Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 

Sleep&Inspire Сет Јорган и Перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-57%

Одморете се и уживајте во овој сет составен од класична перница и јорган, изработени според највисоките стандарди на Dormeo базирани на долгогодишно искуство. Перницата и јорганот се полнети со Wellsleep® микровлакна, мекост како од пердуви која носи дополнителна удобност во вашиот кревет. Достапен во две димензии на јорган 140х200см и 200х200см и две бои: праска и сива.

Sleep&Inspire Сет Јорган и Перница

Редовна цена: Од 3.690,00 ден. До


Специјална цена: Од 1.590,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Одморете се и уживајте во овој сет составен од класична перница и јорган, изработени според највисоките стандарди на Dormeo базирани на долгогодишно искуство. Перницата и јорганот се полнети со Wellsleep® микровлакна, мекост како од пердуви која носи дополнителна удобност во вашиот кревет. Достапен во две димензии на јорган 140х200см и 200х200см и две бои: праска и сива.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Одморајте со леснотија и удобност

За да имате квалитетен сон потребно ви е перница која нуди поддршка и јорган кој дише за максимална удобност и одмор. Надградете го вашиот кревет со Dormeo Sleep&Inspire сетот од перница и јорган и направете ја вашата спална соба место за освежителна луксузност и пријатен сон.

Подобра перница за подобро здравје

Перницата обезбедува поддршка за главата, горниот дел на грбот и затоа е важно да ја изберете правилната перница која ќе обезбеди правилно држење на 'рбетот, за да се разбудите освежени и одморени. Перницата од овој сет е полнета со Wellsleep® влакна, за богата мекост како со пердуви која ќе ви помогне да се опуштите. Перницата е дизајнирана за сите положби на спиење, на страна, на грб или на стомак. Едната страна од перницата има 3D коцки, нудејќи нежна масажа и топлина, додека другата има мек материјал кој нуди свежина за кожата.

Јорган кој останува мек и топол

Јорганот ја добива својата мекост од Wellsleep® влакната, кои стојат на своето место со атрактивен дизајн кој овозможува нивно рамномерно распоредување. Кажете збогум на нерамните јоргани кои рпават да ви биде премногу топло или ладно. Уживајте во трајната удобност која ќе ви ја овозможи овој јорган, дизајниран според најновите технологии.

Dormeo Sleep&Inspire Pillow+Duvet Set

Wellsleep за додадена удобност

И перницата и јорганот се полнети со Wellsleep® микровлакна, неверојатен материјал кој има одлични термални карактеристики и минимално впивање на течности. Уникатниот дизајн создава воздушни џебови кои додаваат екстра волумен и луксузност, со чувство како да се полнети со пердуви. Wellsleep микровлакната се лесни и воздушести, се перат во машина на температура од 40°C, брзо се сушат и се отпорни на мувла, за долгогодишна употреба.

Новиот меланж ефект, за неверојатен изглед

Едната страна од перницата и јорганот го имаат новиот меланж ефект, со влакна кои се вкрстено обоени за да создадат прекрасен изглед. Овозможете и на спалната соба елегантност, со овој сет достапен во розева и сива боја.

  • Dormeo Sleep&Inspire Pillow+Duvet Set
  • Dormeo Sleep&Inspire Pillow+Duvet Set
  • Dormeo Sleep&Inspire Pillow+Duvet Set
  • Dormeo Sleep&Inspire Pillow+Duvet Set

Две димензии и сетови

Dormeo Sleep&Inspire сетот од перница и јорган е достапен во две димензии:

  • 1 140x200см јорган + 1 класична перница 50x70см
  • 1 200x200см јорган + 2 класични перници 50x70см
Технички карактеристики
Димензија 140x200см. јорган + 1 класична перница 50x70см.; 200x200см. јорган + 2 класични перници 50x70см.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Јорган: 100% полиестер, Микрофибер ; Перница: 100% полиестер, Микрофибер
Полнење Јорган:100% Wellsleep® влакна; Перница: 100% Wellsleep® влакна
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.