Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Dormeo Sleep Inspiration Сет 4 Класични перници

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-44%

Sleep Inspiration Класична перница - атрактивна и хипоалергена. Иделна за секаков начин на спиење. Исполнета со Wellsleep® напредни микровлакна за поголема прозрачност и екстра волумен. Од едната страна на навлаката има 3Д коцкички кои даваат чувство на масажа. Перницата може целосно да се пере во машина на 40°C. Достапна во 2 бои. Димензија 50x70см.

Специјална понуда! Нарачајте сет од 4 Класични перници и заштедете дури над 3.000 денари.
Dormeo Sleep Inspiration Сет 4 Класични перници

Редовна цена: 7.120,00 ден.


Специјална цена: 3.960,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Sleep Inspiration Класична перница - атрактивна и хипоалергена. Иделна за секаков начин на спиење. Исполнета со Wellsleep® напредни микровлакна за поголема прозрачност и екстра волумен. Од едната страна на навлаката има 3Д коцкички кои даваат чувство на масажа. Перницата може целосно да се пере во машина на 40°C. Достапна во 2 бои. Димензија 50x70см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

За ноќ со мирен и длабок сон

Без разлика дали спиете на страна, на стомак или на грб, класичната перница Dormeo Sleep Inspiration ви гарантира ноќ со удобен сон. Таа е соодветна за сите начини на спиење  и класичните димензии 50 x 70 см. ќе одговара на било каква навлака за перници кои веќе ги имате дома. 

Мека перница која дише и дава оптимална поддршка

Со најквалитетните достапни материјали на пазарот, класичната перница Dormeo Sleep Inspiration гарантира удобен сон. Таа е исполнета со напредни Wellsleep® микрофибер влакна, кои обезбедуваат таа да дише. Уникатната структура на  Wellsleep® влакната создаваат воздушни џебови кои додаваат екстра волумен на перницата и ја прават да биде дополнително мека додека во исто време овозможува оптимална поддршка за вашиот врат и глава.

Врвни материјали за освежувачки сон

Горната страна на перницата е мека на допир и се состои од 3Д квадрати кои создаваат чувство на масирање и топлина. Долната страна на перницата е покриена од мека ткаенина која создава освежувачко чувство на кожата. На сите страни од перницата има 3см AirX System  кој овозможува циркулација на воздух низ перницата што овозможува свежо и суво окружување за спиење преку целата ноќ.

Лесно одржување и регулација на висината

Класичната перница Dormeo Sleep Inspiration има 2 бои кои се совпаѓаат со сите производи од серијата Sleep Inspiration: корално розева и азурно сина. Перницата исто така има патент кој овозможува регулација на висината. Целата перница може да се пере на температура од 40°C. Растресете ја перницата после перењето и повторете го истото за време на сушењето.

Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома