

Трајни, водоотпорни ќеси кои штедат простор

Уникатниот систем со двојно затворање ќе ви обезбедни максимална безбедност и затворање. Ќе го извадите цел воздух од ќесите и бидете сигурни дека така и ќе останат.

Практичен, добро познат дизајн кој ги прави овие ќеси лесни за употреба и чување на вашите работи.

Ги штите вашите работи од:

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  Вода

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  Прашина / нечистотија

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  Инсекти

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  Мувла

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  Мириси

Едноставни за користење, лесни за чување

Ќесите се брзи и лесни за користење во процес со 4 чекори:

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  СПАКУВАЈТЕ: За да ја отворите ќесата, нежно отворете од средината. Не ја преполнувајте ќесата. Оставете доволно простор за да го затворите патентот.

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  Затворете: За да ја затворите ќесата, притиснете го патентот од едната кон другата страна.

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  ВАКУМИРАЈТЕ: Отворете го вентилот. Наместете го цревото на правосмукалката на вентилот и истиснете го воздухот од ќесата.

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  СКЛАДИРАТЕ: Свртете го вентилот за да го затворите. Ставете ја ќесата во плакар, под креветот и сл. Ќесата може да се користи многу пати доколку ја чувате со внимание..

Правилната функционалност е обезбедена од:

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  Двојното затворање 

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  Цврсто и сигурно затворање

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  Зајакнатата заштита од кинење 

 • Dormeo Storage Bags XXL Set

  Вентил за воздух кој спречува влегување на воздух

Може да се користи повеќе пати

Работите ќе се вратат во нивната оригинална големина кога ќе ги извадите од ќесата и бидејќи таа нема да се скине, можете да ја користите повеќе пати.

4 ќеси, 2 димензии со различен дизајн

Ќесите имаат прекрасн дизајн на кој е прикажано тоа што препрачуваме да се чува во нив. Секоја димензија има уникатен дизајн.

 • 2x XL димензија на ќеса (55 x 86 cm) е совршена за: џемпери, здолништа, фустани, панталони
 • 2x 3D џамбо димензија на ќеса (100 x 60 x 47 cm) е совршена за: ќебиња, перници, јакни, играчки

3D JUMBO ќеса наспроти XL ќеса - зошто се различни?

3D JUMBO ќесата има уникатен 3D дизајн кој овозможува да собере повеќе облека во една ќеса од нормална 2D ќеса (L и XL димензија). 3D JUMBO ќесата се шири на начин кој овозможува дополнителен волумен. Може да се зголемува во висина.

Дополнителни резервни делови додадени: 2 лизгачи за затворање на ќесите

Dormeo Storage Bags XXL Set
Технички карактеристики
Димензија 2x XL: 55 x 86 cm; 2x 3D Џамбо: 100 x 60 x 47 cm
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star