Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - Жешко е, затоа нашите цени се топат!

Жешко е, затоа нашите цени се топат!

-75%
 
 
[banner_timer]
 

Sleep&Inspire Анатомска перница

Photo
Video
-60%
Sleep&Inspire Анатомската перница ќе ја понуди потребната поддршка за правилна поставеност на ‘рбетот и повеќе удобност на вратот, рамената и грбот, на сите кои спијат на страна или на грб. Изработена од јадро од 100% мемори пена која се обликува на линиите на телото за да обезбеди поддршка со одличен проток на воздух. Материјалот со AirX System обезбедува свежа и сува средина за спиење.
Sleep&Inspire Анатомска перница

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 790,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо
Sleep&Inspire Анатомската перница ќе ја понуди потребната поддршка за правилна поставеност на ‘рбетот и повеќе удобност на вратот, рамената и грбот, на сите кои спијат на страна или на грб. Изработена од јадро од 100% мемори пена која се обликува на линиите на телото за да обезбеди поддршка со одличен проток на воздух. Материјалот со AirX System обезбедува свежа и сува средина за спиење.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Перница дизајнирана за спиење на страна и на грб

Луѓето спијат во различни положви и на секому не му одговара истата перница. Сега, луѓето кои спијат на страна или на грб можат да уживаат во квалитетниот сон со оваа специјално дизајнирана анатомска перница која ја нуди идеалната поддршка, на вистинското место, за да се разбудите освежени и инспирирани.

Поддршката која ви е потребна за да ги намалите болките во вратот и грбот

По квалитетен сон треба да се разбудите полни со енергија и без болки. Но, погрешната перница за вашата положба на спиење или неквалитетното и неудобно полнење, може да предизвика болки во вратот, рамената и грбот. Sleep&Inspire Анатомската перница ви го нуди ова и многу повеќе, со оптимален баланс помеѓу цена и квалитет.

Искуството и технологијата заедно ќе ви овозможат најдобар сон

Перницата е базирана на 18 годишното искуство на Dormeo во развивање на најдобрите производи за спалната соба и илјадниците задоволни и одморени купувачи. Ви овозможува поддршка и здрава околина за спиење со користење на две од нашите две иновативни технологии.

  • Јадрото на перницата е 100% мемори пена, со флексибилна 3D клеточна структура која се прилагодува на телото и обезбедува цврста поддршка и удобност за вашиот 'рбет, со цел тој да остане без болки. Уникатниот дизајн овозможува одличен проток на воздух за перницата да остане сува и хигиенска.
  • Перницата е завиткана во AirX System материјал за постојан проток на воздух, зголемена проветреност и посвежа, посува околина за спиење, во текот на целата година.

Навлака која се пере, со две различни површини и достапна во две бои

Едната страна од пернциата е покриена со 3D коцки, овозможувајќи нежна масажа и топлина. Другата страна е мазна, за поголема свежина. Навлаката се вади и се пере во машина на температура од 40⁰C. Перницата е со димензија 30x50см и е достапна во две бои: праска и сива.

Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро 100% мемори пена
Димензија 30x50см.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% ткаенина со AirXsystem на страните, сатенски топчиња и патент
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.