Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Dormeo Sleep Inspiration Анатомска перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-86%

Sleep Inspiration Анатомскaта перница изработена е од мемори пена што ја прави идеална за оние кои спијат на грб или на страна. Одлично се приспособува на контурите на вашата глава и врат. Иновативната навлака овозможува чувство на блага масажа. Таа се вади и може да се пере во машина на 40°C. Достапна е во 2 бои. Димензии на перницата 30x50см.

Dormeo Sleep Inspiration Анатомска перница

Редовна цена: 1.780,00 ден.


Специјална цена: 249,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Sleep Inspiration Анатомскaта перница изработена е од мемори пена што ја прави идеална за оние кои спијат на грб или на страна. Одлично се приспособува на контурите на вашата глава и врат. Иновативната навлака овозможува чувство на блага масажа. Таа се вади и може да се пере во машина на 40°C. Достапна е во 2 бои. Димензии на перницата 30x50см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Здрав сон со анатомската перница на Дормео

Заспијте во природната позиција за вашето тело и разбудете се полни со енергија за да го започнете новиот ден после убав сон  со анатомската перница Dormeo Sleep Inspiration. Перницата е анатомски дизајнирана и таа совршено се прилагодува на формата на вашите глава и врат. Таа е направена од добар материјал кој навистина се чувствува мек под вашите прсти, таа изгледа атрактивна и е навистина од добар квалитет.

Мека и прилагодлива мемори пена

Основата на јастукот е направена од мемори пена која совршено се прилагодува на обликот на вашата глава  и таа помага да се елиминира било каква болка на вратот со тоа што нуди одлична поддршка за вашата кичма. Со нашата анатомска перница Dormeo Sleep Inspiration, ќе добиете ноќ со здрав и одморен сон преку целата година.

Порозен материјал за суво окружување за спиење

Лицата од перницата се покриени со AirX – мрежаст материјал кој е порозен и кој ќе обезбеди постојан проток на воздух преку перницата. Воздушестата и порозен внатрешна прекривка заедно со AirX системот нуди свежо и суво окружување за спиење, додека 3Д дизајнот на надворешната прекривка нуди димензионалност и чувство на нежност и топлина.

Одлична за тие кои спијат на страна и на грбот

Анатомската перница Dormeo Sleep Inspiration е погодна за луѓе кои спијат на страна и на грбот и е достапа во2 бои кои се совпаѓаат со боите на комплетот Sleep Inspiration line: издадениот раб од перницата е во корално розева или азурно сива боја. Навлаката од перницата може да се пере на температура од 40°C.

Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро високоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
Димензија 30x50 см.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Горна страна: 100% полиестер, Странично: 100% полиестер (AirX System); Внатрешен материјал: 100% полиестер
Регулирање на влага Да
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома